Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Do całej serii MZ matówki maja taki sam wymiar. Najlepiej zdobyć matówkę oryginalną od MZ-M (miała klin poziomy, ukosnych nie było) i wymienić. Swego czasu były dostępne w serwisie w Gdyni po ok. 105 zł. W ten sposób mam wymienioną w MZ-5N i MZ-10. Nie wiem , czy jeszcze mają i po ile.
 
marrkj  Dołączył: 17 Mar 2007
widzę że już pietras nie sprzedaje muszel ocznych. Używał może ktoś z was takiej muszli
http://allegro.pl/item785...szla_oczna.html
a może znacie jakis sprawdzony sklep z niedrogim O-ME53
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
sorry za pytanie,ale czy O-ME53 pasuje do GX-20? wiem, że to klon, ale... mocowanie jest to samo czy koreańczyki coś pokombinowali?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pasuje

to GX-20 jedynie grip od k10d/k20d nie pasuje idealnie

reszta jest raczej kompatybilna
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
opiszon, thx, wolałem spytać
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
a jakieś tańsze O-ME53? Ktoś ma namiar? Czy te 140 + przesyłka to minimum..
 
dariuszbar  Dołączył: 30 Mar 2008
Kupiłem od Chińczyków na ebay.com matówkę z klinem do K10.
Kosztowało 23 $ amerykańskie (około 70 zł) i czekałem 3 miesiące.
Matówka ma mikroraster i 3 kliny. Daje radę.
Jasności nie porównywałem dokładnie, ale na moje oko jest podobna do standardowej.
Ostrość pokrywa się z autofocusem.
Mają matówki do różnych aparatów.
Kupiłem ją od użytkownika phopix88
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
dariuszbar napisał/a:
czekałem 3 miesiące
szybka przesyłka :shock:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Może statkiem szła, na palecie? 8-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
To szło chyba Pocztą Polską. :evilsmile:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Pentagram napisał/a:
To szło chyba Pocztą Polską.
Poczta Polska EMS - Szanghaj-Warszawa 2dni :-P
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
ok, pomóżcie bo może ktoś kupował matówkę z "Chin" i wie ze dobra będzie (mozna poznac np po zdjeciu) ;-)
która z tych będzie dobra (chodzi mi o taką z podwójnym klinem)
 

maxbreak  Dołączył: 09 Cze 2009
Ja kupowałem do K-m tu: http://cgi.ebay.pl/Dual-4...=item2c52833772

Produkcja: Travor, jak dla mnie bomba zero problemów nie ma się czego czepić.
Ostatnio czytałem gdzieś na Naszym forum jakieś narzekania na tego producenta więc musisz doczytać, pogrzebać.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
maxbreak, jeszcze raz dzieki za linka;)
a jakby ktoś miał kiedyś problem z FF/BF w matówce k200d to można spróbować położyć tym dzyndzlem w prawo a nie w lewo jak oryginalna leży.. u mnie ostrzy dzięki temu jak AF
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Czy da się gdzieś w Polsce zakupić matówkę do K20D? Chodzi o taką z rastrem i klinem 45st. Na allegro nie ma, na forumowej giełdzie też, google nic nie znalazło.
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
mi się wydaje, że matówki o których mówisz pojawiają sięco jakiś czas na giełdzie. Pamiętaj, że do k20d są te same matówki co do k10d.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
artusduszek, wiem o k10d, ale ostatnio jak sprawdziłem giełdę, to wszystkie poszły :-)
 

mariusz1984_katowice  Dołączył: 23 Maj 2010
Hej,

Czy ktoś byłby zainteresowany wspólnym zamówieniem matówki z klinem i rasterem z www.focusingscreen.com ?

Jest teraz dość dobry moment - cena dolara spadła trochę w związku z zawieruchą w Egipcie, Tunezji i Libii.

Na ich stronie jest napisane że w przypadku zamówienia do 3 egzemplarzy, koszty przesyłyki są te same. Same koszty przesyłki to około 45-47 zł (450 NTW). W przypadku wspólnego zamówienia dzieli się to przez 3. Oczywiście trzeba by zapytać czy może bardziej opłaca się zamówienie osobne czy wspólne (chodzi tutaj o nie płacenie VAT i cła) - ale myślę że jednak bardziej wspólne.

Najlepiej gdyby były jakieś osoby z Katowic, Gliwic, Rybnika, Tychów, itp itd - wtedy można jakoś podrzucić zakupiony produkt - przy okazji np: jadąc z pracy etc. Oczywiście jeżeli znajdą się osoby z innych miast to też super - ale wtedy trzeba będzie jeszcze produkt wysłać dalej (więc oszczędność nie będzie taka duża)

pozdr.
Mariusz
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
mariusz1984_katowice, jak zamówisz 3 sztuki, to VAT masz murowany.
Chyba że dogadasz się i zaryzykujesz zaniżoną wartość przesyłki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach