Burning  Dołączył: 24 Lis 2007
[Burning] troche amatorszczyzny
Witam :)
dopiero od niedawna jestem na tym zacnym forum.
do kupna aparatu dopiero się przymierzam, lecz mam czasem możliwość skorzystać, dzięki uprzejmości innego z forowiczów :-B

zdjęcia wykonane aparatem Pentax K100D super - szkoda, że balans bieli jest dość słaby, trzeba zawsze robić samemu.

poniższe zdjęcia nie były nawet tknięte Photoszopą czy Gimpem

obiektyw Sigma 17-70 f2.8-4.5:
http://picasaweb.google.c...dam/Dendrofilia

obiektyw Sigma 30mm f1.4:
http://picasaweb.google.com/burning.adam/Anulka
więcej zdjęć które zrobiłem w drugiej sesji nie pokażę :evilsmile: z wiadomych chyba przyczyn

może jeszcze dziś fotki zrobione kitowym 18-55 Pentaxa
zapraszam do konstruktywnej krytyki
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy Burning. Na gitarach sięzbytnio nie znam, więc słowa na ten temat nie skrobnę, ale przy portretach stanowczo powinieneś:
- zwracać uwagę na tło;
- zainteresować czymś modelkę (głównie chodzi o wytworzenie więzi między modelem a widzem).
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Sesja z dziewczyną zbyt skromna, żeby ocenić jak dla mnie.
Sesja z gitarą taka bez czucia. Chirurgicznie wycięte detale, bez klimatu i chyba bez pomysłu.
Jest na to lekarstwo: "Pierwsze 10 tysięcy zdjęć to najgorsze zdjęcia, jakie zrobisz".
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Burning, ćwicz dalej ;-) :-B
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
i taka ogolna uwaga: jak juz cos pokazujesz publicznie to troche popracuj nad zdjeciami i wyselekcjonuj najlepsze, a nie jak napisales "jak leci z aparatu"

a z Mayones'a kilka mi sie podobalo

a zdjecia kolezanki sa swietne... jako test sigmy na pelnej dziurze
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
zy napisał/a:
jako test sigmy na pelnej dziurze

i jak wypadła według Ciebie?
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Cześ,
pierwsze chyba jest ciut ruszone bo czas 1/8
ale drugie conajmniej bardzo dobrze, tzn. mnie by spokojnie wystarczylo

w porownaniu do 35/2 na pelnej dziurze to to jest mydlo ale to 1.4...

mysle, ze z obu bylbym rownie zadowolony


pozostane przy 35 ;-) ostatnio przeszla mi przez mysl inna sigma: 20/1.8 ale jak narazie to szklo-widmo, gdyby byla na pelnej dziurze taka jak ta 30-ka to byloby super
 

Burning  Dołączył: 24 Lis 2007
Michu,
dzięki :) mój pokój jest skromy. Dalsze zdjęcia sesji były chyba nieco lepsze (w tym jeśli chodzi o tło), ale nie mogę ich opublikować ;) A więzi są, hehe. Choć może inne niż powinny w tym wypadku.


vesper,
dzięki za uwagi, ale proszę o rozwinięcie :) bo chyba nie do końca zrozumiałem.
Pomysł był taki, żeby pobawić sie aparatem ;) nauczyć ustawiać balans bieli, pokazać ciekawe kształty mojego (dość nietypowego) instrumentu.
Jestem raczej muzykiem-amatorem niż fotografem-amatorem.
Nie do końca rozumiem te' chirurgicznie wycięte detale' - dla mnie kształty czaiły się właśnie we fragmentach, bo całość jest - choć ładna - dość oklepana (przynajmniej dla mnie)

zy,
jak leci w sensie bez retuszu - a wybrałem te, które mi sie podobały.

Cześ,
muszę mieć czym ;) na pożyczonym to ot - zabawa


Czekam na dalsze uwagi :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vesper napisał/a:
Pierwsze 10 tysięcy zdjęć to najgorsze zdjęcia, jakie zrobisz

W zależności od zdolności cyfrę 1 można zastępować kolejnymi - robię tak i mam problem bo mi się cyfry kończą ;-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Detale mogą być magiczne, ale tu tego w ogóle nie widać. Tu jest pstryk kawałka - bo bez pomysłu. Co chciałeś w nich pokazać? Kolory nieciekawe, go nieciekawa, ogólnie, panie, jak w polskim kinie - nic się nie dzieje.
Piszesz, że się bawiłeś. I bardzo dobrze, ale w takim razie ----> patrz uwagi zy.
 

Burning  Dołączył: 24 Lis 2007
myślałem, że miałem pomysł :)
możesz sprecyzować proszę, bo nie kumam co robiłem źle - ale dzieki za uwagi

i pytanie debila - co to jest GO?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Burning napisał/a:
co to jest GO?
Skrót od Głębia Ostrości.
 

Burning  Dołączył: 24 Lis 2007
Wiem, że męczę i nudzę, ale lubię wiedzieć co jest nie tak :)
Kolory? Celowo użyte beżowo-żółte tło, aby złagodzić agresywne barwy basu.

GO? Może po kolei - i poproszę o krytykę zamysłu:
http://picasaweb.google.c...588750908523122
f/22, żeby cała krawędź była ostra i 'agresywna', a także by wydobyć płynne przejście od czerwieni do żółcieni

http://picasaweb.google.c...588755203490434
tu tło do d... w ogóle lepiej by było na np. szklanym stole, ale nie mam wystarczająco dużego

http://picasaweb.google.c...588759498457746
celowe wyostrzenie tylko na krawędź i 2 pierwsze gałki - struny i gryf mydlane, bo stanowią tylko przeciwwagę w asymetrycznej kompozycji

http://picasaweb.google.c...589579837211330
moje ulubione zdjęcie - wyostrzona struna G, bliższe - coraz grubsze - celowo rozmyte, żeby je optycznie 'powiększyć'. Kształt korpusu (dolny róg w przeciwwadze do górnej - bliższej części) podkreśla asymetrię

http://picasaweb.google.c...589584132178642
czysta dendrofilia ;) - manual fokus użyty celem najlepszego wyostrzenia usłojenia wszystkich 4 gatunków drewna (choć paski mahoniu są na tyle cienkie, że w sumie tego nie widać)

http://picasaweb.google.c...589962089300738
cień trochę chrzani imho kompozycję, ale sam 'wyrwany z kontekstu' kształt mi się spodobał

Jak teraz mnie objedziecie, to będę przynajmniej wiedział za co ;)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
wczoraj jakoś nie zauważyłem, ale dzisiaj sobie popatrzyłem...

bardzo miło się ogląda te z gitarą.
jak dla mnie, wyrzuciłbym 5 i 8, a najbardziej podoba mi się 9 - ten sam kształt - dla mnie świetne.
a w ogóle widać że się przykładałeś, nawet bez powyższych twoich wyjaśnień :lol:
i że wybrałeś 10 z 50-ciu (albo i 100:)
Ale te z dziewczyną, to (dla mnie) kompletnie do niczego (sorry)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Burning napisał/a:
Nie do końca rozumiem te' chirurgicznie wycięte detale' - dla mnie kształty czaiły się właśnie we fragmentach, bo całość jest - choć ładna - dość oklepana (przynajmniej dla mnie)
Technicznie zdjęcia gitary są OK, ale magii zabrakło. Po prostu wyglądają jak ilustracje do testu gitary np. w "Gitara i bas". A co do portretów, to pierwszy za bardzo poucinany, a drugi dość przypadkowy (za dużo wolnej przestrzeni, która niczego nie wnosi do zdjęcia).
 

Burning  Dołączył: 24 Lis 2007
No jak do niczego to trudno - trza sie nauczyć będzie :)

a te z basem to wybrane 10 z 25-30.. mam szacunek do spustu migawki, bo zaczynałem od 'smjeny', potem Zenit, aż w końcu:

fotka zrobiona K100D Super z 'kitowym' 18-55 f/3.5-5.6
a na fotce Praktika, rocznik bodajże 56, Zeiss Tessar 50mm f/2.8 *T z tegoż roku.
szkiełko nadal do użycia jako perfekcyjna portretówka - rysuje miękko, ale cudnie.
Aparat niestety ciągle w naprawach, a zegarmistrz sobie liczy sporo za nietypową robotę :/ ciekawostką jest brak pryzmatu - ma płytkę obrazkową, z obrazem odwróconym w poziomie :) udtrudnia kadrowanie, ale łatwiej potem sie przyzwyczaić do średniego formatu - no chyba, że Pentax 6x7, z wielkim-ciężkim pryzmatem

PS: wiem, że centralny kadr i chyba trochę za ciemno

djack,
w drugim celowo zostawiona przestrzeń, ale fakt - chyba popsuło efekt.
pierwsze faktycznie z dupy ;)

co do zdjęć basu to dla mnie są o tyle magiczne, że baaaardzo trudno oddać kolory mojego basu - a tu się udało.
Ale uwagi słuszne - warto przecież zainteresować przedmiotem kogoś nie obeznanego z takim sprzętem. A robiłem je z zamysłem zamieszczenia na forum basowym (gdzie zostałem skrytykowany za zbyt zimne światło ;) )
 

Serg  Dołączył: 03 Lis 2007
O proszę kolejny basujący Pentaksiarz! :-B
Cześc Burning, czy my się czasem nie czytaliśmy na forum Pilicha?

Pozdrawiam,

Serg
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Serg, Ho, ho, ho! Kogo ja tu widzę :)
 

Serg  Dołączył: 03 Lis 2007
No mosz, następny! ;-)

Pozdrówka,

Serg
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Michu napisał/a:


(głównie chodzi o wytworzenie więzi między modelem a widzem).



złota myśl która nie ma praktycznego zastosowania, ostatnio robiłem zdjęcia pewnej dziewczynie a więź polegała na tym że złoto to jedyne esperanto. ja robiłem zdjęcia i mówiłem co ma robić a ona to robiła :)

a teksty o więzi powtarzają się tu i ówdzie nieustannie.. tak jakby robienie zdjęć różniło się od innych kontaktów między ludzkich. czy jak spotykasz koleżanke i rozmawiasz to się zastanawiasz nad wytworzeniem więzi ?
a przypominając klasyków - Newton ponoć był skończoną kanalią, nie było żadnej więzi tylko nieustanna musztra i ustawianie modeli, na mocy bycia wielkim artystą wszyscy się na to godzili :)
(no i oczywiście rozmowa zlotem )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach