irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
zuka68, dzięki za opinie, zdecydowałem się na Triopo B-1 i Induro AT 114 Alloy 8M.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
espresso, właśnie miałem obawy ku kreconym blokadom, ale po zapoznaniu się z kilkoma recenzjami te blokady są chwalone. Napiszę coś więcej odnośnie tego statywu jak go użyje kilka razy.
 
largo87  Dołączył: 17 Sty 2015
witam poleci mi ktoś statyw amatorski tak do 200 max ?
w tej cenie jest sporo gó.... ale może coś się na da mam 3 typy :
Camrock TE68
Velbon DF-61
Hama Traveller Compact Pro
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jakie masz wymagania? Jak często i jak intensywnie będziesz go używać?
 
largo87  Dołączył: 17 Sty 2015
pojedyncze wypady do lasu także rzadko ale zależy mi żeby był stabilny i miał głowice 3d po prostu nie chce się męczyć :p
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ta Hama wydaje się OK, Velbon też ma dobre opinie. Rozważ tylko, że statyw to zakup na lata - ja swój mam od 12 lat i właśnie zmieniam na nowy.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
witam, a jakis statyw w przedziale 300-400.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jarekwyd napisał/a:
statyw w przedziale 300-400

Velbon Sherpa 600r.
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
jarekwyd napisał/a:
witam, a jakis statyw w przedziale 300-400.


Slik 330DX, 340DX.
 
doors26  Dołączył: 23 Wrz 2014
Czy głowica PH-157Q co jest w zestawie z Velbon Sherpa 600R pozwala też na zablokowanie ruchu w poziomie? pytam, gdyż posiadałem głowiczke Velbona też z jedną rączką która blokowała tylko ruch w pionie, natomiast swobodnie obracała się wokół własnej osi na statywie, co było dość denerwujące.
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
doors26: rączka blokuje i pion i poziom
 
Antoni  Dołączył: 27 Maj 2014
Pora i mi kupić statyw, idąc za słowami ...
Dada napisał/a:
większość ludzi kupuje statyw 2 razy. Pierwszy raz tani, lekki i krótki, drugi raz dobry. :mrgreen:

... chcę kupić ten dobry. :mrgreen:
Wymagania, zachcianki z mojej strony ograniczają się do:
-wysokości, mam 170cm wzrostu, chciałbym nie musieć się schylać przy kadrowaniu,
-abym nie musiał się obawiać, że sprzęt ustawiony do pionowego kadru przewróci statyw
-przygotowany jestem na wydatek do około 700-800, mógłbym rozszerzyć o ile byłoby warto.
-no i wielkość po złożeniu nie była makabrycznie duża.

Wcześniej zdarzyło mi się korzystać wiele razy z Velbon Sherpa 600r, i jak dla mnie to był mało stabilny, nogi lubiły się rozjeżdżać nawet pod obciążeniem, ale nie wiem czy taka właściwość statywu czy po prostu był już wysłużony, nie przypadłą mi do gustu głowica z rączką, chciałbym spróbować kulowej.
Wpadł mi w oko już wspominany parę razy w tym temacie Fotopro MGA-684N+ z głowicą kulową FPH-62Q, albo Triopo GT-3230x8C lub MT-3230 z głowicą B-2. Ceny mają przystępne, na pierwszy rzut oka jestem skłonny zakupić pierwszy, no ale ja mam małe doświadczenie ze statywami, i czytając podzielone opinie na ich temat mam mętlik.
Chyba, że powinienem iść w inną stronę, jakieś propozycje zestawu statyw+głowica pasujące pod powyższe skromne wymagania?
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Co do Triopo.... Teraz po każdym wyjeździe mój statyw ląduje w serwisie. Plastiki blokujące nogi są chyba z sera.... Dobrze że serwis jest w Krakowie, bo chyba bym zbankrutował na wysyłkę. Jeszcze trochę i będę miał swoje krzesełko u nich....
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Panowie, jaki wybrać statyw do K5 + mto 11ca? Czasami tair 3s. Coś w miarę solidnego i aby budżetu nie zrujnowalo. Tak jakieś 400 pln (maks. 600 PLN). Zastosowanie głównie do Astro czasami jakieś wildlife. Macie jakieś propozycje? Z góry zaznaczam że jestem zielony w temacie.

Co powiecie o Slik pro 700dx? Chodzą po 555 PLN z głowicą 3d.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Ja osobiście nie trawię kręconych blokad. Mam w jednym podróżnym statywie i mocno się z nim nie lubię. Dla mnie tylko zatrzaski.


to Ci się zmieniło :-)

http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=440

espresso zmiennym jest :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zapomniał. Dawno temu było. :mrgreen:
 
mikolaj  Dołączył: 26 Kwi 2014
A co powiecie o statywie Slik Carbon Pro 613CF z głowicą SH-806E? Potrzebuję czegoś lekkiego do K-5 II z różnymi obiektywami z przedziału 10-300. Ewentualnie jeszcze Carbon Pro 624CF albo Pro 780DX z głowicą SH-807E (ale ten to chyba nie jest lekki).
 
dalco  Dołączył: 03 Lip 2012
wybór statywu
Proszę o pomoc w wyborze statywu. Słyszałem, że na ogół kupuje się dwa statywy. Pierwszy tani, drugi dobry. Chciałbym uniknąć pułapki złej jakości, z drugiej strony nie chce przepłacać, bo nie wiem, czy ta zabawa mi się spodoba. Powiedzmy 150 - 200zł. Widzę na allegro używki dobrej firmy w tym budżecie (ok 60% wartości nowego, wg. zapewnień sprzedawcy jak nowy). To dobra droga?
 

SMIS  Dołączył: 08 Sty 2009
Ja mam Triopo c-258 i sobie chwalę . Wiem że są inne , lepsze , tylko że nie za takie pieniądze . Z czystym sumieniem polecam .
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
ja tak się trochę podepnę
też muszę zmienić, bo mój jest za niski- nie chce mi się schylać (akurat jestem po operacji krzyża ;-) . To wg mnie wazny parametr- jak Wy sobie z tym radzicie? Hehe, jednak nie ma odchylanego (tak wyśmiewanego) ekranu :evilsmile:
Taki do 1.75cm oraz lekki (to ważne) i- jakieś wskazówki?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach