Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
marbud napisał/a:
Pewnie frotki i inne topowe sprawują się lepiej

według mnie Benro niczym od nich nie odbiegają a dostajemy więcej wyposażenia
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
Cześ, ma pewnie racje zwłaszcza że obcuje z nimi w sklepie . Ja mam benro i uważam ze jak ktoś dobierze odpowiedni model do swojego wzrostu , moj 550 EX mogłby byc ciut wyzszy , bo mam 185cm , to nie ma prawa marudzić.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
a co powiecie na VELBON CX 570 ??
warto jak na początek ? (waga 1,5KG, udźwig do 5KG) w końcu lepszy velbon niż chinskie podróbki ...
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
MateuszG napisał/a:
warto jak na początek ?

odpuść sobie... wydaj tą kasę na coś bardziej pożytecznego
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
MateuszG, moim zdaniem nie opłaca sie kupować statywu "na początek" , ja tak zrobiłem i kupowałem dwa razy.Zmienisz puszkę , dokupisz szkła a nawet system zmienisz ( to żart oczywiście :lol: ) a statyw zostanie więc nie oszczędzaj tylko kup pożądny jak sherpa 600 , benro czy http://www.allegro.pl/ite...a_jak_nowy.html
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
eh za późno przeczytałem Wasze opinie .... licytacja właśnie się skończyła ... wylicytowałem tego cx-570 za 70zł
:oops:

z drugiej strony chyba będzie lepszy, niż mój dotychczasowy sztyl od miotły ze śrubą (dosłownie)

o tym sherpa 600 mogę pomarzyć ... 400zł myślę że lepiej przeznaczyć na lampę ...
tym bardziej że do zarabiania własnych pieniędzy zostało mi jeszcze parę lat do ukończenia szkół ...
na razie 50 zł miesięcznie musi starczyć :-?


no i czemu odradzacie tak tanie statywy ? chwieją się na wietrze czy są po prostu nie stabilne ?

zresztą .. przekonam się na własnej skórze :-| i najwyżej odsprzedam ... bo z tego co widzę ludzie "rzucają" się na takie statywy ... więc ze sprzedażą nie będzie problemu
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
Mateuszu, sprzedaj go póki nie zepsuty i szporuj na lepszy... ten nie bedzie ani stabilny ani wytrzymały, i rozleci Ci si epo roku - dwóch uzytkowania. To jaki kupisz zależeć bedzie od tego co chesz robić tak naprawde. Ja niestety musze zainwestować ok 1000 zł:(
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
w tym tygodniu powinien dotrzeć lub ostatecznie w poniedziałek ...
zobaczę czy faktycznie kupiłem szmelc ...

mimo że jeszcze go nie mam, to raczej i tak stwierdzę, że na pewno będzie lepszy niż sztyl od miotły z wkręconą śrubką do której mocowałem korpus, a całość wbijałem do śniegu (coś jak monopod) i uzyskałem takie zdjęcia (musiałem wybierać miejsce gdzie śniegu było najwięcej :-x )




więc myślę że "na razie" i tak będzie lepszy od sztyla, bo śnieg już topnieje i na wiosnę nie będzie do czego go wbić :-P

osobiście nie stać mnie na lepszy statyw ... max 100zł
i tak 1 na 100 zdjęć robiłbym ze statywu, a na razie priorytetem jest zrobienie prawojazdy więc ten statyw czy będzie do "bani" czy nie, musi mi po prostu starczyć.

wszystko okaże się za parę dni ...

PS. sprzedawca również sprzedawał VELBON DV-7000 za około 250zł ...
statyw wyglądał na dość porządny ;-) co o nim myślicie ?
narazie 99% oszczędności idzie na prawko ale gdy zrobię wreszcie te prawojazdy to 100% oszczędności pójdzie na sprzęt FOTO i na pewno wreszcie pozwolę sobie na porządny statyw, lampę itd...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MateuszG napisał/a:
bo śnieg już topnieje i na wiosnę nie będzie do czego go wbić

Poszukasz miejsca gdzie betonują ;-)
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
albo wykonam z 4 ciężkich rur, solidniejszy statyw ;-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
MateuszG napisał/a:
VELBON DV-7000

ten jest zdecydowanie solidniejszy ale to raczej statyw video
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
MateuszG napisał/a:
wylicytowałem tego cx-570 za 70zł

Lepsze to niż nic i możesz go używać przez jakiś czas, ale warto dozbierać i kupić coś porządniejszego.
MateuszG napisał/a:
no i czemu odradzacie tak tanie statywy ? chwieją się na wietrze czy są po prostu nie stabilne ?

Dokładnie! Okazuje się, że zdjęcie robione na takim statywie czasem okaże się... poruszone! Zwłaszcza jak podepniesz jakiś cięższy obiektyw. Jak już go będziesz miał, to spróbuj zrobić kilka fotek pod rząd (czasy mogą być nawet poniżej 1sek. np. 1/4, 1/8) i przyjrzyj się nim potem na kompie... możesz się lekko zdziwić ;-)
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
Nie straszcie mnie, bo ja kupilem Velbona Df 60, i jeszcze nie bylem z nim nigdzie i nie testowalem bo mnie sesja goni..
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Pozwólcie, że wrócę do rozmowy na temat wysokości statywu i dopasowaniu go do własnego wzrostu. Ja kupując statyw zakładałem, że ma być tej wysokości, abym mógł robić zdjęcia swobodnie, bez kulenia się, przyklękania i garbienia, i równocześnie bez drastycznego wyciągania środkowej kolumienki w górę.

A więc kupiłem Benro Explorer A-297n6 z głowicą Manfrotto 488RC2 (dzięki Czesiu, liczę przy następnych zakupach na jakiś rabacik :mrgreen: ) .

Według danych producenta max. wysokość statywu bez kolumny to 147 cm., głowica Manfrotto w normalnym ustawieniu (do pstrykania poziomych kadrów) to 12 cm. Do tego trzeba dołożyć 7 cm od spodu aparatu do poziomu wizjera (w K20D). Mój wzrost 176 cm.

W praktyce to wygląda tak: maksymalne rozłożone nogi statywu, kolumna schowana w całości, na głowicy założone K20D (poziomo), stoję w kapciach i żeby dojrzeć coś w wizjerze muszę stanąć na palcach i wyciągnąć szyję jak młody pelikan. Maksymalne wysunięcie kolumny zmusiłoby mnie do używania szczudeł :lol: Przy przechyleniu kulki o 90 stopni (pionowe kadry) oko znajduje się idealnie na wysokości wizjera.

Reasumując - mam to, o co mi chodziło!

P.S. Statywem i głowicą bawię się od rana. Biorąc nawet poprawkę na to, że przesiadłem się z pseudostatywu, kupionego parę lat temu za 59,99 zł., Benro robi naprawdę duuuuuże wrażenie. Stabilne bydlę, świetnie wszystko dopasowane, zero luzów, tandety, w stojaku malutki kompas i poziomiczka. Głowica Frotto bardzo wygodna, fajne mocowanie płytki do aparatu, i samo wkładanie płytki w głowicę. Ma opcję obrotu dookoła własnej osi bez ruszania kuli, więc fajne można panoramki strzelać. Co ważne, pokrowiec Benro jest trochę dłuższy od samego statywu, więc teraz po założeniu głowicy na nogi całość idealnie się mieści w pokrowcu.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Teraz juz wiem jak sie nazywa taki kluczyk :-P Heksagonalny 4, taki rozmiar jest potrzebny do przykrecania szybkozlaczki w glowicach serii B.
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
... zwany również kluczem imbusowym ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wlasnie, wylecialo mi to zglowy.....
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
a co powiecie Panowie o statywie benro A-300EX + BH-0?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wiesz, jesli masz 150 cm wzrostu,..... to wystarczy :-P
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
mam 185 ale pomierzylem ze oko na 165 mi wystarczy.. nawet jak zdjecia robie bez statywu to sie lekko przykulam, a chce na statyw przeznaczyc max 350 zl.. (im mniej tym lepiej :-P )
myslalem jeszcze o nogach goldphoto + manfrotto glowica.. ale wyczytalem wczesniej ze takie polaczenie to lekka pomylka.
Edit:
w takim razie moze lepiej bedzie jak sie zapytam o A-500ex + BH-1

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach