maniak123  Dołączył: 19 Lip 2007
vivitar 200/4
Witam, co sądzicie o tym obiektywie w temacie, prosze o porady Pozdrawiam
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja sądzę, że ma ogniskową około 200mm oraz można w nim otworzyć przysłonę do ok. F4.
maniak123, podaj chociaż numer seryjny - przynajmniej będzie wiadomo, kto wyprodukował ten obiektyw.
 
maniak123  Dołączył: 19 Lip 2007
witam matb nr obiektywu 22002254 pozdrawiam
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Czyli prawdopodobnie robiony przez Kirona / Kino. Bo to - jak mniemam - jakieś stare szkło? z 1970, 1980 lub góra z 1990 roku?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moim zdaniem taki niemarkowy sprzęt można kupić, ale za cenę nie wyższą niż połowa ceny pentaxowego odpowiednika (w tym przypadku SMC-M 4/200). Może być całkiem dobry, choć pewnie pod swiatło nie będzie zachowywał się tak jak szkła SMC. Nie spodziewałbym się tez, że całkowicie otwarty będzie ostro rysował. Zresztą niewiele jest teleobiektywów ostrych od pełnej dziury. Miałem Porsta 2,8/135, Jupitera 4/200, SMC K 3.5/135, mam Tokinę 5.6/400 i każde z tych szkieł dla osiągnięcia dobrej rozdzielczości trzeba było trochę przymknąć. Są oczywiście wyjątki, np. SMC-M 3.5/135 który całkowicie otwarty daje juz bardzo ostre obrazy. Podobnie zachowywał się Pentacon/Orestegor 4/300. Jednak kupując optykę niemarkową nie spodziewałbym się rewelacji pod tym wzgledem. Chociaż czasem może się rodzynek jakiś trafić. A Kiron to zdaje się porządna firma była....
Pozdrawiam
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Marek napisał/a:
A Kiron to zdaje się porządna firma była....


No ba, niektóre szkła Kirona są już legendą, szczególnie 105/2.8 Macro, a jako posiadacz tegoż, mogę zaświadczyć że legenda ta nie jest ani odrobinę przesadzona. Posiadam też FA 50/2.8 Macro, więc mam porównanie :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach