sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentax Browser i Photolaboratory 3 dla wszystkich!
Juz wkrotce Pentax udostepni upgrade Browser i Photolaboratory do wersji 3. Bedzie do pobrania dla wszystkich uzytkownikow dotychczasowych wersji programu. W wersji 3 Photolaboratory Pentax uzyl engine z Silkypix znacznie poprawiajac jakosc plikow wyjsciowych. Do tego doszlo pare uzytecznych funkcji jak redukcja aberracji chromatycznych czy szumu. Oba programy beda dostepne od 8 sierpnia do sciagniecia ze strony domowej Pentaxa.
http://www.pentax.co.jp/e...0060727-01.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ciekawe, czy oprócz jakości poprawi się też szybkość samego programu. O ergonimii już się rozwodziliśmy więc pozostaje mieć nadzieję, że od wersji 9 będzie to już na prawdę program mogący służyć do zabawy z RAWami.
Czyli teraz tak:
Będę mógł otworzyć *.PEFa z DLa w PPL, następnie zapisać jako DNG i potem już spokojnie otworzyć w CSie.
Super.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przecież do tego służy Adobe DNG Converter.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jakoś poniosłem porażkę na polu walki z plikami DLa. CS jeszcze się z nimi nia zaprzyjaźnił.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zaraz, zaraz - ten konwerter nie bangla z PEFami z DLa?

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Zaraz, zaraz - ten konwerter nie bangla z PEFami z DLa?

Dopiero ACR 3.x od CS2 obsluguje PEFy z Dl-a ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wersja 2.4 nie bałdzo. Wyższych nie sprawdzałem, bowiem mam jedynie CSa i tymczasem za gorąco jest, by sprawdzić, czy wersje ADC wpółpracuje potem z CSem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Obadaj to: http://www.dojarek.com/pub/sam2pen.zip

To konwertuje PEFy tak, ze w srodku jest zapisana informacja, jakoby zostaly zrobione deesem. Na Samsungowe pomaga (tylko PPL ich nie widzi :>).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
JEST !!!

To działa!
Serdeczne dzięki Jarek - to naprawdę chodzi!
Nie wiem, jak tego dokonałeś, ale chylę głowę z szacunkiem...
Kurcze, z wrażenia zrobiłem siku...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To działa!


Ciesze sie. :->

Michu napisał/a:

Kurcze, z wrażenia zrobiłem siku...


A jak dorobię możliwość korzystania z wildcardów (*.pef), to co zrobisz? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Najpierw musisz wyjaśnić mi, co to są "wildcardów".
WIesz, tu na wsi telewizor Rubin jest szczytem techniki...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Najpierw musisz wyjaśnić mi, co to są "wildcardów".
WIesz, tu na wsi telewizor Rubin jest szczytem techniki...


Ja nie wiem, jak to jest po polsku. I nie dlatego, że zapomniałem, tylko w Polsce też używałem takiego terminu. Chodzi o gwiazdkę (lub pytajnik) w nazwie pliku. Gwiazdka zastępuje dowlny ciąg znaków a pytajnik dowolny jeden znak. Czyli po wpisaniu sam2pen *.* dostaniesz od razu przekonwertowane wszystkie pliki z bieżącego katalogu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uuuu... Wiedzę bracie, że tutaj mnie przeceniłeś. Jako brakujące ogniwo niewiele zrozumiałem z Twego posta. Obawiam się po prostu, że nazbyt to techniczne.
Ale zabawmy się w taką małą Familiadę:
Na początek kretyński dowcip:
Mamo, mamo jestem silny jak tata!
Też złamałem widelec!
- Kur..a, następny debil rośnie...

I teraz:
Zapewne należy toto otwierać poprzez wiersz poleceń? Niestety, mam wysypkę na tego typu widoki. Osobiście po prostu przeciągam *.pef z DLa na ów programik a ten wyrzuca mi przekonwertowany. I jak na razie mi to wystarcza. Pewnie, że piękniej byłoby czynić to z całymi katalogami, ale tutaj boję się, że moje moce przerobowe w bani nie dadzą rady.
Tym niemniej serdeczne dzięki!!! :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po naszemu "wildcard" to "symbole wieloznaczne" (w znaczeniu *.* ?.* itd.) Nie mylić z "dziką kartą" o jakiej się słyszy w redakcji sportowej TVP :evil: Co za @#$%@#$ tak to przetłumaczył????
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Po naszemu "wildcard" to "symbole wieloznaczne"

Dzięki.
Się chłopaki przy Was wyedukuję.
Może nawet uda mi się w końcu tę podstawówkę skończyć...
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Michu napisał/a:

To działa!


Kurcze, a u nie nie - program nie chce sie otworzyć, przez chwilę miga tylko jakieś okienko :-(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To jest program konsolowy
Start->Uruchom
wpisz "cmd"
i później z linii komend: sam2pen twojplik.pef

oczywiscie musisz miec ten plik w tym samym katalogu, lub w takim, do ktorego masz ścieżkę w PATH (np. windows/system32)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Galex. Jeśli Jarek tłumaczy nazbyt skomplikowanie (ja bym nie skumał - ale to ja jestem), to zrób tak:
Na pulpicie umieściłem ów program. Następnie z katalogu z *.PEFami przeciągam pojedynczo każdy plik na ów program. Miga mi magiczne okienko i hoku-pokus: wyskakuje na pulpicie przemielony plik.
Proste, szybkie i skuteczne. Mam nadzieję, że również bezpieczne i za dwa tygodnie nie okaże się że taka działalność spowodowała zwiększenie radioaktywności monitora, serwując mi śmiertelną dawkę promieniowania gamma.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Na pulpicie umieściłem ów program. Następnie z katalogu z *.PEFami przeciągam pojedynczo każdy plik na ów program. Miga mi magiczne okienko i hoku-pokus: wyskakuje na pulpicie przemielony plik.
Proste, szybkie i skuteczne. Mam nadzieję, że również bezpieczne [...]


Bezpieczne - pod warunkiem, że nie upuszczasz RAWów na ten program zbyt gwałtownie. RAW zbyt mocno rzucony na ikonkę programu może spowodować obrażenia, niekiedy nawet poważne.
Dodatkowo, jeśli chcesz żeby program działał bezawaryjnie przez dłuższy czas, co jakiś czas wskazane jest zmienianie jego lokalizacji na pulpicie (on lubi zmiany, poznawanie nowych ikonek, nie cierpi stagnacji i nudy). Na konwersję RAWów bardzo dobrze wpływa umieszczenie programu obok folderu ze zdjęciami z np: wyborów miss mokrego podkoszulka, albo wyborów na najmniejsze bikini. Nie lubi obcować z "Koszem" i "Microsoft Office"
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Więc jednak jest jakiś kruczek uruchamiania z konsoli.
Dzięki Jarek - będę uważał - już zapuściłem ściąganie obrazków mistera mokrych stringów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach