kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
MichalR napisał/a:
ISO 100 i dziurze w granicach f4 mialem rzedu 1, 1.5, maks 3s. jakbym ustawil na 30s to nie chce wiedziec co by wyszlo:)

No przecież exif nie kłamie. Nie sugeruj się tym co widać na zdjęciu. W pokoju było naprawdę ciemno a te halogenki z tyłu niewiele wnoszą.
 
MichalR
[Usunięty]
no ok, tylko mi sie cos tu nie zgadza, bo robilem zdjecia przy podobnych warunkach oswietleniowych i mialem zupelnie inne czasy. dobra, nie wnikam.

pozdrawiam,
Michal
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
MichalR, moja ulubiona maksyma brzmi: "Jeśli coś Ci się wydaje to znaczy, że tylko Ci się wydaje" :->
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
MichalR napisał/a:
no ok, tylko mi sie cos tu nie zgadza, bo robilem zdjecia przy podobnych warunkach oswietleniowych i mialem zupelnie inne czasy. dobra, nie wnikam.
Michal


Michale. Używanie długich czasów typu 30s i dużo dłuższych nawet do 2x 40min to nie jest nic nowego. W zależności od panujących warunków i efektów jakich się spodziewamy uzyskać taka technika fotografii to standard profesjonalnych fotografów.

A teraz co do ostatnich nowych 2 zdjęć.
Nie gniewaj się ale wyszło, szaro buro mdło płasko i z nieprawidłowym balansem bieli.
Na 45 kadr się broni poprzez 2 linie róznych części lasu ale sprane niebo bardzo psuje ten efekt w moich oczach. Przebijają się jakieś tam chmurki ale trzeba się solidnie przyjrzeć by je dostrzec, moim zdaniem nie powinno tak być.

Na 46 brak zupełnie mocnego punktu w kadrze plus ta nieostrość na pierwszym planie zupełnie szkodzi zdjęciu właściwie je dobijając.

Mam świadomość, że o tej porze roku i w takich miejscach ciężko wypatrzeć coś ciekawego ale ostatnie 2 zdjęcia zupełnie moim zdaniem Ci nie wyszły. Sorki.
 
MichalR
[Usunięty]
Kulten - generalnie wiem ze takich czasow sie uzywa, ale imho na zdjeciu Kristofo wyszlo to tak jakby przy calkiem niezlym swietle robil;)

Pozdrawiam,
Michal
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
kristofo - na następną gwiazdkę obok bąbki powieś np. patyczek "zimnego ognia" i zapal to zobaczymy jak długo to trwało :evilsmile:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
45 ciekawy kadr, ładne poszczególne piętra z drzewami. Zabrakło interesującego nieba i światła.
46 nie podoba mi się zbyt płaskie jeszcze te druty, czy sznury za bardzo przeszkadzają.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Dziś będzie z zupełnie innej beczki. Kilka zdjęć z naszej ostatniej imprezy karnawałowej. Miałem nie brać aparatu bo dobrze wiem, że po wódce to nie fotografowanie. Żona mnie jednak namówiła i ... oto efekt.

47


48


49


50
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
50 dobre jest :) .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
kristofo fajne podejście do tematu, podoba się. Trochę się na początku przestraszyłem, że pokażesz lekko zawianych gości, z czerwonymi oczami i nosami. Fajnie.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
50 pomysłowe, a 47 dał bym na pionowo.
48 takie trochę odrealnione ale też fajne.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
47 byłoby świetne z ciut innym kadrem... Nie wiem - przesunięcie w lewo, pionowy ... ale coś innego. A tak, to super złapane i fajnie naświetlone.
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
47 super, dobry klimat :)
 
kasylwia  Dołączyła: 07 Lip 2008
Ciekawa sesja wyszła z imprezy karnawałowej, mnie najbardziej podoba się 50, rytm płytek przełamany nogami tancerzy i ich cieniami.
47 jest z nutą romantyzmu... i jak seele wolałabym w pionie.
Fajne :-D
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Najbardziej podoba mi się 47 - chwila intymności w świetle reflektorów :) Ładnie to uchwyciłeś. Zdjęcie ma swoją dynamikę. Tło nie przeszkadza. Generalnie bardzo na plus. 48 - 50 są jednak zbyt statyczne, jak dla mnie, ale kolory i światło podobają mi się. Na zdjęciu 49 podoba mi się pomysł i kadr, ale trochę brakuje mi szczegółów w sylwetkach. Podsumowując - dobrze Ci żona poradziła bo jest na co popatrzeć :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
seele napisał/a:
a 47 dał bym na pionowo.

Niekoniecznie. Podoba mi się takie, jak jest - 47. :-B :-)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
A gdyby tak na 47 obciąć lekko prawą stronę? Nie wnosi ona wiele a w ten sposób sylwetki znalazłyby się poza centrum i bardziej wypełniły kadr.
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
47 mi się bardzo podoba - taka romantyczność i spokój a zarazem w koło toczy się impreza, światła ma coś w sobie - chociaż jakbym miał się przyczepić to z prawej bym ciut przyciął :)

50 - bardzo fajna kolorystyka i kadr :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Daaaaaaaaaaaawno już nie dawałem nic pod ocenę. Zatem sytuacje rodzinne i domowe.

Nr 51 "Ada i Kropka czyli piękna i bestia ;-) " FA50, f/2


Nr 52 "Iwona" FA50 f/1.7


Nr 53 DA40 f/2.8


Nr 54 "Iwona" Sigma 28-80 f/8, pozdrowienia dla Psobeckiego, bardzo przyjemne szkiełko


Nr 55 DA40 f/5.6
 
MichalR
[Usunięty]
Ada i Kropka swietne, reszta do albumu rodzinnego. Z wczesniejszych podobaja mi sie efekty sesji karnawalowej - naprawde ladne swiatlo miales:)

pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach