Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
To w takim razie co to jest? I przesylka wychodzi ponizej 20E.
http://cgi.ebay.de/P-TTL-...1QQcmdZViewItem
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Raven napisał/a:
To w takim razie co to jest
Nie wiem, co to jest, ale na pewno nie jest to pentax 360 FGZ

[ Dodano: 2007-12-18, 09:04 ]
Do tego w opisie poniżej sterowanie ADI-TTL, i ile nie wiesz, to ci wyjaśnię: Mnolta/Sony
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Rozni sie troche, ale czy zna ktos ta firme?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
chociaż pisze też o p-ttl, ale bardziej wygląda mi to to na kolejny klon tumaxopochodny

[ Dodano: 2007-12-18, 09:07 ]
Raven napisał/a:
Rozni sie troche
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Od rana mnie wprawiłeś w dobry humor
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Trafił swój na swego, ja też lubie być złośliwy :mrgreen:

A tak serio, to wychodzi na to, ze w mojej cenie nie ma nic innego, bo to wszystko co podal plwk jest za drogie dla mnie... To moze jednak ten Tumax 386AFZ? Jakie sa jego + i -, widze, ze bateriozerny jest.

Jaka powinna być liczba przewodnia aby lampa dawala rade w nocy bez zadnego oswietlenia. Mowie tu o odleglosciach do 8-10 metrów.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Te tanie lampy "Digital Concepts" są niezłe, ale do Pentaxsów z TTL. Jedynie u producenta - firma SAKAR - widziałem w specyfikacji, że robią z cyfrowymi ale tylko istD S,L i ich pochodne. Te aparaty mają jeszcze pomiar TTL. Z innymi cyfrowymi Pentaxa też pracują ale tylko w trybie auto (no, manual oczywiście też).
Jak można ładnie opisać sprzedawany produkt, już nie raz tu widzieliśmy.
Chyba już lepiej kupić orginalną "Leice" za 50 rubli. 8-) :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raven napisał/a:
To moze jednak ten Tumax 386AFZ? Jakie sa jego + i -, widze, ze bateriozerny jest.

Tumax był opisywany w wątku na jego temat (łatwo znaleźć bo występuje w tytule wątku). Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ze jest bateriożerny - ja wszystkie odzyskuję z jego wnętrza :mrgreen: W praktyce wychodzi o wiele więcej błysków niż wynika z opisu.
Raven napisał/a:
Jaka powinna być liczba przewodnia aby lampa dawala rade w nocy bez zadnego oswietlenia. Mowie tu o odleglosciach do 8-10 metrów.

Zależy jakie ISO użyjesz :evilsmile: Nie wiem w jakiej lampie będzie skuteczny oświetlacz dla AF na tak dużą odległość.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
No podejzewam, ze odleglosci moga byc mniejsze, ale niestety nie beda one zalezaly ode mnie. Jak AF nie zadzaiala, to pozostaje MF, mnie glownie chodzi o zasieg lampy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
plwk napisał/a:
Nie wiem w jakiej lampie będzie skuteczny oświetlacz dla AF na tak dużą odległość.
W sigmie super to ok. 6-7 metrów
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raven napisał/a:
Jak AF nie zadzaiala, to pozostaje MF, mnie glownie chodzi o zasieg lampy.

Zasięg lampy masz podany w liczbie przewodniej - oczywiście bez rozpraszania, odbijania itp.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_przewodnia
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
K100D + lampa od A do Z
Witam Mistrzowie !
No właśnie w temacie lamp jestem "nikim". Nie używałem praktycznie nawet tej wbudowanej w korpus. Niemniej życie zmusza mnie do zakupu a nie chce dokonać pochopnego wyboru. Zbliżają się imprezki rodzinne (chrzciny, wesela) i rodzina chce zasponsorować zakup lampy do mojej KaSetki. Rynek oferuje wiele (tak mi sie wydaje) ale ja nie mam zielonego pojęcia. Nie wiem co to jest HSS, wyobrazam sobie jedynie czym może być wspieranie autofokusa itp itd (tragedia nie :-D ale da się z tym żyć). Widziałem jakieś Tumax'y, Metz'e, Pentax'y itd.
Focę głównie manualnymi stałkami (AF mam tylko kita). Moje pytanie brzmi więc tak:
CO KUPIĆ ABY SPRAWDZIŁO SIĘ NA WYMIENIONE OKAZJE WE WSPÓŁPRACY ZE SPRZĘTEM JAKI POSIADAM ?
Ceną nie będę się przejmował skoro mam sponsora choć i to wezmę pod uwagę. Najbardziej liczy się ergonomia pracy (nie chcę zębów zjeść na ustawianiu świecidełka).
Jak mi ktoś przy okazji powie co to są te wszystkie cuda, która lampa może mieć lub nawet posiada i z czym to się je to ma u mnie :-B a nawet :-B :-B
Krótki kurs stosowania lampy w kościele także będzie wskazany ;-) (czuję, że nadużywać Waszmościów wyrozumiałości)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
tak to sie zostaje nikim jak sie nie umie szukać

coś pan ? z choinki sie urwał ? :mrgreen:
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
kto pyta nie błądzi Grizley :evil:
szukać potrafie i wiem gdzie jest wyszukiwarka (z ręką na sercu przyznaję, że wiele lecz nie wszystko z tego przeczytałem)
nie mam jednak problemów z czytaniem i umiem odpowiedzić na zadane pytania lub siedzę cicho :-P
uznam Twoja odpowiedź za cenną gdy powiesz mi jak z jednakowym powodzeniem użyć tej wyszukiwarki zamiast lampy błyskowej
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ponieważ, jak piszesz, używasz głównie manualnych stałek to jest Ci potrzebna lampa z własną automatyką. Aby się nie ograniczać na przyszłość i komfortowo korzystać z lampą z kita to dobrze jakby miała p-ttl. Jeśli rodzina chce sypnąć kasą to trzeba to wykorzystać i zawołać o Pentax AF 540 FGZ.
 

SebastianC.  Dołączył: 23 Wrz 2007
Też jestem na etapie rozważania zakupu lampy błyskowej do K100D. Grzebiąc w czeluściach internetu w poszukiwaniu odpowiedzi "co kupić?" znalazłem taki poradnik:

http://www.forum.fotoexpert.pl/topics41/10713.htm

Myślę, że wielu początkującym (takim jak ja) w tematyce lamp błyskowych co nieco rozjaśni w głowach.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
plwk a jeśli nie pentax to jaka ? (może się uda przy zakupie oszczędzić na jakieś szkiełko :mrgreen: )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Coś z tych - Pentax AF360FGZ, Sigma DG 500 Super, Sigma DG 530 Super oraz Metz 48i oraz 58i. Nie jestem pewny czy wszystkie mają własną automatykę, musisz to sprawdzić w specyfikacjach.
Ewentualnie coś tańszego tylko z własną automatyką z odzysku.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
a warto oszczędzać na pTTLu i poprostu kupić coś z porządna własną automatyką
no i troche z innej beczki:
dyfuzor itp gadzety sprawdza sie w kosciele na imprezach
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Sigma 500 nie ma własnej automatyki, a z odzysku to chyba starsze metz'e.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
dyfuzor itp gadzety sprawdza sie w kosciele na imprezach

Tak, tylko trzeba pamietać, że mocno ograniczają moc użyteczną.
Artooro napisał/a:
a warto oszczędzać na pTTLu i poprostu kupić coś z porządna własną automatyką

Jeśli na jednorazową imprezę a potem zamierzasz używać tylko doraźnie i nie będziesz wzbogacał szklarni o szkła z AF-em to p-ttl nie będzie potrzebny (poza kitem).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach