galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Michu napisał/a:
Jeśli Jarek tłumaczy nazbyt skomplikowanie (ja bym nie skumał - ale to ja jestem)


Ja też niezbyt to skumałem i - ze względu na zbyt późną porę - darowałem sobie próby wieczorem :-)

A dzisiaj:
Michu napisał/a:

Na pulpicie umieściłem ów program. ...
Proste, szybkie i skuteczne.


To działa!!!
:mrgreen:

[ Dodano: 2006-07-31, 12:04 ]
Michu napisał/a:

Dzięki Jarek


Ja również: WIELKIE DZIĘKI!!!

Wreszcie mogę obrabiać pentsungowe PEFy w RawShooterze.

:-D :-D :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Juz wkrotce Pentax udostepni upgrade Browser i Photolaboratory do wersji 3.


Ściągnałem uruchamiam i kupa, krzyczy mi "It is not instaled". Co robie źle ? :-(
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ściągnałem uruchamiam i kupa, krzyczy mi "It is not instaled". Co robie źle ? :-(

Co robisz zle? Nie czytasz:
"Release date: 08 August, 2006"
:-D
To co jest w tej chwili to tylko update z danymi nowych obiektywow dla obecnych uzytkownikow PPL 3 ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Co robisz zle? Nie czytasz:
"Release date: 08 August, 2006"


Eee.....no tak :oops: :oops:
 
jacek  Dołączył: 08 Lip 2006
Juz jest !!! 35.5 mb. Dokladnie TU :-D
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jacek napisał/a:
Juz jest !!! 35.5 mb. Dokladnie TU :-D

To zalezy, na Maca 57 MB :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Odpaliłem. No, nie powiem, o ile interfejs nadal przypomina najciekawsze dokonania początku lat dziewięćdziesiątych, o tyle w sposób znaczny polepszyła się funkcjonalność i przede wszystkim szybkość programu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No i jakość wypluwanych plików. Demon prędkości to nie jest, ale da się żyć.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sadzilem, ze obsluga DNG oznacza cos wiecej, niz mozliwosc konwersji do tegoz :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
male szybkie porownanie photoshopa i nowego pentaxowego softu
pentax daje ciala :

[ Dodano: 2006-08-09, 07:23 ]
zobaczcie ta rura na budyneczku......
CA - dosc podobnie sie koruguje - czyli niewygodnie :evil:
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tym DNG to sa wogole jakies jajca mam pefa o wielkosci 10 mb jak w pl wyexportuje go do dng to wynikowy plik ma ponad 12mb a jak skonwertuje go adobe dng converterem w wersji 3.0 to wynikowy plik ma lekko ponad 5mb :shock:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Z tym DNG to sa wogole jakies jajca mam pefa o wielkosci 10 mb jak w pl wyexportuje go do dng to wynikowy plik ma ponad 12mb a jak skonwertuje go adobe dng converterem w wersji 3.0 to wynikowy plik ma lekko ponad 5mb :shock:


Bo DNG może być skompresowany (bezstratnie), lub nie. Z tego co pamiętam - w Adobe DNG Converterze można to ustawić.
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tam wole stara wersje. Dodali tylko jakies zupelnie dla mnie nieuzyteczne rzeczy, a ergonomia operowania programem jest tak samo beznadziejna, a nawet duzo gorsza wykorzystujac wszytkie te nowe latajace pod ogladanym zdjeciem okienka.
Jak mozna isc na wycieczke, zrobic np 100 zdjec, i potem tracic czas bawiac sie tym czyms aby zrobic jpgi o sensownym rozmiarze.
Darmowy RawSooter jest chyba bardziej "przyjazny".
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
ściągnąłem ten plik - ale jak go klikam 2 razy to mi wywala - could not instalize istalation (CRC)
O co chodzi?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
could not instalize istalation (CRC)


zle sie sciagnal i jest blad sumy kontrolnej (CRC). Sciagnij jeszcze raz.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dla mnie dyskwalifikacja jesli chodzi o dodawnie kolorkow na cienkich liniach
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, póki trzeźwy jesteś ;-) , to zapytam - jak tam subiektywne porównanie 12-24/4 i 15/3.5 ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - 12 ostrzejsza.....ale chyba jednak wiecej CA....
Swoja droga wyhralem na aukcji 10-17 (ebay) ale cso mi i (alkosowi) smierdzi klient....probowalem zablokowac przelew....i nic nie wiem....dopiero w poniedzialek cos bedzie wiadomo
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Podaj linkę do aukcji, jak możesz.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A sie zapytam naiwnie, gdzie mozna znalezc do sciagniecia wersje wczesniejsza do tego update :mrgreen: bo mi mojego Samsungowego Digimax Mastera nie chcial uzupelnic :lol: a ja ciekaw jestem roznic i jakosci dwoch produktow niby do tego samego, ale....roznych jak widze....lelum..polelum... :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach