sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
K100D - pytanie o kompatybilność z MZ-10
Witam serdecznie.

Posiadam obecnie MZ-10 i kilka drobniejszych gratów.
Przymierzam się do zakupu K100D i pytanie brzmi:
Czy graty będą pasować. A są to:

- Lampa błyskowa AF330FTZ
Jeśli nie zadziała w pełni to jak zadziała?
- Obiektywy AF (np. 28-70 nie pamiętam oznaczenia)
Obiektyw wiem, że będzie działał, ale czy w pełni możliwości czy z ograniczeniami?
- Kabelek do wyzwalacza

Kabelek pewnie nie zadziała, ale drugie pytanie to skąd wziąć pilota do tych aparatów?

Dziękuję i pozdrawiam ...
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Cześć
sp7foy napisał/a:
- Lampa błyskowa AF330FTZ

Z tego co słyszałem to K100D nie ma TTL. A co będziew działać... manulany błysk, (chyba) oświetlenie AF. Nie będzie działać synchronizacja błysku na drugą lamelkę. Zoom raczej powinien działać.

sp7foy napisał/a:
Kabelek pewnie nie zadziała, ale drugie pytanie to skąd wziąć pilota do tych aparatów?

Co do pilota była kiedyć na CyberFoto wątek o weżyku spustowym - z tego co pamiętam konstrukcja podobna jak do C.

Pozdrawiam
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
witam
to moj pierwszy raz na naszym forum :) pare razy pojawialem sie na starym jeszcze ale ostatnio praca i brak netu uniemozliwily mi kontynuacje. dolacze sie do watku i spytam jak ma sie K100D do lampy AF201SA (uzywam jej do doswietlania w domowym studiu i przy okazji wyzwalania wikszej lampy z fotocela). bez problemu podepne te lampe przewodem do sanek k100D jak to czynie teraz z P30T? nie bedzie problemow z napieciem czy cos? pozdrawiam
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
http://www.pentaximaging....0D%20Manual.pdf


mozesz sprawdzic samemu w instrukcji. tylko pttl.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Znaczy ze jak lampa nie ma pttl to nie wyzwoli blysku? no nie wiem ale chyba to nie przeszkadza. to jest lampa manualna bez zadnego tam pttl czy ttl. chodzi tylko czy czegos tam nie przeplae jak podepne takiego starocia pentaxa. dzieki za manual. juz sie zaczynam wczytywac. pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musisz sprawdzić napięcie na stopce. Jeśli jest poniżej 30V możesz spokojnie podpiąć.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
o to mi wlasnie chodzilo. dzieki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach