Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
no moze jeszcze AF 50mm jakies zakupie ale dalej to juz ciezko bedzie (cena :-( ) i sponsoring tak daleko nie siega ;-)

[ Dodano: 2007-12-19, 21:45 ]
cenowo i parametrami (oceniane laickim okiem) Tumax DSL386A wydaje sie byc nie najgorszy

[ Dodano: 2007-12-19, 21:45 ]
choc podobno awaryjny
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
Tumax DSL386A wydaje sie byc nie najgorszy
[ Dodano: 2007-12-19, 21:45 ]
choc podobno awaryjny

Mam Tumaxa od połowy sierpnia i jak na razie nie narzekam - bo się nie zepsuł :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jeśli lampy będziesz używał okazjonalnie i to głównie do zdjęć pamiątkowych, to wystarczy dowolna lampa w własną automatyką, choćby stary Nikon.

Jak sponsor się wypłaci to wtedy coś lepszego, Metz 58 jest fajny, mocny (ważne w dużych pomieszczeniach), ma wszystkie możliwe funkcje (jedynie jako fotocela nie działa :-? ) i tańszy od Pentaxa 540.

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Mnie niestety obecnie nie stac na cos lepszego. Dlatego prawdopodobnie kupie:
http://www.tumaxint.com/p...12&id=95&pre=95
Jak to jest z liczba przewodnia, bo sie troche zamieszalem. Dlaczego na stronie tumaxa podaja liczbe dla max ogniskowej (85mm), a na sklepach podaja dla 50mm, albo nawet nie pisza.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgodnie z opisem na podlinkowanej stronie, lp32 dla ogniskowej 85. Foto-tip podał lp30 dla ogniskowej 50.
Ta lampa była opisywana w innym wątku - pracuje wyłącznie z p-ttl lub błyska pełną mocą.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
ogniskowa dramatycznie zmienia zasięg. W Metzu przy 105 mm, f/4.5 i iso 800, zasięg wynosi 37 m.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Witajcie ziomale .Ja już rozwiązałem problem z lampą błyskową ,a mianowicie zakupiłem lampę nikon sb 28.Konkretna lampka (made in japan) duża moc,palnik odchylany w 2-ch płaszczyznach, błyski strobo. itp. itd.Z tych wszystkich fiuczersów które posiada z k100 działa automatyka z możliwością regulacji siły błysku(jak dla mnie jest super) "budzi się "po kliknięciu spustu i nie potrzeba przerabiać styków bo się nie zazębiają i wodmo zwarcia się oddaliło. Co do lamp z dedykacją do k100 to jest trochę gorzej bo albo nie mają albo piszą że mają a po kontakcie ze sklepem sie okazuje że w magazynach pustki, więc kupno sb 28 uznałem za stosowny... ;-)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
czyli się udało ;-)
myślałem, że ominie mnie potrzeba posiadania lampy a tu taka BuBa :cry:
nadal nie wiem co wybrać (poprostu jestem w d... :-? ) a czuję, że jak się zdam na swą intuicję to zle wyjdzie
 

SebastianC.  Dołączył: 23 Wrz 2007
Maxi 7, musiałeś być bardzo zdesperowany że na swoją kasetkę założyłeś "coś" z napisem NIKON :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja zakładam z napisem Tumax i też się nic nie dzieje
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
nie kumam co przeszkadza brak pTTl'a w lampie z wlasna automatyka przy szkle AF ? chodzi o ZOOM AF czy ogolnie AF ? skoro lampa sama mierzy co do tego ma szklo ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
P-TTL uwzglednia układ optyczny i wszystko co się tam dzieje, automatyka własna lampy jest na zewnątrz układu optycznego.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
troche mi to rozjasnilo ale nie do konca :-/

[ Dodano: 2007-12-20, 19:30 ]
czyli pTTL stanowi jakby poprawke do obliczen wykonywanych przez lampe ? :roll:
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
pełna automatyka. Bez PTTL trzeba troszkę więcej wiedzieć o fotografii.
za 800 zł mozesz mieć PENTAXa AF360. Bardzo dobry wybór.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
wkt "troszke" jakie w sobie pojecia zawiera, z czego powinienem sie pouczyc ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy robieniu zdjęć na wprost automatyka lampy radzi sobie bez problemów. W momencie gdy odbijamy światło lub używamy rozpraszaczy wszystko zaczyna się komplikować. Dla p-ttl-u nie jest ważne co robimy ze światłem zanim ono wpadnie przez obiektyw, p-ttl mierzy tą ilość światła która wpadła przez obiektyw i zmierza do matrycy niezależnie co się z nim działo wcześniej i jaki jest udział światła zastanego a jaki emitowanego przez lampę.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
nie wiem czy dobrze kombinuje ale pTTL z manualami nie dziala ?
logiczne jest, ze przy odbijaniu, rozpraszaniu itp itd swiatla zostaje ono oslabione ale czy poza narzuceniem odpowiedniej kompensacji moga pojawic sie jeszcze inne problemy ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
nie wiem czy dobrze kombinuje ale pTTL z manualami nie dziala ?

Dobrze kombinujesz - nie działa
Artooro napisał/a:
logiczne jest, ze przy odbijaniu, rozpraszaniu itp itd swiatla zostaje ono oslabione ale czy poza narzuceniem odpowiedniej kompensacji moga pojawic sie jeszcze inne problemy ?

Jakakolwiek drobna zmiana położenia lampy może skutkować dużymi różnicami w warunkach odbicia swiatła
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
zaczyna mi cos switac :-) faktycznie nie warto abym wydawal na lampe z pTTL z moja kolekcja szkla
ale co jeszcze powinna zawierac moja wybranka :mrgreen: :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Automatykę, podział mocy błysku i niech kręci główką

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach