Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Akagi66, Tak. Przynajmnie teoretycznie.
Gucio-59, mi w "360" czasami (ale tylko czasami) brakuje odwracalnego palnika. Poza tym, jak na moje potrzeby, to świetna lampka. Funkcjonalnie całkowicie mi odpowiada. Ale to na chwilę obecną. Nie wiem jeszcze, jak wyglądać będzie współpraca z parasolką na zewnątrz - nie jestem po prostu pewien, czy mocy starczy.
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
piotr_luk napisał/a:
adapter napisał/a:
wlasnie dostalem odpowiedz od sprzedawcy ze nie zaplace cla ani podatku
jemu na pewno nie, ale czy w Polsce nie - tego nie byłbym taki pewien. Poza tym jest jeszcze pytanie: ile jest wart dla ciebie tak zwany "święty spokój" (gwarancja)?


ta lampa pzyleci jak napisalem do UK bo tam obecnie zyje a gwaracja nie poyslalem jak sie cos stanie wysylka do usa mnie czeka
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
Lampa czyli (Lama) do Pentaxa K100D
Witam Wszystkich serdecznie.
zwracam się do Was Mistrzowie z prosba o radę. Zamierzam kupić lampe do Pentaxa K100D ale nie za bardzo mam kase na taką konkretną. Znalazłem na allegro lampę Vivitar 3500, sprzedający pisze że uzywał ja sporadycznie z Pentaxem K100D czyli takim jak moim. Mam pytanie czy można bez obawy korzystac z takiej lampy w moim aparaciku bez obawy o awarię?? Pozdrawiam
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
spytaj sprzedającego...
http://manufactura.home.p...44d30867684fce6

Ps. i czemu temat w korpusach nie w lampach ;-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
sprzęt: K100D Super
budżet: maksymalny max to 500 pln

Jaką lampę najlepiej wybrać? Jestem początkującym fotografem ;) i wciąż jeszcze długa droga przede mną, ale całkiem niedługo czeka mnie nocna sesja i stąd takie pytanie. Poczytałem już forum, ale każdy obiecujący wątek po kilku postach zamieniał się w niezbyt dla mnie zrozumiałą dyskusję. W związku z tym mam kilka pytań:


1) na jakie funkcje zwrócić uwagę?
2) jakie najkrótsze czasy migawki można osiągać z lampą?
3) nie każda lampa ma wspomaganie AF, jeżeli tego nie ma to poostaje tylko MF?
4) lampy są na różne napięcia, jakie jest w k100d super?
5) niektóre lampy mają własną automatykę, a niektóre biorą ustawienia z aparatu, dobrze kminie? co jest lepsze?
6) Czy lampa z PTTL to najlepsze rozwiązanie?

Wybaczcie te pytania, ale jak mowilem, jestem lajkonikiem ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1. Zależy do czego chcesz uzywać
2. Bez HSS 1/180 s, z HSS wszystkie dostępne
3. Zależy od ilości światła w miejscu gdzie będziesz fotografował
4. Do 10V
5. Są różne opinie
6. Tak a jeśli ma jeszcze własną automatykę i podział mocy błysku to już wspaniale :mrgreen:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
3. Sesja nocna zazwyczaj nie charakteryzuje sie dobrym swiatlem, najwyzej takim od ksiezyca :mrgreen:

A moge prosic o jakies konkretne modele? Czego sie wystrzegac, jakie maja plusy i minusy, itp.

Zastanawiam sie, czy pentaxowska AF360FGZ (kupiona w DE) nie bylaby najlepszym rozwiazaniem?

Zalezy mi na HSS i dobrej wspolpracy z aparatem.
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Dla mnie AF360FGZ ma jedną poważną wadę, która dla mnie jest nie do zaakceptowania. Głowica odchyla się wyłącznie do góry, nie ma ruchu na boki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli zależy Ci na HSS to wchodzą w rachubę tylko Pentax AF360FGZ i AF540FGZ, Sigma DG 500 Super (pewnie już tylko z odzysku albo trafienie z zapasów magazynowych jakiegoś zapomnianego sklepiku) i DG 530 Super oraz Metz 48i oraz 58i.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Raven napisał/a:
budżet: maksymalny max to 500 pln
Raven napisał/a:
pentaxowska AF360FGZ (kupiona w DE)
Chyba się nie zmieścisz w cenie
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
My się tu rozpisujemy a koledze chodzi o coś całkiem innego! On szuka LAMY do pentaxa!

 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Rozumiem, że logo Pentaxa jest na odwrocie?
;-)

A z odpowiedzi bardziej na serio to jest

Tumax 386AFZ

za dokładnie 500 zł, bez jednej złotówki
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tumax nie ma HSS
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
piotr_luk, w DE (Reich, Niemcy, Deutschland, Germany) mozna kupic taka lampe w 500 pln.

Dzieki za garsc informacji, posprawdzam te modele. Powiedzcie mi jeszcze czy P-TTL jest az tak wane?

StarskiPL, lame chcial kupic tworca watku, nie ja. Ale chyba chodzilo mu o taka:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Cytat
piotr_luk, w DE (Reich, Niemcy, Deutschland, Germany) mozna kupic taka lampe w 500 pln.
Można wiedzieć gdzie?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Cenowo wyglada, ze AF360FGZ da sie kupic najtaniej w wymienionych tutaj modeli... bo reszta juz przekracza moj budzet. Ciekawe, bo zawsze wychodzilo, ze "zamienniki" sa tansze?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Raven napisał/a:
Cenowo wyglada, ze AF360FGZ da sie kupic najtaniej w wymienionych tutaj modeli
Jeszcze raz cię ładnie poproszę o podanie jakiegoś linka
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
piotr_luk, ebay.de :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Raven, ubawiłeś mnie do łez. Popatrz tu i się obudź:
http://www.idealo.de/prei...uct/272072.html
no i ebay dla porównania
http://cgi.ebay.de/Pentax...1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/Pentax...1QQcmdZViewItem
plus przesyłka do Polski ok. 20€

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach