matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cyfrowy kompakt "do torebki"
Poproszę o pomoc!
Ja się na tym nie znam, ale kazano mi doradzić, co kupić. A chodzi o:
- aparat cyfrowy
- mały (coby się zmieścił w torebce damskiej)
- o nieskomplikowanej obsłudze (dla technicznie sprawnych inaczej, co to czasem i instrukcji zrozumieć nie będą w stanie)
- dający "ładne fotki" z wakacji, tudzież imienin u cioci.

Aparat ma być dla trochę starszej pani, więc będzie musiała sobie z nim poradzić (i to jest ważne)! Cena w zasadzie nieistotna (w końcu takie pieruństwo nie może być jakoś szczególnie drogie). No to co jest godnego polecenia?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Aparat ma być dla trochę starszej pani

:?:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dla córki?
Canona serii A lub Fuji F.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nie dla córki. Napisałem, że dla "starszej Pani", znaczy na emeryturze już. A moje córki to dopiero w przedszkolu są ;-)
Ale mniemam, że te Canony A i Fuji F będą OK?
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
a co sadzicie o optio s10?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jeśli starsza pani nie zna się na sprzęcie i będzie cykać na automacie to polecałbym któryś z canonów ixusów (zresztą seria A też jest fajna, ale nie tak ładna, no i ustawienia manualne są zbytkiem łaski). Nowe canoniki są wystarczająco szybkie, mają stosunkowo dokładny AF i "robią" ładne zdjęcia. Tańsze fujiki z tego, co słyszałem od osoby, która takowy ma - nie pamiętam modelu, ale taki za ok. 500 zł - dość często (szczególnie w słabszych warunkach) gubią ostrość, choć i tak uważam, że to fajne aparaciki (działają bardzo szybko, nie żrą za bardzo baterii). Widziałem też w działaniu najprostsze kompakciki nikona i olympusa. Nikon sprawiał fajne wrażenie. Olympus trochę się ślimaczył, więc odradzałbym, choć olympusy ładne są.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
sony seria t - nie ma wysuwanej optyki, trudniej coś uszkodzić; widziałem taki jeden w akcji to był chyba t200. Robi ładne zdjęcia, w pomieszczeniach trochę gorzej.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
http://www.allegro.pl/ite...ka_cb_2lve.html

Ten jest przecudny. Chcialem sobie go kupic dla samego dizajnu, ale opanowalem sie i kupilem Fuji F31fd ;-) .

Jednak komus mniej wprawnemu zdecydowanie polecilbym tego Canona. Z moich testow wynika, ze Ixusy swietnie sprawdzaja sie na calkowitym auto. A fujim trzeba naswietlac swiadomie na swiatla, bo inaczej mocno je przycina.

Ten ixus jest malutki a zdjecia z niego sa bardzo dobre. Wada sa szumy na wyzszych czulosciach. Ale w tej klasie kazdy kompakt bedzie szumil powyzej iso400.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Ja tak jak wczesniej polecam sony serie T. Ładny design co w torebce ponoc sie liczy, aparat prosty w obsludze i rod\bi zdjecia z ktorych wiekszosc amatorow jest zadowolonych (kolory troche podkrecone etc). Moj ojciec ma taki i jako malo wymagajacy fotoamator jest zadowolony mimo iz aparat ma chinskie menu (co swiadczy ze jest ono tak lopatologiczne i pelne piktogramow, ze kazdy je obsluzy).

Pozdrawiam
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Jako szczęśliwa posiadaczka IXUSa 50 mogę polecić z czystym sumieniem aparaciki z tej serii. Są metalowe, dość solidne, małe, ładne i przyjazne dla użytkownika. No i zdjęcia też robią całkiem przyjemne (choć ISO wyższego niż 100 lepiej unikać. 200 to ostateczność. Ale to ma znaczenie tylko w tzw. manualu ;-) W automacie po prostu włączy się lampa.).

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Anno napisał/a:
ISO wyższego niż 100 lepiej unikać. 200 to ostateczność

No to problem jest. Bo to trzeba wiedzieć, co to ISO, pewnie jakoś w menu ustawić, a jak będzie ciemno i zrobi na wyższej czułości, to zdjęcie będzie "brzydkie" :-(
Z tych Canonów A to jakie teraz są "OK"? i z tych Fuji F? Wszystko jedno, który się weźmie, czy też mają jakieś istotne i praktyczne różnice?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb, szukales na forum? Byly juz pytania o kompakty, nawet sample z F31fd wrzucalem...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
matb, mam Fuji F20SE, na codzień w torebce mojej połowicy, co prawda za dużo nie pstryka, ale fotki nie najgorsze. Polecam.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
matb napisał/a:
No to problem jest. Bo to trzeba wiedzieć, co to ISO, pewnie jakoś w menu ustawić, a jak będzie ciemno i zrobi na wyższej czułości, to zdjęcie będzie "brzydkie" :-(

no to albo kompakt do torebki (czyli malutki i piękny) albo do cykania nocą. Jak obserwuję posiadaczki "kompaktów do torebki", to nocami nie chodzą po mieście i nie cykają mrocznych bram. Automat dobierze sam ISO, a jak będzie trza wyzwoli lampę - ręczę, że zdjęcia z imprez wychodzą bardzo fajnie. Koleżanka ma jakiegoś niemłodego już ixusa i trudno tam się do czegoś przyczepić.
W ogóle myślę, że dla osoby, która chce mieć "ładne zdjęcia" bez wnikania w detale i zadowoli się jakby co odbitkami 10x15 to każdy współczesny markowy kompakt będzie okej, więc niech może zdecyduje jego uroda i tyle. A tu musisz sobie matb sam odpowiedzieć, co spodoba się starszej pani.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
A moje córki to dopiero w przedszkolu są ;-)
Moj syn tez, w grupie Misie, a Leike juz mu kupilem ;-)

dz.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
pomyśleć, że ja na swój pierwszy aparacik sam musiałem uzbierać;)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Rodzie mają panasa TZ-1 i zdjęcia z tego są takie sobie, z canona serii A z ISem bardziej mi się widziały.
 
meciarz  Dołączył: 21 Gru 2007
Dla "starszej Pani" to mogę polecić Canon Ixus 75. Ma polskie menu, jest prosty w obsłudze , duży czytelny wyświetlacz LCD, no i robi ładne zdjęcia.
Rozmiarami jest mały, zgrabny, w sam raz do torebki.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
meciarz napisał/a:
Rozmiarami jest mały, zgrabny, w sam raz do torebki.

I dziwnym trafem Twoj sklep ma go w promocji...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
meciarz, nie bardzo wiem jak określić Twoje zachowanie ale podobnie chyba jak Dan mam podejrzenia co do intencji

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach