dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ok, przeczytalem o nowszych epsonach :-)

webjay napisał/a:
najlepiej powiedz ile tego chcesz drukowac i ile na to chcesz wydac - tak najlepiej bede potrafil Tobie cos podpowiedziec / pomoc.

Najpierw wariant najtanszy, czyli ktoras z tych, na 4 kolory.

Chcialbym z niej drukowac tylko BW, nie wiecej niz 10 wydrukow A4 na miesiac. Interesuje mnie jak najbardziej neutralny odcien (nie zaden cieply czy zimny!) :-)

Z tego co tam przeczytalem, to lepiej zamowic zestaw do drukarki, ktory ma opracowany workflow pod nia, czyli np. do 860 FSN, a do C88 EZN. Dobrze kombinuje?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
jeden link jak widze warty jest 1000 slow ;) dobrze kombinujesz...

przy tej ilosci wydrukow, to spokonie zadowolicz sie butelkami po 120ml na poczatek: 66$ + wysylka - nie wiem, z 25-30$ - ok. 250PLN. robi sie ciekawie? ;)

ps. jak sie za malo drukuje, to absurdalnie drukarka sie psuje (glowice) - warto nie robic jej przerw dluszych niz kilka dni.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay napisał/a:
przy tej ilosci wydrukow, to spokonie zadowolicz sie butelkami po 120ml na poczatek: 66$ + wysylka - nie wiem, z 25-30$ - ok. 250PLN. robi sie ciekawie? ;)

Super! Tylko teraz musze namierzyc jakiegos uwzywanego, ale niezbyt przechodzonego Epsona :-)

Dzieki webjay!
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
polecam sie :) bardzo milo spedzilem 'dzisiejsze' pol nocy... ;D

ps. szybciej znajdziesz 6-scio kolorowca. aha - jedna uwaga bo nie mowilem - w ultratonach2jest mala roznica pomiedzy photoblack, a ebony - ale to doczytasz sobie ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Aleście fajnego oftopa strzelili :-P . Tylko, że jak na standardową dla tego forum gonitwę myśli jest on ciut za bardzo merytoryczny i komuś mniej zorientowanemu ciężko będzie w przyszłości uwierzyć, że dowie się czegoś o druku monochromatycznym w wątku o japońszyźnie i K20. Może warto wydzielić ten temat i przenieść do bardziej odpowiedniego działu?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
webjay napisał/a:
w inksupply wlasnie. nic nie trzeba przerabiac, musisz miec tylko albo cisa albo pojemniki do uzupelniania...


Ale weglowy nie zapcha ci dysz? W koncu to pigment...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Do Hydeparku? :lol:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
webjay napisał/a:
zawsze te kolory sa uzywane do robienia polcieni


W 2400 jest opcja druku tylko z atramentow BW, na oryginalnych pigmentach...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dan polecam pixme ip4300, kosztuje jakieś śmieszne 300pln nówka brutto z tuszami, cmyk + czarny do tekstów.

jestem b. zadowolony
cz-b na papierze epsona glossy 255g jest ładnie czarno biały ale zależnie od światła bardzo!
tzn w świetle białym jest idealnie, jak tylko się światlo zmienia to mamy już zafarb..

cenowo nisko, i przede wszystkim pixmy słyna z bez awaryjności (w przeciwieństwie do epsonow niektórych (które ponoć lepiej drukują)-> tak czy owak jest dużo lepiej niż w labie,na pewno kolorowe..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
ale zależnie od światła bardzo!


Aha! Metameryzm.

Dlatego polecam R2400 :-P albo nastepce r800 z tuszami K3, kiedy wyjdzie...

(nawet R800 ma tego troche...)
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
guerilla, no nie wiem mojej pixmie 4000 wzięło się i zmarło (prawdopodobnie coś z układem zasilania) po 2 latach niezbyt intensywnego eksploatowania. A systemy ciągłego zasilania - fajna sprawa - trzeba będzie się zastanowić w przyszłości - może warto by zainwestować w coś takiego.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Korba napisał/a:
Może warto wydzielić ten temat i przenieść do bardziej odpowiedniego działu?


Właśnie! Czy ktoś z kolorowych mógłby przenieść ten cały dryf do innego Topicu i działu?
Może się komuś przydać, a szukanie będzie mordęgą.

Bardzo proszę :-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
ThomFoto napisał/a:
hmmm. czyżby jednak oprócz mnie Ktoś czekał na FF od P ;-) .

Taa...
Jeszcze Alek... :mrgreen:

Tak, tez czekam. Nie chodzi ze jestem przeciwny komukolwiek, ale jakos wole FF z uwagi na zachowanie dawnych ogniskowych i ..niekoniecznie jednak to bedzie pentax. Jesli faktycznie ta firma nie zapowie do 2 lat FF a konkurencja bedzie miec FF w cenie okolo 1000-1500$, bede sie mocno zastanawial co dalej. Aczkowliek zal sprzedac niektorych szkiel co mam. Coz, sie okaze. Po prostu powrot do FF to absolutnie naturalen zjawisko, to APS C byl jakims dziwnym tworem w swiecie cyfry po latach FF analoga, ale na szczescie C i N i pewnie niebawem Sony spowoduje, ze FF sie przyjmie. Wieksze pixele, rozdzielczosc, mniejsza dystorsja z szerokimi katami, powrot do normalnych ogniskowych, wieksza przesten na zdjeciach, tzn mozliwosc sterowanie glebia co powoduje ze zdjecia sa mniej plaskie itd, sa moim zdaniem duzo wieksza zaleta niz APS dzis. Nigdy APS szkla nie zastapia tego co dawaly FF. Coz, oczywiscie ze sredni format cyfrowy rozklada FF ale jaka cena i w zasadzei o dnowa zakupy szkla ktoire jest b drogie, widzialem ceny Sinara... 50mm 1.4 w kazdym systemie nie jest drogi, nawet Zeiss ZK kosztuje w USA max 550$ z vatem a jestem przekonay ze na FF bylby miodny, no moze poza lekkimi aberacjami, widzalem testy na 5D, spoko, przeciez na filmie tez byl spadek rozdzielczosci. Wydaje sie ze spokojnie taki Planarek skorzysta np z 22-24M FF.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Alek napisał/a:
jaad75 napisał/a:
ThomFoto napisał/a:
hmmm. czyżby jednak oprócz mnie Ktoś czekał na FF od P ;-) .

Taa...
Jeszcze Alek... :mrgreen:

Tak, tez czekam. Jesli faktycznie ta firma nie zapowie do 2 lat FF a konkurencja bedzie miec FF


Wiesz. jeśłi mielibyśmy czekać na zapowiedź 2 lata .... to może być z późno. aż tyle cierpliwości nawet najwięksi zwolennicy P mieć nie będą. Myśle że realne jest FF na gwiazdkę 2008 w cenie ok 3-4 tys. $$.. poprostu Pentax nie ma innego wyjścia jeśli chce sie liczyć na rynku.

 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
IMHO gdyby pojawil sie fullframe pentaxa to kupilbym go tylko i wylacznie z dwoch powodow:
- po to zeby miec fullframe i najnowsza puche (czyt. dla samej satysfakcji)
- a to o wiele wazniejsze: po to zeby szkla szerokokatne faktycznie nimi byly (dzien dobry wszystkim manualnym eMkom, Ka i A)

ps. z przeniesieniem topicu chyba bedzie ciezko, poczekajcie tydzien - zbiore wszystko z nowymi doswiadczeniami i zaloze nowy topic.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla, ale mnie kolor nie interesuje :-) Kupie uzywanego epsona, za kilkadziesiat dolcow 6 kaset z czarnymi pigmentami i mysle, ze zadne fabryczne rozwiazanie w tej cenie nie bedzie mialo startu do tego :->

[ Dodano: 2007-12-06, 12:21 ]
plwk napisał/a:
http://www.inks.pl/cennik...silania,58.html

Tu oferuja Lysona, ktory jest sporo drozszy (instalacja+przerobienie drukarki).
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dan napisał/a:
Kupie uzywanego epsona, za kilkadziesiat dolcow 6 kaset z czarnymi pigmentami i mysle, ze zadne fabryczne rozwiazanie w tej cenie nie bedzie mialo startu do tego :->


dokladnie tak :)

a co do tuszy lysona - one sa kwasne. tj. jesli zmieszasz to ze zwyklym oemem, to powinienes dostac krysztalki - a tak naprawde podejrzewam, ze tworzy sie jakis rodzaj soli (kwas+zasada=sol + woda). poza tym - kwasne rzeczy tworza sol z metalami (nie wiem, czy glowice do drukarek epsona sa nierdzewne) a po reakcji pozostaje oprocz nalotu troche H2 - ale prosze sie nie bac - nic nie wybuchnie ;D lysony sa porownywalne do atramentow MITa (tych z inksupply), jednak z MITa korzysta jakies 100 razy wiecej ludzikow - wystarczy poszperac w necie.

w ofercie gelexu sa za to neutralne vansony, tylko nie wiem, czy nie jest to jakas sciema do przykrywki innego producenta - bo _nigdzie_ nie znalazlem informacji, zeby ktos na zachodzie ich uzywal.

poza tym - ceny sa naprawde zaporowe, choc rozumiem wlasciciela - nie zalezy mu na domowych uzytkownikach (takich jak my), ale na drukarniach / pracowniach poligraficznych - gdzie dla nich obnizenie kosztow o 4 razy to juz wielka oszczednosc.

polecam jednak sprowadzenie sobie butli ze stanow - raz, ze taniej wyjdzie (!!!), dwa - mamy pelen support w postaci profili do rozniastych papierow i MASY dokumentacji oraz calkiem niezle stadko uzytkownikow z ktorymi mozna sobie porozmawiac.

aha i jeszcze jedno: zadna drukarka nie wymaga kupowania CISa - mozna spokojnie wykorzystac puste pojemniki z chipami autoresetujacymi - i bedziemy mniej niemilych niespodzianek (np. w postaci wyplyniecia pol litra atramentu z butelek do drukarki przez noc).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Kupie uzywanego epsona


Uwazaj na zapchane dysze...

Cytat
aha i jeszcze jedno: zadna drukarka nie wymaga kupowania CISa - mozna spokojnie wykorzystac puste pojemniki z chipami autoresetujacymi - i bedziemy mniej niemilych niespodzianek (np. w postaci wyplyniecia pol litra atramentu z butelek do drukarki przez noc).


Musze to przemyslec... gdzie dostac takie czipy?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
chipy - ebay, mozesz tez kupic w inksupply, ale maja drogo. moze jakies wspolne zamowienie? sam musze dokupic kilka, zeby byly na rezerwe, wiec mozemy sie spiknac i zrobic wspolne zamowienie.

Michalowi Wochnie wlasnie chcialem na gwiazdke sprezentowac komplet do R800, ale jeden ze sprzedawcow polecial w kulki wiec szukam dalej czegos w atrakcyjnej cenie (tj. ponizej 70-80PLN z kosztami wysylki)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach