Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rzadko wyciągam centralną kolumnę w moim dotychczasowym statywie, a mierzy on wówczas 130 cm. Podobna wysokość jest w Genesis Base ABT, więc nie obawiam się że będzie za nisko. Zdecydowanie częściej zdarzało się, że rozkładałem np. tylko jeden segment nóg i nie wyciągałem przy tym kolumny centralnej. Poza tym ma to być statyw w miarę mobilny, więc konstrukcje dwumetrowe odpadają.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój, mniej więcej, spełnia ten wymóg bo ja mam 184 cm, a statyw z wysuniętą kolumną centralną 190,5 cm. Inna rzecz, że chciałem kupić niższy (184 cm), ale ten był w promocji znacznie tańszy. Dochodzi jeszcze głowica, która u mnie ma 10,4 cm wysokości.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk, teoria teorią, a życie życiem, chciałoby się powiedzieć. :-) Szczerze mówiąc nie czuję potrzeby fotografowania z aż tak dużej wysokości. Przy krajobrazie wolę mieć aparat zdecydowanie bliżej podłoża (tam zawsze coś ciekawego jest), a przy portrecie najlepiej mieć aparat na wysokości pępka, więc wysoki statyw też nie jest potrzebny. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To nie chodzi o potrzeby lecz o nośność statywu. Te wyższe, zazwyczaj, mają znacznie większą nośność od tych malutkich. Trzeba mieć wystarczająco nadmiarowy, aby nie bał się znacznego dociążenia, podczas wiatru.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk, wiem o tym. Mój sprzęt ustawiany na statywie maksymalnie waży nieco ponad 2 kg. Poza tym istnieje możliwość dociążenia statywu. Więc niekoniecznie muszę nosić statyw ważący 3-5 kg, żeby mieć zapewnioną dostateczną jego stabilność. Dobór sprzętu fotograficznego to przecież nierzadko sztuka znajdowania rozwiązań kompromisowych. Gdyby było inaczej, to nie fotografowalibyśmy Pentaksami. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Opisane przez wiele osób doświadczenia wskazują, że statyw, nawet dobry firmowy, musi być nadmiarowy o minimum 50% dla najcięższego sprzętu. Te najlepsze niemarkowe powinny mieć nośność 3 razy większą od wagi sprzętu. Mój statyw o nośności 8 kg (głowica) i 12 kg (nogi) waży z głowicą około 1,9 kg.

 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk, wobec tego wszystko jest ok - waga mojego sprzętu to 2 kg, udźwig Genesis ABT kit (zarówno nogi, jak i głowica) to 10 kg. Nie przewiduję przy tym, że w najbliższym czasie zakupię 600/4 albo 400/2.8. ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Marek napisał/a:
Rzadko wyciągam centralną kolumnę w moim dotychczasowym statywie, a mierzy on wówczas 130 cm.


Być może jeszcze nie występuje u Ciebie czynnik bolących pleców, lub nie musiałeś długo się schylać patrząc przez wizjer aparatu.
Mój trzeci statyw umożliwia mi fotografowanie w wyprostowanej pozycji. (wzrost 183 cm).
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
dybon, czynnik bolących pleców znam (jak zresztą większość populacji), tylko uznałem, że to dobry sposób na ćwiczenia kręgosłupa. Czasem jednak trochę oszukuję i korzystam z LV. ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
może ktoś napisać gdzie można nabyć ten statyw (Genesis kit abt) ? Nie widzę go nigdzie. No co prawda znalazłem jedną ofertę, ale cena chyba z kapelusza. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na allegro są https://allegro.pl/oferta/statyw-monopod-genesis-abt-kit-abh-36-gw-6-lat-pl-6591536153
Jest jeszcze jedna aukcja od tego samego sprzedającego, razem ponad 1000 sztuk.

Tu jest recenzja https://foto-tip.pl/pl/blog/recenzje/statyw-genesis-abt-kit-recenzja
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk, :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Za taką cenę kupisz węglowego Triopo z głowicą kulową, zestaw o podobnej wysokości i udźwigu.
Nogi GX-1127x8C za około 425 zł o nośności 9 kg i wysokości maksymalnej 1530 plus głowica Triopo B-2 o udźwigu 8 kg.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
plwk, jaką głowicę mi doradzisz do krajobrazu ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jaki masz najcięższy zestaw? Przypuszczam, że starczyłaby Ci głowica B-3.
Mój najcięższy zestaw waży trochę ponad 2 kg i mam głowicę B-2N
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk, na zalinkowanej przez Ciebie aukcji jest inny statyw. I to wbrew opisowi. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Opis jest STATYW MONOPOD GENESIS ABT KIT. Ten w recenzji ma inne zatrzaski :oops:

 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój jest wyższy i lżejszy o około 40 dkg. Mam Triopo MT-3232, ale gdy kupowałem był na niego duży upust i kosztował chyba mniej niż Twój.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
plwk, szukam głowicy bo moja stara już do niczego się nie nadaje, mało precyzyjna i jak zmoknie to gumki zaczynają się ślizgać

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach