badworm  Dołączył: 21.02.2009
Nie mam zacięcia mechanicznego, a pierwszy lepszy ślusarz chyba się też tego nie podejmie (przeróbki z małego na duży gwint) bo trzeba mieć gwintownik calowy. Przychodzi mi do głowy jedynie Poxilina :-D

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
a może kup jakąś redukcję czy inny wynalazek

Kolya90  Dołączył: 29.08.2015
badworm, https://www.cyfrowe.pl/st...e,1,11,585.html a tutaj coś jest co Ciebie interesuje?

MarcinG  Dołączył: 03.07.2007
Stary badziewny wyrób staywopodobny połamał się, więc trzeba go czymś zastąpić.
Czy to jest warte zakupu:
http://www.genesisgear.pl...esis-abt-kit-pl

Ktoś z Was tego używa? Jeśli nie ten to co w zbliżonej cenie?
Będę na tym montował K-5 + 55-300 i to chyba maks.

krzyc sur  Dołączył: 10.10.2018
MarcinG napisał/a:
Stary badziewny wyrób staywopodobny połamał się, więc trzeba go czymś zastąpić.
Czy to jest warte zakupu:
http://www.genesisgear.pl...esis-abt-kit-pl

Ktoś z Was tego używa? Jeśli nie ten to co w zbliżonej cenie?
Będę na tym montował K-5 + 55-300 i to chyba maks.

Ja mam i używam.....całkiem nieźle wykonany, nie za ciężki, zakładam na niego nie raz mojego K-5 z gripem+ Sonnar 180 2.8...więc z takim "piórkiem" jak DA 55-300 to żaden problem.

Marek  Dołączył: 21.04.2006
Właśnie stanąłem przed koniecznością kupienia głowicy lub statywu. Zgubiłem płytkę do głowicy PH-157Q , której od kilkunastu lat używałem ze statywem Velbon Sherpa 250R. Już od jakiegoś czasu była luźna, co sugerowało pojawienie się luzów na głowicy. No i stało się. Wobec zużycia głowicy nie ma sensu kupować kolejnej płytki, lecz raczej całą głowicę, zwłaszcza że ciągnie mnie do głowicy kulowej. Nogi, po dokręceniu śrub, wydają się być wciąż w dobrym stanie. W oko wpadła mi ta głowica: http://www.genesisgear.pl...4-genesis-bh-34 Problem w tym, że zobaczyłem także to: http://www.genesisgear.pl...esis-abt-kit-pl jedynie za 50 zł więcej. Zestaw kusi mniejszymi rozmiarami po złożeniu, co umożliwiłoby wrzucenie go nawet do plecaka. Najcięższy zestaw jaki mogę skompletować z body i posiadanych szkieł waży nieco ponad 2 kg. No i teraz nie wiem na co się zdecydować. Pomożecie? :-)

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Marek, bardzo dobrze to wygląda, znaczy solidnie, do tego możliwość zrobienia monopodu. Jeżeli dla Ciebie zaletą jest niewielka długość po złożeniu, to chyba wybór dobry. Osobiście wybieram modele z dwoma zatrzaskami, a i tak zawsze mierzi mnie rozkładanie ;-) Dokup sobie od razu zapasową płytkę :-D Do Slika dwa lata polowałem.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Tu akurat jest płytka Arca-Swiss a nie jakiś firmowy wynalazek, więc nie będzie problemu.

PiotrK.  Dołączył: 30.05.2017
Mam ten zestaw Genesis głowica kulowa+statyw. Z czystym sumieniem można polecić. W zestawie dostałem 2 kolumny głowicy: krótką i długą. Jedno ramię w prosty sposób się odkręca i po połączeniu z głowicą daje monopod. Bardzo dobre wykonanie, dopracowane szczegóły. W standardzie jest też bardzo porządny futerał.

rychu, plwk, PiotrK., dzięki Panowie! :-B :-B :-B Macie rację - czas na coś nowego, a nie na zmiany połowiczne. :-)
Zastanawiam się jeszcze nad tym, jak wysoki monopod z tego wyjdzie? Mam bowiem sześć stóp i dwa cale wzrostu. ;-)

Marek napisał/a:
jak wysoki monopod z tego wyjdzie?

Nieduży, około 135 cm.

No to w zasadzie taki monopod do niczego się nie nadaje. Ale to szczegół mało istotny. Mam już jakiś monopod.

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Marek napisał/a:
Mam bowiem sześć stóp i dwa cale wzrostu. ;-)

Tzn. jesteś owadem? :shock:

Kerebron, :mrgreen:

Kupując nowy statyw zaczynałem od nóg. Kupiłem takie, żeby nie zabrakło im wysokości, czyli triopo MT-3232 (akurat trafiłem na promocję, że były tańsze od MT-3230, które chciałem kupić), maksymalna wysokość statywu 1905. Też ma jedną nogę odkręcaną, robiącą za monopod i dwie wymienne kolumny centralne o różnych długościach. W praktyce, przy moim wzroście 184 cm, kolumna centralna jest opuszczona i nie muszę wysuwać ostatniej sekcji nóg.

plwk napisał/a:
kolumna centralna jest opuszczona i nie muszę wysuwać ostatniej sekcji nóg.

Czyli można powiedzieć, że niepotrzebnie dźwigasz zbędne kilogramy? ;-)

Konkretnie to 75 gram bo o tyle jest cięższy od MT-3230.

A to niewiele, mniej niż waży tabliczka czekolady. :-)

Gdybym kupił GT-3230x8C to byłaby znacząca różnica 297 gram.

I o to właśnie chodzi, żeby znaleźć ten kompromis między wagą statywu, a jego wysokością i nośnością.

Skocz do: