sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
sposób na zaoliwioną przesłonę
1. kupujemy gaz do zapalniczek najlepiej w małej butelce
2. odkręcamy tylny człon soczewek
3. przykładamy kruciec butelki z gazem do każdego listka w miejscu zawiasa i lejemy gaz
4. ruszamy energicznie popychaczem przesłony kilkanaście razy aż do ulotnienia (wyschnięcia) gazu
5. jeśli przesłona rusza się nadal ospale czynność powtarzamy
6. jeśli przesłona wyschła i pracuje luźno koniecznie czyścimy soczewkę przedniego członu sąsiadującą z przesłoną ponieważ ulatniający się gaz zapewne pozostawił na niej rozpuszczony smar
7. przykręcamy tylni człon soczewek i cieszymy się ze sprawnego obiektywu

wypróbowane na sekorze e 50/1:2 i revuenonie 28/1:2,8 - działa
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dobre, ale zastanowmy sie co sie dzieje z olejem - przeciez nie wyparowuje razem z gazem... Dlatego osobiscie polecalbym naprzemienne przemywanie benzyna i wycieranie roztworu benzyny i smaru... albo zdemontowanie mechanizmu przeslony i kapiel :-)
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
właśnie mycie nie pomagało - wygląda na to że gaz rozpuszcza olej(smar) i przynajmniej jego część wyparowuje, wszystko po tej operacji jest suche (nie ma śladu tłuszczu)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sharik napisał/a:
właśnie mycie nie pomagało - wygląda na to że gaz rozpuszcza olej(smar) i przynajmniej jego część wyparowuje, wszystko po tej operacji jest suche (nie ma śladu tłuszczu)


A moze raczej przesuwa go glebiej?... Bo cos mi sie w glowie nie zgadza z tym odparowaniem smaru...
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
alkos, no mnie też to nie pasuje.

sharik, napisz za rok, czy olej wraca :)
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
olej nie odparuje. chyba że w wysokiej temperaturze;)
ja wycieram watą i zbieram nią olej ale ciągle wraca więc będę musiał rozebrać mojego Cosinona i wyjąć mechanizm i wykąpać w rozpuszczalniku:(
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
to naprawdę niewiele kosztuje więc sprawdź i daj znać jakie efekty - ja się odezwę za rok ale ty możesz spróbować....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach