dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Epson Stylus Photo R2400

A Ty co, w jakosc Zeissow na A3+ bedziesz wnikal? :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A Ty co, w jakosc Zeissow na A3+ bedziesz wnikal?


Zastanawialem sie kto pierwszy przyuważy :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Zastanawialem sie kto pierwszy przyuważy

:-P Jak juz cos drukniesz, to daj znac, czy daje rade ten sprzet.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jak juz cos drukniesz, to daj znac, czy daje rade ten sprzet.


Ok :-P

Dostalem wydruki z R800 od Michala Wochny, i jesli zobacze cos takiego w A3, to się schowam w gacie z radosci.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja kiedys badalem ten temat i wyszlo mi, ze trzeba sporo inwestowac w system zasilania tuszem, bo te firmowe to nie bardzo. Mowa o B&W.

[ Dodano: 2007-12-05, 23:39 ]
Wlasciwie to ten wywiad mnie zniechecil:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=739

[ Dodano: 2007-12-05, 23:42 ]
I ten watek na prf:
http://groups.google.pl/g...3302fad5b305a33
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ja kiedys badalem ten temat i wyszlo mi, ze trzeba sporo inwestowac w system zasilania tuszem, bo te firmowe to nie bardzo. Mowa o B&W.


Ale to chyba chodzi o R800/1800. 2400 korzysta juz z 3 tuszy do B&w i podobno nie ma nic lepszego :-P

(no, moze oprocz tuszy węglowych, bo wszelkie HP i canony to ciagle tusze "dye"... wiec moga wygladac fajnie, ale beda blaknac...)

[ Dodano: 2007-12-05, 22:52 ]
Cytat
http://groups.google.pl/g...3302fad5b305a33


stary dosyc... no i to prffffff :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Ale to chyba chodzi o R800/1800. 2400 korzysta juz z 3 tuszy do B&w i podobno nie ma nic lepszego

Musialbym to zobaczyc. Jestem prawie pewien, ze bylbym zadowolony z efektow. Niemniej o systemach druku BW, profilowaniu i samym drukowaniu jest ladny kawalek wiedzy w necie (zagramanicznym, bo w polskim nie ma prawie nic :-o ) i to moze czlowiekowi namacic w glowie. Na dodatek zawsze znajda sie tacy, ktorzy napisza, ze wydruki to gowno i lepiej powiekszac wszystko na barycie ;-)

alkos napisał/a:
(no, moze oprocz tuszy węglowych

To jest chyba ta piezografia, tak?

Tu masz jakis system do R2400:
http://www.inksupply.com/roarkslab.cfm
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Niemniej o systemach druku BW, profilowaniu i samym drukowaniu jest ladny kawalek wiedzy w necie (zagramanicznym, bo w polskim nie ma prawie nic :-o ) i to moze czlowiekowi namacic w glowie. Na dodatek zawsze znajda sie tacy, ktorzy napisza, ze wydruki to gowno i lepiej powiekszac wszystko na barycie ;-)


Ok, przesle ci cos jak juz przyjdzie. Z drugiej strony slyszalem ze wydruki ot-tak, "outofdabox" sa juz swietne... Tyle ze nie mam papieru foto, przynajmniej w klasycznym rozumieniu - zamowilem 100 sztuk Hahnemule Photo Rag ;-)

dan napisał/a:
To jest chyba ta piezografia, tak?


Chyba nie.

[ Dodano: 2007-12-05, 23:03 ]
dan napisał/a:
Tu masz jakis system do R2400:
http://www.inksupply.com/roarkslab.cfm


O, to wlasnie to. To jest piezografia? Jesli tak to tania jest ;-) (pint bottle - 50$ ?! toz to poldarmo...)

 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
alkos napisał/a:
Dostalem wydruki z R800 od Michala Wochny


Niedawno zaczalem poszukiwania drukarki dla siebie z zamiarem zakupu po Nowym Roku.

Alkos moglbys przyblizyc te jakosc z R800 w jakis opisowy sposob porownujac do printow tradycyjnych chociazby... Pewno z labem wygra bankowo. Tyle sie ostatnio mowi o doganianiu wydrukow na dobrym papierze z jakoscia odbitek na barcie...

Czy w przedziale cenowym R800tki to najlepszy(mam na mysli glownie jakosc choc i ekonomia ma cos do powiedzenia ale na drugim miejscu) wybor do zastosowan foto?

Pawel
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Ok, przesle ci cos jak juz przyjdzie.

Super :-)

http://www.piezography.com/ - to jest chyba ten aktualny top w wydrukach. Zdaje sie, ze trzeba przystosowac drukarke.

Najlepiej byloby porownac wydruki, chociaz - tak jak pisalem - watpie w to, zebym potrzebowal czegos wiecej niz fabrycznie daje taki epson :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PawelK napisał/a:
Alkos moglbys przyblizyc te jakosc z R800 w jakis opisowy sposob porownujac do printow tradycyjnych chociazby...


Jesli chodzi o kolor, to sa nie do odroznienia od labowych. Nawet z bliska kropek nie uswiadczysz... niestety nie porownam kolorow/kontrastu/czerni, bo musialbym miec odbitke z tego samego pliku i z labu i z drukarki... Przewaga wydruku bedzie za to na 100% żywotnosc, obliczana na 75lat... a zdjecia z labu blekna po paru miesiacach...
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
alkos napisał/a:
Dostalem wydruki z R800 od Michala Wochny, i jesli zobacze cos takiego w A3, to się schowam w gacie z radosci.


alkos, Michal to wszystkim te druki wysyla (ja dostalem ten: http://www.photodivision....p?showimage=36) - moze jakas sciepe zrobimy mu na te atramenty, przeciez chlopak nie wyrobi :D ps. szacunek dla tego pana, bo oprocz tego ze robi bardzo ladne zdjecia, to wlasnie On wciagnal mnie w ten caly uklad (czyt. system ;) )

widze, ze rozmawiacie tez na temat inksupply i druku b&w. otoz, mam dwie drukarki - R300 i R340 - te same bebechy, 6 atramentow, A4, tylko inny design i kolory wyswietlaczy (jeden tekstowy, drugi color).

czekam wlasnie na przesylke ze stanow - kilka litrow - kolorowego jako standard, no i wlasnie wspomianego przez Was weglowego... ;) jak dojda, to dam znac (ew. jak sie zadrukuje i z radosci zapomne, niech ktos mnie wywola na private message).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay napisał/a:
czekam wlasnie na przesylke ze stanow - kilka litrow - kolorowego jako standard, no i wlasnie wspomianego przez Was weglowego... ;)

webjay, gdzie zamawiales ten weglowy? Nie trzeba do tego drukarki przerabiac?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
aha, imho R800 to zbedny wydatek - praktycznie to samo daja 6-kolorowe epsony. roznica jest tylko w pismidle na plusy / minusy dla pigmentu i atramentu.

[ Dodano: 2007-12-06, 01:12 ]
dan napisał/a:
gdzie zamawiales ten weglowy? Nie trzeba do tego drukarki przerabiac?


w inksupply wlasnie. nic nie trzeba przerabiac, musisz miec tylko albo cisa albo pojemniki do uzupelniania...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Na inksupply ostrzegaja:
Cytat
When color inkjet printers are used to make digital B&W prints, there will always be traces of color visible in the print. The printers are getting better all the time, so this technique is coming closer to being feasible. Even if it could be done, the color pigments have iridescence or metamerism. The traces of color will show up in different light (daylight vs. indoor) and most find this unacceptable. Read Paul Roark's article on this topic.


Ten Paul Roark pisze dalej:
Cytat
Why Not Use Color Inksets?

Of course, I've tried to print B&W with color inksets, the results with older printers have been awful -- color casts, cross-overs, metamerism, faster and differential fading. Even the newest R800 and R1800 "B&W" prints I've seen have been totally unacceptable. Color inksets are simply not designed to make B&W images.

The Epson UltraChrome ("UC") inkset with its Light Black ("LK") ink introduced with the 2200 was the first color inkset to be able to making an acceptable B&W print.

(...)

With the introduction of the 2400, 4800, 7800, and 9800, and the UC “K3” inkset Epson has made its first printer that can make very good looking B&W prints. This is real progress for B&W printers, and I expect this solution will be used by many B&W photographers.

Still, however, the K3 system uses significant amounts of color inks in the mix. To see what a 1600 dpi scan of the K3 highlights looks like, see: http://home1.gte.net/res0...10_1600scan.jpg


Podaja tez ciekawe linki:
http://www.cjcom.net/digiprnarts.htm
http://www.paulroark.com/BW-Info/
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dan, ale przed czym ostrzegaja? ;)

ja to wszystko juz znam na pamiec :)

ok, bo jak ktos nie bedzie w temacie to nie do konca zrozumie:
1. Czy bedziesz mial 6, 7 czy 8 kolorow w swoim Epsonie (zwlaszcza Epsonie) nigdy nie powiesz, ze zdjecie z labu jest lepsze od tego z drukarki. mozesz to ew. powiedziec, jesli drukujesz na 4 kolorach.
2. Jesli interesuja Ciebie wydruki B&W only - kup odrazu tusze B&W i dowolna drukarke 6 kolorowa.
3. Jesli interesuja Ciebie wydruki w wiekszosci w kolorze, nie ma sensu wywalac 1200PLN na R800 (chyba, ze jak niektorzy z nas masz nierowno pod sufitem). jednak, niektorym moze sie podobac posiadanie R800 - i w _pelni_ rozumiem takie wybory.
4. Wybor drogiej drukarki powinien przede wszystkim motywowac format, a nie ilosc zasobnikow z kolorami.
5. Jesli chcesz drukowac fantastyczne fotki zarowno w kolorze jak i w b&w - kup tak jak ja dwie drukarki 6 kolorowe - jedna przeznacz na atrament black only, druga na kolor.
6. zanim zdecydujesz sie pomiedzy 6 lub 8 atramentowcem - poczytaj dokladnie o roznicach pomiedzy pigmentami i atramentami. I to i to ma swoje wady i zalety.
7. Jesli duzo drukujesz (wiecej niz 15 x A4 / 60 x 10x15 miesiecznie) odrazu kup atrament w butlach - koszt drukarki zjesz w ciagu pol roku (o ile nie szybciej)
8. Jeszcze raz - niejednokrotnie koszty orginalnych atramentow po roku eksloatacji przekrocza cene zakupu drukarki.

ps. czy to nie jest przypadkiem watek o K20D??? ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay, czytam caly czas, wiec jeszcze nie wszystko do mnie dotarlo :-)

Interesuje mnie druk BW only (a4), a oni ostrzegaja przed zafarbami, jesli korzysta sie z drukarek kolorowych. Ten zafarb pojawia sie przy pracy na oryginalnych tuszach Epsona, czy na tych, ktore oni oferuja?


webjay napisał/a:
2. Jesli interesuja Ciebie wydruki B&W only - kup odrazu tusze B&W i dowolna drukarke 6 kolorowa.

Tylko jaka? Do R285 nie widze zestawow :-?

Wielkie dzieki za dotychczasowe informacje :-)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
kochany, Oni ostrzegaja, ze bedziesz mial zafarby drukujac czarnobiale fotografie kolorowymi atramentami - nie wazne czy epsona, czy ich (kolorowymi), czy najlepszymi na swiecie kolorowymi ;) zawsze te kolory sa uzywane do robienia polcieni, wiec - jesli w drukarce mozesz wydrukowac cos kolorowego, to czarnobialy nie bedzie juz perfekcyjny (bedzie zawieral mikroskopijne kropki koloru).

jesli jednak wybierzesz _dowolne_ atramenty do druku czarnobialego (nie maja tam C M K), tylko polcienie/odcienie szarosci - to ten problem juz nie istnieje. teraz masz wybor - albo idziesz w pigmenty, albo w weglowy... albo... drukujesz kolorami czarnobiale fotki (nie wiem czy w ogole sa wodne do B&W).

jesli mam byc szczery, to ten kolor w B&W jest tak zauwazalny, jak pylek na przedniej soczewce - czyli wcale. wkurza (niektorych) jedynie swiadomosc, ze jednak cos z tym kolorem masz niby nie tak ;))) ale znajdz tam kropke koloru, nawet lupa - to bedziesz niezly ;) nie mniej - jest przeciez jakis powod kupowania atramentu B&W... zgadza sie - to jakosc wydrukow ;)

R285 to juz inna bajka - zmienili formule tuszu, wiec to co maja producenci bedzie roznilo sie znaczniej. poszukaj sobie uzywanej R220/R300/R320/R340/RX640 i jeszcze kilku innych, ktore maja takie same bebechy. poza tym - te nowsze drukarki maja mniejsze krople i tu balbym sie nieco bardziej o dysze :(

jak cos - to smialo wal i pytaj. najlepiej powiedz ile tego chcesz drukowac i ile na to chcesz wydac - tak najlepiej bede potrafil Tobie cos podpowiedziec / pomoc.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay napisał/a:
kochany, Oni ostrzegaja, ze bedziesz mial zafarby drukujac czarnobiale fotografie kolorowymi atramentami - nie wazne czy epsona, czy ich (kolorowymi), czy najlepszymi na swiecie kolorowymi ;)

Ok, to juz jest jasne :-)

webjay napisał/a:
teraz masz wybor - albo idziesz w pigmenty, albo w weglowy

Jaka jest roznica w cenie? Czy np. do R260 sa dostepne zestawy obu rodzajow (tj. pigmenty i weglowy)? Jak oni to oznaczaja tymi symbolami?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dan:

najlepiej powiedz ile tego chcesz drukowac i ile na to chcesz wydac - tak najlepiej bede potrafil Tobie cos podpowiedziec / pomoc.

ps. R285 jest za nowa - moze za pol roku do niej dorobia, a moze wcale.
ps2. http://www.inksupply.com/qn.cfm i roznica w cenie jest zadna.
ps3. jak sie nie boisz, to mozesz zatankowac ta R285 - o ile dobrze pamietam UltraTone sa plug&play nawet profil nie jest potrzebny (drukujesz kolorowe zdjecie, wychodzi czarnobiale). Jesli faktycznie jest jakas wieksza roznica w kolorach pomiedzy tymi nowymi epsonami to a) nie zauwazysz, b) w B&W nie zauwazysz napewno ;D c) czytaj to co wyzej napisalem o nowych epsonach

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach