l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
mam firefoxa jak widac i zadnych problemow z tym forum.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
mam firefoxa jak widac i zadnych problemow z tym forum.

Tzn. jak wylaczysz komputer i nastepnego dnia odpalisz to jestes automatycznie zalogowany od razu po wejsciu na glowna strone forum???
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tak, ale warunek jest taki, ze przy logowaniu bylo zaznaczone "zapamietaj costam" a przy wychodzeniu nie klikam wyloguj - zamykam po prostu przegladarke. Jesli w miedzyczasie jestem np w pracy, to loguje sie normalnie i wylogowuje - w domu po wejsciu na forum caly czas jestem zalogowany. To dziala chyba przez cookie - tak sadze.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
 
No i sprawdzilem ponownie. Mimo zaznaczenia opcji "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:" co jakis czas musze sie logowac od nowa :-( Sprawdzalem na Safari, Firefoxie 1.5.0.4, Netscape 7.2 - wszystko oczywiscie na Macu - wszedzie to samo :-( O tyle bez sensu, ze inne fora (Nikon PL i KM PL) dzialaja bez zarzutu, "pamietajac" w caisteczkach, ze mam byc zalogowany automatycznie przy kazdej sesji. Znaczy sie cos jednak na naszym forum dziala nie tak :-( Nie da sie z tym nic zrobic???
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja musze przyznać, że u mnie na Operze odkąd zaznaczam ta opcję co trzeba to nie zauważyłem, zeby mnie "wylogowało" ... ale jeszcze potestuje ;)
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
Automatyczne logowanie jest bezpieczne tylko wtedy, gdy jest sprawdzanie adresu IP. Zabezpieczenie kont użytkowników i automatycznego logowania polega na sprawdzaniu adresu IP ostatniej wizyty, jeżeli jest on inny, wymaga ręcznego zalogowania. Może to być utrudnieniem dla osób ze zmiennym IP. Zwykli użytkownicy mają możliwość wyłączenia tego zabezpieczenia w swoim profilu, nie mają jej Administratorzy, Junior Administratorzy i Moderatorzy.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no to adminopodobnym pozostaje ustawienie przegladarki/systemu tak, zeby z manufactury korzystac zawsze przez jedno okreslone proxy - polecam ICM jako ogolnodostepny. Dzieki temu zachowany zostanie warunek dostepu spod okreslonego IPa.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marudzenia ciąg dalszy :-)

Może , dla bezpieczeństwa, uruchomić równiż HTTPS?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dla bezpieczenstwa czego/kogo? to nie bank :P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
dla bezpieczenstwa czego/kogo? to nie bank :P

Moglibysmy zawiazac za to jakas konspiracje ;-)

[ Dodano: 2006-06-07, 22:50 ]
Piotrek napisał/a:
Automatyczne logowanie jest bezpieczne tylko wtedy, gdy jest sprawdzanie adresu IP. Zabezpieczenie kont użytkowników i automatycznego logowania polega na sprawdzaniu adresu IP ostatniej wizyty, jeżeli jest on inny, wymaga ręcznego zalogowania. Może to być utrudnieniem dla osób ze zmiennym IP. Zwykli użytkownicy mają możliwość wyłączenia tego zabezpieczenia w swoim profilu, nie mają jej Administratorzy, Junior Administratorzy i Moderatorzy.

No to wreszcie sie wyjasnilo - loguje sie z kilku roznych komputerow i adresow :-) Dzieki Piotrus!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach