panna_van_gogh  Dołączyła: 02 Gru 2007
Doradzicie i mnie?
Czy moglibyście Państwo doradzić także mnie? :)
Bardzo proszę...


szukam aparatu, którym mogłabym robić zdjęcia mojemu Synkowi :D
przegladalam tematy na forum: czytalam o kompaktach, hybrydach, Soniaczach, Fuji i Panasonach, ale ciagle nie wiem co dla mnie najlepsze

wiem ze aparat moich marzeń powinien:
- szybko reagowac na polecenie (czy w dobrych aparatach sa tryby zdjec seryjnych?) - mój Maks zmienia pozycje z predkością światła
- miec mniejsze "szumy" niż Panasonic LZ7

pomożecie? :D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Proponuje Kasetke (Pentax K100D), z lampa zewnetrzna, ktora ma synchro z krotkimi czasami migawki. Calosc, wraz z podstawowym obiektywem (kit 18-55mm) wyniesie Cie jakies 2700-2900 zl.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
panna_van_gogh napisał/a:
wiem ze aparat moich marzeń powinien:
- szybko reagowac na polecenie (czy w dobrych aparatach sa tryby zdjec seryjnych?) - mój Maks zmienia pozycje z predkością światła
- miec mniejsze "szumy" niż Panasonic LZ7
Z szybszym AF to chyba raczej Nikon lub Canon.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale Koleżanka raczej za kompaktem patrzy...
 
panna_van_gogh  Dołączyła: 02 Gru 2007
zorzyk napisał/a:
Ale Koleżanka raczej za kompaktem patrzy...


ale to dlatego zem laik ;)

a możecie mi powiedziec w kilku słowach na czym polega operowanie balansem bieli?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
panna_van_gogh napisał/a:
a możecie mi powiedziec w kilku słowach na czym polega operowanie balansem bieli?
Tak w skrócie. Każdy rodzaj światła ma inną temperaturę barwową. Żarówka, jarzeniówka, słońce, halogen, itd. Dobrze dobrany balans bieli to ustawienie odpowiedniej temperatury barwowej do światła w jakim fotografujemy.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Operowanie balansem bieli - takie ustawienie parametrów aparatu, aby zdjęcie wyszło w naturalnych kolorach, to znaczy bez zafarbu. Można w tym celu stosować ustawienie WB Auto (aparat sam dobiera odpowiedni bamans bieli) lub wstępnie ustawiać kieryjąc się kolorem źródła światła - tu wybiera się pozycję np. światło sztuczne, silne zachmurzenie, lub tp. Można też dokonywać ustawienia WB według wzorca - np. białej lub szarej kartki w świetle zastanym - są to tryby WB użytkownika.

Można też robić zdjęcia w RAW, czyli w pliku zdjęcia rejestrowane są surowe dane z matrycy (w pentaksie jest format PEF, w nikonie NEF, w samsungu i nnych to DNG, itp...) wtedy całe ustawienia kolorystyczne (w tym balansu bieli) można dokonywać w odpowiednim programie komputerowym.

No, to tak w kliku słowach ;-)
 
panna_van_gogh  Dołączyła: 02 Gru 2007
Dzieki serdeczne :)

a coś z polki ponizej 2k? ;)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
panna_van_gogh napisał/a:
- szybko reagowac na polecenie

panna_van_gogh napisał/a:
tryby zdjec seryjnych
panna_van_gogh napisał/a:
mniejsze "szumy" niż Panasonic LZ7

ogólnie rzecz biorąc to są dobre wymagania stawiane lustrzankom :-P
a na poważnie to żywotne dzieciaczki mogą być wyzwaniem nawet dla topowych lustrzanek

1. dobra wiadomość - nietrudno dziś znaleźć kompakt który ma małe opóźnienia od naciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia (nie biorę pod uwagę szybkości od momentu włączenia, czy szybkości autofocusa)
2. dobra wiadomość - bardzo dużo aparatów oferuje dziś zdjęcia seryjne, niektóre kompakty potrafią nawet prześcignąć niektóre lustrzanki.
3. zła wiadomość - jak chcesz szybki AF to raczej lustrzanka. Niestety w te klocki canon / nikon są nieco lepsi niż Pentax. Lampa (która ma wspomaganie AF) zewnętrzna sporo pomoże autofocusowi.
4. zła wiadomość - obecnie nie wiem co się dzieje na podwórku kompaktów, nie wiem też jak szumi LZ7 ale małe szumy to zdecydowanie lustrzanki; może coś się da znaleźć ale generalnie jest ciężko.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Polecam Canona S5 IS lub G9. Mają szybkie procesory DigicIII i naprawdę śmigają jak szalone (jak na kompakty). Ixus 850 mojej małżowiny (z takim samym procesorem) ma szybszy AF niż mój GX-1S :evil:
Jeśli chodzi o Canona to zawsze miał najmniejsze szumy wśród kompaktów.
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
panna_van_gogh napisał/a:
a coś z polki ponizej 2k? ;)


w fotojoker można już poniżej 1700zł kupić lustro Nikon D40 w zestawie z podstawowym obiektywem
pewnie zaraz rozlegną się głosy że jest be itd... ale w większości Ci którzy tutaj piszą są w pewien sposób "inni" jako pasjonaci mają inne potrzeby i oczekiwania,
najlepiej przeczytaj test D40 np. na fotopolis
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5092
w miarę potrzeb w późniejszym terminie będzie można dokupić potrzebne rzeczy,
lampa SB - 600 kosztuje około 900zł
świetne szkło z dużym "zoomem" idealne na wakacje 18-200VR kosztuje około 2500zł
niestety w lustrzankach wszystko kosztuje
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
panna_van_gogh ma szczescie, ze nie jest facetem. Ani razu nie padlo slowo d40, google, archiwum :shock: . Spojrzalem na rozowy krzyzyk obo nicka i zrozumialem dlaczego ;-) Jesli kiedykolwiek bede potrzebowal pomocy na innym zmaskulinizowanym forum, juz wiem pod jaka tozsamoscia sie zarejestruje :-P

dz.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
A nie prościej zmienić płeć? :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mimo, że dzerry to przystojny gość, to nie sądzę, aby po kuracji był równie atrakcyjną panną ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
No i pewnie miałby problem z kupnem szpilek nr 45 :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cześ napisał/a:
Jeśli chodzi o Canona to zawsze miał najmniejsze szumy wśród kompaktów.


E-e. Fuji miał.
 
panna_van_gogh  Dołączyła: 02 Gru 2007
Dziękuje Wam za wszystkie odpowiedzi :) nawet jezeli były udzielane z przymrużeniem oka ku radości świeżo zarejestrowanej babeczki ;)

jeśli tylko Maks mi pozwoli podczytam tu i ówdzie o polecanym modelach, AFach etc. i jesli pozwolicie podpytam o co-nie-co ;)

[ Dodano: 2007-12-05, 11:38 ]
dzerry napisał/a:
Ani razu nie padlo slowo d40


padło :P
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
alkos, jeśli chodzi o szumy to Fuji jednak wypadał pod tym względem troszkę gorzej.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cześ, ale ktory Fuji?

Nie znam kompakta z mniejszymi szumami niz F30/F31fd.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dan, myślałem raczej ogólnie, o całej marce a nie o jakimś konkretnym modelu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach