Czaplak1  Dołączył: 09 Paź 2008
prośba o opinię Pentax A 28-80/3,5-4,5
Dzień dobry.
bardzo proszę Was o opinię o tym szkle. szukałem tutaj na forum ale znalazłem tylko jedną przy zupełnie innym wątku. nie wiem, może źle szukałem - jestem tu nowy, nie we wszystkim się jeszcze rozeznałem.
jest takie szkło za 240zł. właściwie to cena ani niska, ani wysoka chyba. taka sobie ale czy szkło też tylko takie sobie czy raczej ok.??
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Powiem ci tylko tyle. Odpowiednika Tamrona z tymi samymi parametrami i dodatkowo w wersji z autofocusem a nie manualniej jak szkło z tematu kupiłem za 100PLN.
Za 240PLN powinieneś bez problemu dostać coś z AF.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
JackDeJack, mozesz proszę zdradzić jaki to Tamron AF za 100 pln jest odpowiednikiem Pentax-A SMC ?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
OK. nie do końca odpowiednikiem mój 28-80 3.5-5.6 był lekko ciemniejszy na długim końcu i bardziej plastikowy. Co nie zmienia faktu że jednak AF to przydatna sprawa.
A rzeczony Tamron nie był dużo gorszy od KITa.
Ale zależy czego oczekuje Czaplak1 który jak dołoży 20PLN może mieć to same szkło w wersji F
 
Czaplak1  Dołączył: 09 Paź 2008
No dobrze ale nadal nic nie wiem o tym szkle Pentaxa :)
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
28-80 mm f/3.5-4.5 A

Ralf Engelmann - Mechanically a very cheap lens with noticeable play in the focussing helicoid; moderate optical quality.

- - - - - -

Jostein Øksne (From the Web) - Pentax' underdog. Don't buy - except for the kid's first camera. This was my first lens. I had it for 6 years. Built like a tank, except the large front element which is not very well protected. Nice macro function, but not the kind you would prefer for serious macro work. Good lens for the young novice. You can afford that it get damaged... Vignetting at all apertures at 28mm with filters that protrude >4mm Not *very* sharp at any focal with or aperture.

- - - - - -

Jens Bladt - . . . It may not be the worlds greatest lens - but it's not that bad.

źródło: stans-photography.info
 
jungli
[Usunięty]
Czaplak1,

Zajefajne szkielko pod pelna rewelacja, niektorzy twierdza, ze lepsze od SMCF, zapinac i na spacer jak znalazl.

hej
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Czaplak1, raczej srednia inwestycja w tej chwili na Allegro lezy FA 28-80mm f/3.5-4.7 za 175 zl (kup teraz).
A jak chcesz wydac 240 zl to poszukaj SMC Pentax FA 28-70 / 4 AL

jungli, za jakieś 40-50 zł to może i zajefajne...
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Czaplak1, ja bym nie kupił. Nie miałem go i nie będę miał, bo nie spotkałem się z argumentami przemawiającymi za tym szkłem. A cena nie jest niska.
 
Czaplak1  Dołączył: 09 Paź 2008
Hmmmm.. FA powiadacie.. a co wtedy z FF/BF??
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Czaplak1 napisał/a:
a co wtedy z FF/BF??

Ty poważnie? :shock:
K100 ma mniejsze problemy z FF/BF patrząc po wpisach na forum, poza tym FA nie oznacza FF/BF :-P .
Przewaliłem kilka szkiełek Pentaxa, Tamrona i Sigmy - z żadnym najmniejszych problemów na K100DS.

[ Dodano: 2008-10-10, 22:36 ]
kenzo napisał/a:
A jak chcesz wydac 240 zl to poszukaj SMC Pentax FA 28-70 / 4 AL

Już lepiej FA 28-80 / 4 AL - wiem, wiem nie ta półka cenowa, ale przy ostatnim wariactwie to kto wie ? ;-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Czaplak1, przy tak ciemnym obiektywie? Chyba, ze w puszce mialbys gigantyczny FF/BF


JackDeJack napisał/a:
Już lepiej FA 28-80 / 4 AL - wiem, wiem nie ta półka cenowa, ale przy ostatnim wariactwie to kto wie ? ;-)


Jest takie szklo??
 
Czaplak1  Dołączył: 09 Paź 2008
wiem, że FA nie oznacza FF/BF, pytałem tylko żeby się upewnić bo znając moje szczęście to...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
kenzo napisał/a:
Jest takie szklo??

Walnąłem się :oops:
 
Czaplak1  Dołączył: 09 Paź 2008
Dobra, dziękuję za odpowiedzi. zamykamy wątek :)
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Jeśli się nie mylę jest to szkło bez powłok. Optycznie nie jest najgorsze.Pod słońce nie należy nim robić zdjęć. Kiedyś miałem ale się go pozbyłem.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Wiktor napisał/a:
Jeśli się nie mylę jest to szkło bez powłok.

a czy bez powłok to nie był bliżniaczy Takumar A 28-80/3,5-4,5?
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
A jak tego typu A czy F mają się do kita? Czy któryś a nich zauważalnie pod jakimś względem lepiej robi zdjęcia?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
kuti napisał/a:
Czy któryś a nich zauważalnie pod jakimś względem lepiej robi zdjęcia?

Wątpię, by ktoś porównywał kitowe budżetowe szkła analogowe z kitem cyfrowym. Moim zdaniem nie ma to większego sensu.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
kuti napisał/a:
A jak tego typu A czy F mają się do kita? Czy któryś a nich zauważalnie pod jakimś względem lepiej robi zdjęcia?

Miałem kiedyś równocześnie DA 18-55/3.5-5.6 AL II i F 28-80/3.5-4.5 (bez SMC) - jak znajdę to wrzucę jakieś przykładowe zdjęcia. IMHO to drugie szkło to nic wartego uwagi, nie rozważałbym go jako zamiennik 18-55...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach