dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Modyfikacja Firmware (menu) DS
Witam,

Tak ostatnio zacząłem się zastanawiać nad rozplanowaniem menu w DS'ie... chętnie zmieniłbym aby pod "fn" i "w dól" zamiast wyboru trybu lampy był dostępny rodzaj pomiaru światła.
Trybu lampy odkąd posiadam ds'a jeszcze nigdy nie zmieniałem, natomiast pomiar światła "kilka" razy zdarzyło już mi się zmieniać ;-)

Czy może udało się komuś to zmienić? a może czytaliście gdzieś o jakiś modyfikacjach firmware, albo jakieś źródła są gdzieś dostępne?

Pozdrawiam,
dialer
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marzenie ściętej głowy. Wszyscy by tego chcieli, nikomu nie udało się tego dokonać...
Ja bym jeszcze na strzałkę w lewo (co ona teraz robi?) wyprowadził ustawienie wartości artystycznej zdjęcia, z możliwym wyborem: "Bardzo wysoka", "Wysoka" i "Stanardowa"
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A ja na strzałkę w prawo (ISO) chciałbym "1 miejsce w dowolnym konkursie", "drugie miejsce...", "Wyróżnienie".
Strzałka do góry pokazywać powinna kto obchodzi imieniny, kurs euro i dolara, program tv i którędy do domu.

Macie jeszcze jakieś sugestie? Np. co z dwukrotnie naciśnięciem "OK".
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Macie jeszcze jakieś sugestie? Np. co z dwukrotnie naciśnięciem "OK".


żeby zimny browar podawał :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
z takiej rułki ten browar a po wcisnieciu Fn opcja z sokiem :mrgreen:
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
:-)

Wiedziałem że na Was zawsze można polegać ;-)

A tak serio... modyfikowałem kiedyś firmware jakiegoś telefonu dodając różne funkcje, więc tu pewnie też się da tylko źródła są potrzebne lub jakiś soft do tego celu napisany...

chociaż teraz to mam wątpliwości czy jednak nie wolałbym tego piwa zamiast pomiaru światla ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dialer, tak poważnie to pozostaje Ci przywyknąć albo zmienić puszkę ;-) no chyba że znajdzie się jakiś mądry rosjanin na podobieństwo tego co to w Canonie 300D odblokował iso 3200 i jeszcze parę innych ciekawostek.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
tomecki napisał/a:
no chyba że znajdzie się jakiś mądry rosjanin na podobieństwo tego co to w Canonie 300D odblokował iso 3200 i jeszcze parę innych ciekawostek.


W takim razie zaczynam szukać Polsko-Rosyjskiego translatora :)
Jednak społeczność pentaxowa jest chyba zbyt mała, aby komuś chciało się w to bawić...

Trzeba zawijać rękawy i rozpracować to samemu :)

Pz,
dialer
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ciekawi mnie czy za ładowanie nowej wersji oprogramowania odpowiada samo oprogramowanie (poprzednia wersja) czy też jest za to odpowiedzialny osobny fragment kodu (który nie ulega aktualizacji). Jeśli jest osobny fragment to moznaby bezkarnie manipulować oprogramowaniem.
Czy ktoś wie jak to było z wasiaware? Czy gdzieś przeciekły źródła oprogramowania do 300D czy też Wasia zmieniał je na podstawie zdisasemblowanego kodu?
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
gebi napisał/a:
Ciekawi mnie czy za ładowanie nowej wersji oprogramowania odpowiada samo oprogramowanie (poprzednia wersja) czy też jest za to odpowiedzialny osobny fragment kodu (który nie ulega aktualizacji). Jeśli jest osobny fragment to moznaby bezkarnie manipulować oprogramowaniem....


Wygląda na to że odpowiada za to jakiś eprom w aparacie... ponieważ zmianę wymuszamy z poziomu aparatu... a każda wersja softu ma tą samą nazwę
jeżeli tak jest to po modyfikacjach trzeba byłoby zapewnić "tylko" właściwą sumę kontrolną :)
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szkoda, ze to takie skomplikowane... w sumie wystarczyla by funkcja umozliwiajaca samodzielne ustalenie funkcji przyciskow. Ale to chyba bylo by za proste i za "dobre" jak na relatywnie tani aparat ;)
Dialer - jesli taka modyfikacja by Ci sie udala masz u mnie krate dowolnego browara za udostepnienie tej modyfikacji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
Jerz
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
jerz napisał/a:
Szkoda, ze to takie skomplikowane... w sumie wystarczyla by funkcja umozliwiajaca samodzielne ustalenie funkcji przyciskow. Ale to chyba bylo by za proste i za "dobre" jak na relatywnie tani aparat ;)
Dialer - jesli taka modyfikacja by Ci się udala masz u mnie krate dowolnego browara za udostepnienie tej modyfikacji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
Jerz


Skrzynke??? Kontener!!! Bez źródeł mało prawdopodobne. Dłubiąc w hexeditorem niewiele sie da wyczarować. Wątpie żeby zaryzykował uwalenie aparatu :mrgreen: .
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
-szu- napisał/a:


Skrzynke??? Kontener!!! Bez źródeł mało prawdopodobne. Dłubiąc w hexeditorem niewiele się da wyczarować. Wątpie żeby zaryzykował uwalenie aparatu :mrgreen: .


Niestety również zaczynam tracić nadzieję :( Wasia miał ułatwione zadanie bo miał firmware w którym modyfikowane opcje były aktywne...
A u nas to wróżenie z fusów no i przydałby się jakiś uszkodzony DS do testów ;-)
Jedno co może się w hexie udać to dorobienie polskiego menu... tylko po co, dla tego to już na pewno nie warto ryzykować

A może zasypiemy PENTAX’a propozycjami modyfikacji, tylko trzeba by było ruszyć również ludzi ze światowych grup :-)
To może dla świętego spokoju dadzą nam źródła, albo sami coś jeszcze zrobią ;-)

Pozdrawiam,
dialer
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
-szu- napisał/a:


Skrzynke??? Kontener!!! Bez źródeł mało prawdopodobne. Dłubiąc w hexeditorem niewiele się da wyczarować. Wątpie żeby zaryzykował uwalenie aparatu :mrgreen: .


Hmmm, przy calej sympatii i pelnego poparcia dla inicjatywy kontener nie wchodzi w gre, predzej jak DL padnie to odstapie do testow :)

pozdrawiam,
Jerz
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dialer napisał/a:
Niestety również zaczynam tracić nadzieję :( Wasia miał ułatwione zadanie bo miał firmware w którym modyfikowane opcje były aktywne...
A u nas to wróżenie z fusów

Ja tam się na programowaniu nie znam (chociaż co nie co próbowałem :oops: ) ale kiedyś obiło mi się o uszy że są takie programiki że skompilowany plik dekompilują czy jak to nazwać, poprostu są w stanie wyciągnąć źródło, ale jak to się nazywało i czasem czy to tylko na Pascala nie działało to nie pamiętam.
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Dekompilacja mało prawdopodobna nie sądze żeby firmware był w javie :mrgreen: , a pliki w C raczej się nie ruszy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Firmware do Pentaksów najprawdopodobniej jest pisane w LOGO. To tłumaczyłoby też fakt, dlaczego AF tak bardzo przypomina żółwia.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Firmware do Pentaksów najprawdopodobniej jest pisane w LOGO. To tłumaczyłoby też fakt, dlaczego AF tak bardzo przypomina żółwia.
- to mi przynajmniej przynioslo usmiech na twarz.... :evil: :roll:
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Firmware do Pentaksów najprawdopodobniej jest pisane w LOGO. To tłumaczyłoby też fakt, dlaczego AF tak bardzo przypomina żółwia.


A w LOGO to może sam napisze jak znajde chwilke :-D . Tylko czy żółw się zgodzi?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Teoretycznie wszystko jest mozliwe. W swoim czasie sledzilem zmiany w konstrukcji importowanego z Chin odtwarzacza DVD Bellwood - importer sprowadzil chinski player, a "nasi" odpowiednio go "zdekodowali", dorzucili pamiec flash, i "pan Bogdan z Proabitu" co kilka miesiecy wypuszczal nowa wersje firmware'u, ktora udoskonalala ten odtwarzacz, by czytal lepiej napisy dla divixa i nie tylko. Tak wiec, brakujacym ogniwem jest tylko czlowiek, ktory rozbierze sprzet na kawalki - sciagnie z kosci oprogramowanie, dokona jego analizy i wypusci nowa wersje firmware z nowym menu. Czego sobie i Wam zycze ;-) BTW, zainwestowanie w taka zmiane i wynajecie "pana Bogdana z Proabitu", by udoskonalil menu aparatu zgodnie z zyczeniem uzytkownikow czyniac go bardziej ergonomicznym byloby strzalem w 10-tke - ale komu np w Samsungu by sie chcialo z tym walczyc - skoro nawet nie spolonizowali mojego GX-1S. Tym bardziej ludziom z Pentaxa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach