seele  Dołączył: 07 Mar 2007
[seele]Focenie K10D (na plaży) - Nowe 20.01 ...
Witam w Galerii!!!

Korzystając z możliwości focenia udostępnionym K10 i mając w planach zakup tego cuda - udałem się czym prędzej na plaże, którą mam dobrze "obcykaną" moim Panaskiem FZ5 (by mieć porównanie). Na początek 3 "mewie" zdjęcia.


1



Samotna


2



Razem z cieniem


3



Kłótnia

Prosząc o oceny za usprawiedliwienie błędów wnoszę to, że są to moje pierwsze zdjęcia robione Pentax'em K10D.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bym z lekka rozjaśnił.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
najlepsza jest samotna, ale dałbym ją jeszcze troszkę wyżej...
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Rozjaśnił? - wszystkie? - muszę monitor ustawić.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pol dzialki im brakuje.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No faktycznie zwłaszcza ostatnia trochę ciemna ale po mimo to ten łabędź na dole jest na granicy przepalenia. Dlatego dla przetestowania aparatu robiłem zdjęcia ptaków (mewy i łabędzie) - bardzo łatwo o przepalenia i stwierdzam, że K10D poradził sobie z tym całkiem dobrze.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
Pol dzialki im brakuje.


Popytam na miescie.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Samotna najlepsza, faktycznie trochę za dużo plaży i za mało nieba na tym zdjęciu.

O działki to bym pytał Urzędzie Gminy, powinni mieć tańsze niż w mieście ;)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dzięki za komenty,

a teraz ostatnie z mewich zdjęć.



Pod obs(r...)trzałem.

Zdjęcie dla tych co twierdzą, że Pentax'y mają wolny i nie precyzyjny AF, a mewy są w tym bardzo szybkie i ... precyzyjne.

To oczywiście żart.

Następne będą zdjęcia z



Bazy rybackiej
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Fajne masz plenery blisko domu, ech...

Mnie tam się 2 bardzo podoba, żeby skrzydła miała bardziej 'artystycznie' ułożone, to by było super.

'Kłótnia' też dobra, ale chyba jakąś 'ciutkę' za późno/za wcześnie...

Pokazuj, pokazuj...

[dodano]
i jakoś mi nie pasują do tych ujęć te czarne obwódki...
może taka jak w ostatnim, z kutrem
(nie wiem, to pewnie kwestia gustu, co kto lubi)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
To z flagami... każdy robi takie zdjęcie. Prędzej czy później. To jest tak, jak z rozmazanym strumieniem (też takie zrobiłem). Dlatego, że jest po prostu ładne, nastrojowe i niesie dużo emocji. Tylko, że to, że jest dużo takich zdjęć wcale nie oznacza, że jest je łatwo zrobić. W twoim zdjęciu maszt ucieka mi za blisko krawędzi.
Jak robisz ramki - najlepiej pobierz jakiś kolor z samego zdjęcia, nie wstawiaj #ffffff :-)

A może by tak?


Pozdrawiam.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Jedynka fajna.

Ka_Seciak, podobno ... zaznaczam podobno ;-) kadruje się podczas robienia zdjęcia - ja rozumiem troszku uciąć z boku, z góry, a nawet od dołu ... ale tak zdecydowane cięcia? ;-)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
PiotruśP napisał/a:
kadruje się podczas robienia zdjęcia

Masz rację. Też tak uważam, ale... czasem nie da się zrobić czegoś sensownego z danej klatki. Zdjęcie tak obciąłem, żeby pokazać lepszy kadr. W moim poscie brakło "opierdzela": zobacz ile masz niepotrzebnych pikseli, które mogłeś zużyć na te dwie mewy... Ale może to dlatego, że nie chciałem zrobić autorowi przykrości? A miałem nadzieję, że patrząc na obcięte zdjęcie sam się tego domyśli.
Mam nadzieję, że autor się nie obrazi... bo robi fajne zdjęcia i ma super plenery ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pierwsze zdjęcie najlepsze , jak wszystko w życiu :-)
Ciemne trochę.
Ramki do zmiany..
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
A mi się najbardziej podoba mewa nr 2. Przy trójce obniżyłbym trochę kadr (łabędź jest trochę za blisko krawędzi).
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
pomiar matrycowy byłby lepszy? Migawkę dać do 1/1000 i iso do 400? Kolory neutral?
Faktycznie mewy śmigają i AF sobie radzi ale w k100 też nie jest źle pod tym względem.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Ka_Seciak, w takiej sytuacji raczej ciężko powiedzieć mewom żeby poczekały i pójść kupić zooma albo podejść. Może inaczej się nie dało... Tym bardziej ze jest jeszcze ta trzecia mewa, która patrzy w ich stronę.

seele, kiepsko się ostrzy na mewy, oj kiepsko :mrgreen: Sam próbuje je co chwilę pstrykać z braku laku... A więc :-B
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Throwend napisał/a:
ciężko powiedzieć mewom żeby poczekały i pójść kupić zooma albo podejść.

Dlatego dobre zdjęcie to:
60% miejsce i czas
25% fotograf
15% sprzęt
Pozdrawiam ;-)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dziękując za uwagi i komentarze prosił bym jednocześnie o nie obcinanie moich zdjęć, co do kadru z mewami to (staram się zwykle umieć uzasadnić wybrany kadr) pokazuje on dynamiczną scene walki 2 mew o okruch pieczywa (prawa strona) i dodatkowo z (lewej strony) jest "ta trzecia" mewa będąca tu aktywnym widzem czychającym na ewentualne wypuszczenie tego łupu - tyle od strony treści kadru. Od strony kompozycji obrazu to mewa z lewej strony będąc w pobliżu mocnych punktów wypełnia tą część kadru i go równoważy. Pozostałe ptaki są już tylko biernymi obserwatorami, a obniżenie kadru zmniejszyło by "grubość" nieba - jakoś mi to nie pasowało. Zdjęcie z chorągiewkami - też mnie denerwuje ta antena ale ucinając ją uciął bym jednocześnie pierwszą z chorągiewek od lewej.
Co do sposobu na dobre zdjęcie to przyjął bym proporcje 60% fotograf i 40% sprzęt.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
seele napisał/a:
Co do sposobu na dobre zdjęcie to przyjął bym proporcje 60% fotograf i 40% sprzęt.

A ja bym przyjal 99% fotograf i 1% sprzet. I nadal nie wiem jaki ma to sens ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach