bojabango  Dołączył: 28 Mar 2007
armar napisał/a:
samber napisał/a:
wnerwia, że analogiczne szkło do innego systemu jest ... tańsze.

A tak konkretnie to które szkło masz na myśli?


no pewnie te dwa z mojego linku - 85 1.8 canona i nikona po 1200-1300 złotych. nówki w sklepach :/

a zastosowanie szkiełka tamrona czy sigmy, 90. 2.8 macro jakoś do mnie nie przemawia, bo jednak szkiełka do macro się inaczej robi :/ no i biometara 80 2.8 to ja już mam, a chciałbym i coś z AF i coś z lepszym światłem.

jasne, że pentax to świetny system, każdy sie tutaj na pewno zgodzi, wszak każdy z nas kupił aparat i osprzęt pentaksa. tyle tylko, że nie jest idealny, najbardziej widoczna nieidealnośc to dla mnie w tej chwili brak fajnej portretówki za małą kasę.

bo wiadomo jak to jest, robie biometarem, przychodzę do domu i okazuje się że sie minąłem z ostrością na najlepszym ujęciu albo że fajne ujęcie mi uciekło bo nie zdążyłem.

nie zalezy mi na tym, żeby szkło się nazywało limited albo miało gwiazdkę, nie stać mnie na to. chciałbym taniej portretówki dla mas.

pozdrawiam!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bojabango, - sorki ale cos chyba jednak przesadzasz.... 70mm 2.4 jest bardzo ok...
jest 77 1.8 -w naszym kraju drogo niestety , ale ze oceanem mozna szarpnac taniej

70 2.4 jest portretowka dla mas....ze jest troche ciemniejsza niz u konkurencji ? A naprawde zasze robisz na pelnej dziurze????
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
bojabango napisał/a:
...bo wiadomo jak to jest, robie biometarem, przychodzę do domu i okazuje się że sie minąłem z ostrością na najlepszym ujęciu albo że fajne ujęcie mi uciekło bo nie zdążyłem...

Wiesz, mam to samo, mimo, że mam głównie szkła AF... :-)
Tyle tylko, że ostrząc manualnie mógłbym winić tylko siebie, a tak mogę się bronić, że AF w Pentaksie jest kiepski... ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
bojabango napisał/a:
... a zastosowanie szkiełka tamrona czy sigmy, 90. 2.8 macro jakoś do mnie nie przemawia, bo jednak szkiełka do macro się inaczej robi ...
pozdrawiam!
Ja chcę kupić Sigmę 70 f/2,8 macro do portretów (i do makro), czyżby ten obiektyw nie był dobry do portretu?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
WaldekW, - nie przejmuj sie....

[ Dodano: 2007-12-09, 19:08 ]
tylko upewnij sie ze ma ladny bokeh.... bo tego to nie wiem...
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
WaldekW napisał/a:
Ja chcę kupić Sigmę 70 f/2,8 macro do portretów (i do makro), czyżby ten obiektyw nie był dobry do portretu?


właśnie kupiłem a to jakieś zdjęcia próbne



 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
CLE napisał/a:
właśnie kupiłem a to jakieś zdjęcia próbne
CLE, coś mało szczegółów oddaje ten obiektyw. Np. oczy tego stworzenia, całkowicie niewidoczne
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
piotr_luk napisał/a:
oczy tego stworzenia, całkowicie niewidoczne


ale jakie piękne woluty rogów :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
samber napisał/a:
No a stare szkła na bagnet K albo KA. I kto inny tak ma :mrgreen:

Ricoh?
:mrgreen:
samber napisał/a:
Chociaż wnerwia, że analogiczne szkło do innego systemu jest ... tańsze.
Moze jest roznica w jakosci? :-P
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
PS. baran ma jakieś 12 cm wzrostu - słabo karmiony za młodu, duży nie urósł
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
CLE, a gdzie opona?
To szkielko daje skale odwzorowania 1:1?
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
szpajchel napisał/a:
To szkielko daje skale odwzorowania 1:1?


daje
 
bojabango  Dołączył: 28 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
bojabango, - sorki ale cos chyba jednak przesadzasz.... 70mm 2.4 jest bardzo ok...
jest 77 1.8 -w naszym kraju drogo niestety , ale ze oceanem mozna szarpnac taniej

70 2.4 jest portretowka dla mas....ze jest troche ciemniejsza niz u konkurencji ? A naprawde zasze robisz na pelnej dziurze????


no ok, pewnie kiedyś 70 2.4 u mnie zagości. tylko widzisz, używany obiektyw u canona czy nikona miałbym pewnie w okolicy 1000 a używki pentaxa raz, że trudniej osiągalne to jeszcze droższe. 77 1.8 totalnie poza zasięgiem finansowym.

i tak 2.4 to dla mnie wada w porównaniu z 1.8. to chyba oczywiste i to że nie zawsze robię na pełnej dziurze nie oznacza, że nie chciałbym mieć takiej możłiwości. to że nie zawsze używam pełnej mocy silnika, nie oznacza, że czasem tego nie robię.

CLE - można prosić o jakiś portret tym w jakiejś przyszłości? bo bym sobie porównał z biometarkiem jak sie ma szkiełko macro do niego :)

pozdrawiam
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
CLE napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Ja chcę kupić Sigmę 70 f/2,8 macro do portretów (i do makro), czyżby ten obiektyw nie był dobry do portretu?


właśnie kupiłem a to jakieś zdjęcia próbne

Obrazek

Obrazek


Rozumiem, że do makro doby a do portretu?
Nie masz przypadkiem barana w skali 1:1 ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bojabango, Nie rozumiem twoich postów :shock: .
Oczekujesz od nas, że stworzymy obiektyw porównywalny konstrukcyjnie i cenowo do szkieł Canona i Nikona ? Kiedyś był, w dodatku drogi. Zaprzestano produkcji.
W tej chwili są tylko dostępne Limitedy( FA 77 i DA 70). W dodatku FA nie kupisz w polskiej dystrybucji .
Nic nie poradzisz. My także.
Piszę to bez złośliwości, ale przed wejściem w ten system i potrzeby posiadania tego typu szkła, trzeba było się trochę rozeznać w dostępnej szklarni Pentaxa.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
A ja bojabongo doskonale rozumiem. Mi też brakuje FA85/1.8 za normalną cenę. Tj. jasnej portretówki między 50mm a 135mm za normalną cenę. Argumentacja Fafniaka jest absurdalna (bez urazy).
Świadomie wybrałem system, ale wpisuję się do książki życzeń i zażaleń.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jpserwis, - trudno rozumiem ze sie nie zgadzasz.....ale przegladalem troche zdjec na roznych stronach.... troche z ludzmi gadalem..... i jednak wynika z tego ze ze wzgledu na rozdzielczosc i GO i tak zwykle przymykamy szklo .....wiec..... byc moze jednak 70 2.4 jest wyjsciem...? Pomijajac typowo portretowe sytuacje gdzie czasem robie na 1.8 to jednak 2.5 / 2.8 jest duuuzo czesciej uzywane niz 1.8
1.8 na tych gownianych wizjerkach cyfrowych to ciezka sprawa :evil:
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Fafniak powiem tak:
Portret to jest mój główny temat o ile czas mój i modelki pozwala (a chęci modelki przede wszystkim). I system wybrałem ze względu na "fajne szkła manualne" w dobrych cenach ( jeszcze ceny były dobre).
Kupiłem po kicie A-50/1.7 które uważałem za dobry obiektyw do portretu. Na 1.7 jest dobry, na 2.0 więcej niż używalny na 2.8 za ostry no i wychodzi już kiepski bokeh. No i przerysowuje.
Generalnie kadr amerykański ewentualnie jakieś popiersie.
Kupiłem K135/3.5 i jestem zachwycony. Piękny bokeh, kolory, kontrast. Wielki pierścień na którym trzymam całą łapę i który jest precyzyjny. Szkło posiada to wielkie "CoŚ" przez wielkie "C" i wielkie "Ś" na końcu, które za cholerę nie jestem w stanie opisać i czego nie jestem w stanie osiągnąć suwakami w PS. I nie jestem w stanie opisać zalet, nie ze względu na brak tablic testowych, testów aberacji i astygmatów, ale za brak odpowiednich przymiotników i szeroko rozumiany wąski zasób słownictwa.
I czego do szczęścia mi brakuje:
Żeby był szerszy trochę i odpowiednio do tej szerszości jaśniejszy.

I jak dostałem lampę na mikołaja, to moja luba zapytała jaki chciałbym obiektyw. No i się zamyśliłem i w tym zamyśle pozostałem.
No bo DA70/2.4, który mógłby być jaśniejszy ale nie jest - za to jest naleśnikiem :-)
FA77/1.8, który jest jakby drogi.
FA85 (80?)/1.4 którego macałem (dzięki prezes) na PPD no ale papieża też na żywo widziałem.
To się zastanawiam nad M85/2.0 lub jupiterem 9.

P.S. Rozdzielczość obiektywu mnie nie interesuje bo plakatów nie robię, zresztą mam 6Mpix.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jpserwis, - pomysl o sprowadzeniu 77mm
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Fafniak nie wku.. mnie. Musimy się kiedyś spotkać co bym przestrzelił twojego.
Muszę wiedzieć na co wyrzucam pieniądze.
Swagier właśnie kupił 80/1.8 do Cannot za nie duże pieniądze. Jakoś mnie nie powaliły jego próbki. Niby ostre, niby miękko i przed i za - ale czegoś brakuje. Jednak żal mi d.. ściska.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach