sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
automatyczne wylogowanie
Irytujące jest troche, a zdazylo mi sie juz to kilka razy, ze pisze jakiego posta i po kliknięciu wyślij okazuje się, że mnie wylogowało i cały post, który pisałem wsysło. Czy można coś z tym zrobić? Albo może ja mam coś źle ustawione?
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
pewnie cos z ciasteczkami.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mialem to samo, nie pamieta tez "zaloguj za kazda wizyta automatycznie" i wogole mi sie kasztani cos - po kliknieciu kazdy watek odpala sie w nowym oknie - ale to juz cos u mnie chyba :-|

Pzdr
Spinner
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
u mnie dziala ok - automatyczne logowanie, otwieranie i pisanie tez :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to może coś w ustawieniach opery nie robi :?: hmmm
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
najpewniej tak. pewnie cos skaszaniles, bo na ustawieniach domyslnych opery wszystko dziala jak nalezy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Używam Firefox-a i wszystko jest OK.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
grub: problem w tym, że w sumie nic nie przestawiałem - chyba, że śjakieś ustawienia poczty albo rss mogą mieć również wpływ na taki stan rzeczy
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
urk, to ja nie wiem :|
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pogrzebe jeszcze, może coś znajde, w każdym razie dzięki :)
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
A nie można by po prostu zwiększyć czas trwania sesji? Bo to uciążliwe bywa.

Regularnie jestem na trzech innych forach (ten sam pehap) i tam jest to troszkę lepiej ustawione.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
faktycznie, czas sesji wydaje się zbyt krótki, ponieważ często jest tak, że zaloguję się, do stronki >>najnowsze posty<< klikam jakiś temat... i potem coś mnie zajmie. Kiedy wracam do stronki, po cofnięciu okazuje się, że nie ma już żadnej listy ostatnich nieczytanych postów ;(
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
kiwaczek napisał/a:
A nie można by po prostu zwiększyć czas trwania sesji? Bo to uciążliwe bywa.


Dokladnie - trafia mnie czasami... :-x

Pzdr
Spinner
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
bylo 15 minut, zwiekszylem do 25 minut - dluzej juz nie moge :-|
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
bylo 15 minut, zwiekszylem do 25 minut - dluzej juz nie moge :-|

A moze wpisac "0" to nie bedzie bez limitu czasowego??
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bez limitu to nie za dobrze - sesje beda wisiec w nieskonczonosc?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
bez limitu to nie za dobrze - sesje beda wisiec w nieskonczonosc?

Hmmm... nie widze potencjalnego zagrozenia? :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
zagrozenia moze i nie ma, ale dla serwera to dosc upierdliwe, chyba ze sesje php przechowywane sa jakos tam w bazie i nie wplywaja specjalnie na prace apacha (czy czego tam).
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
niestety nie ma takiej opcji aby sesja = 0 czyli trwała w nieskończoność
dostępny czas trwania sesji to 5-25 min. jedynie zaznaczenie opcji "zaloguj mnie automatycznie przy następnej wizycie" daje efekt niewywalenia użytkownika przy zbyt długiej bezczynności (np. komponowania odpowiedzi)

[ Dodano: 2006-06-02, 20:39 ]
sesje php przechowywane są w keszu podręcznym - czyli nieskończoność sesji spowodowałoby powstanie coraz większej liczby odpowiedzi przechowywanych w tempie, a zabrakłoby mechanizmu ich autousuwania.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
niestety nie ma takiej opcji aby sesja = 0 czyli trwała w nieskończoność
dostępny czas trwania sesji to 5-25 min. jedynie zaznaczenie opcji "zaloguj mnie automatycznie przy następnej wizycie" daje efekt niewywalenia użytkownika przy zbyt długiej bezczynności (np. komponowania odpowiedzi)

Ale jednak opcja automatycznego zalogowania po jakims czasie wywala mnie na kilku Macach zarowno pod Safari jak i pod Firefoxem :-( Najgorzej, ze nie mam tego typu problemow z rtowniez opartymi na phpBB forach Nikona i Konici Minolty :-( W kazdym razie cos dziala zle i jest upierdliwe...

Cytat
sesje php przechowywane są w keszu podręcznym - czyli nieskończoność sesji spowodowałoby powstanie coraz większej liczby odpowiedzi przechowywanych w tempie, a zabrakłoby mechanizmu ich autousuwania.

Czyli d... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach