dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay napisał/a:
zadna drukarka nie wymaga kupowania CISa

A co to ten CIS? :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
chipy - ebay, mozesz tez kupic w inksupply, ale maja drogo. moze jakies wspolne zamowienie? sam musze dokupic kilka, zeby byly na rezerwe, wiec mozemy sie spiknac i zrobic wspolne zamowienie.


Jak juz przyjdzie i tusze mi sie beda konczyc, pomyslimy :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos, do R2400 jest jakis specjalny workflow:
http://www.inksupply.com/roarkslab.cfm

[ Dodano: 2007-12-06, 13:25 ]
Cytat
The Epson K3 color inks with LK and LLK will make a nice looking B&W print, however, a significant amount of color ink is used. The, non carbon, color K3 inks will fade faster than the pure carbon MIS black inks. Thus, the K3 B&W prints will not have sufficient fade resistance. The K3 yellow inks are 70 year (Wilhelm years) at best, where the pure carbon MIS black inks are 200+ year inks.

Paul has solved this problem by putting a MIS EZ Warm cartridge in the R2400 yellow position. The EZW cart contains a pure light-carbon ink. This eliminates all the Epson yellow ink from the print and reduces the use of cyan and magenta as well. The prints look even better with this set up, plus the fade resistance is extended out way beyond the Epson inks.

I wystarczy ze kupisz tylko 3 kartridze po 10 docow :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
I wystarczy ze kupisz tylko 3 kartridze po 10 docow


:-)

Albo black stuff w butelce do napelniania... co tez zamierzam ;-)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Dobra, porownalem sobie wydruk z R800 Michała Wochny, ze swoim z R300... powiem tak: jak ktos kupuje R800 lub innego pigmentowca - to z tego co widze - wyrzuca kase w bloto. Nie chcialbym wysunac zbyt pochopnych wnioskow, bo byc moze jest to wina papieru, na ktorym drukowal Michal (choc wiem, ze drukuje na drogich papierach) - ale wydruk z R300 jest idealny z tym co widze na swoim monitorze w barwach, niestety - R800 wpada w zaczeriwnienia i zafioletowienia - jakby ocieplenie zdjecia bylo zrobione gratis.

Co do rozdzielczosci - obydwie drukuja taka sama jakosc szczegolow.

Jestem bardzo zdziwiony...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay, trzeba uwzglednic wszystko co jest po drodze, czyli workflow - przygotowanie do druku, sposob drukowania, oprogramowanie. W obu przypadkach wszystko bylo tak samo pod tym wzgledem?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
webjay napisał/a:
Dobra, porownalem sobie wydruk z R800 Michała Wochny, ze swoim z R300... powiem tak: jak ktos kupuje R800 lub innego pigmentowca - to z tego co widze - wyrzuca kase w bloto.


Jest jeszcze kwestia trwalosci...
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
alkos napisał/a:
webjay napisał/a:
Dobra, porownalem sobie wydruk z R800 Michała Wochny, ze swoim z R300... powiem tak: jak ktos kupuje R800 lub innego pigmentowca - to z tego co widze - wyrzuca kase w bloto.


Jest jeszcze kwestia trwalosci...


Alkos, moglbys to rozwinac bardziej konkretnie? Ja ciagle troszke zielony w tym jestem :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PawelK napisał/a:
Alkos, moglbys to rozwinac bardziej konkretnie? Ja ciagle troszke zielony w tym jestem



Tusze atramentowe blakna zazwyczaj wiele szybciej niz pigmentowe. Niekiedy jest to kwestia roznicy 0,5 roku a 70 lat :-)
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
A teraz zapytam jeszcze czy do R300 można stosować pigmentowe tusze(epsona czy wspominane wyzej zamienniki)? Czy to jest tak, że R300 atramentowe a R800 pigmentowe tylko?

PK
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dan: to byly zdjecia testowe - nie podejrzeam MiC'a, zeby robil na nich levelsy i wyostrzanie ;)

alkos: i tak, i nie - mam wydruki sprzed 2 lat, ktore wisza na scianie w pokoju z oknami na poludnie - sa nietkniete. powiedzialbym, ze wazniejszy od samego tuszu sa nosniki. druga sprawa, ze nawet najlabiej trzymajace swiatlo wydruki mozna sprayowac preparatami i w ten sposob zabezpieczac przed blaknieciem. tylko z drugiej strony, po co? i tak drukujemy z nosnika cyfrowego, wiec nawet weglowe ktore wytrzymaja ze 100 lat moge sobie opinkolic spokojnie - jak wyblaknie, to wydrukuje za 5 lat nowe - w przyrodzie nic nie ginie ;)

tylko - atramenty tak szybko nie blanka - wiec naprawde nie ma sie czym matwic (no chyba ze drukujemy faktycznie outdoor - ale wtedy to nie w tych formatach i nie na takich sprzetach)

PawelK: dizlem mozna jezdzic tez wlewajac olej do smazenia... ;) tu nie chodzi o to, czy pojdzie / nie pojdzie (pojdzie napewno i bedzie drukowac) - tylko bez profili sie nie obejdzie ;)
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Cytat
PawelK: dizlem mozna jezdzic tez wlewajac olej do smazenia... ;) tu nie chodzi o to, czy pojdzie / nie pojdzie (pojdzie napewno i bedzie drukowac) - tylko bez profili sie nie obejdzie ;)


Nie no jasne ;-) Ale... poproszę łopatologicznie. Czyli będzie problem z profilami do R300+pigmentowy tusz tak mam to rozumieć?

PK
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
PawelK: no to lopatologicznie:

- do ktorych pigmentow?
- do ktorego papieru?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
webjay napisał/a:
i tak, i nie - mam wydruki sprzed 2 lat, ktore wisza na scianie w pokoju z oknami na poludnie - sa nietkniete.


Do czego porownujesz? Widzialem kiedys na sieci obrazki z takich wydukow do polowy przykrytych tektura - roznica nie byla drastyczna, ale dobrze widoczna przy porownaniu

webjay napisał/a:
jak wyblaknie, to wydrukuje za 5 lat nowe - w przyrodzie nic nie ginie ;)


no widzisz, ja mysle o sprzedazy.

PawelK napisał/a:
Czyli będzie problem z profilami do R300+pigmentowy tusz tak mam to rozumieć?


Tak, bo w R300 glowica jest przystosowana do atramentow, wiec masz wieksze szanse zatkania przy pigmentach. W zasadzie bardzo duze...
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
webjay napisał/a:
PawelK: no to lopatologicznie:

- do ktorych pigmentow?


Z linka powyzej czyli z inksuply

webjay napisał/a:
- do ktorego papieru?


Myslalem o takim co mi da jakos barytu z ciemni tradycyjnej, producent... ilford pewno. Tutaj jeszcze czekaja mnie porownania i sprobowanie na wlasnje skorze. Nie mam u kogo sprobowac wiec czeka mnie test na wlasnej skorze;)

PK

[ Dodano: 2007-12-08, 03:16 ]
alkos napisał/a:
PawelK napisał/a:
Czyli będzie problem z profilami do R300+pigmentowy tusz tak mam to rozumieć?


Tak, bo w R300 glowica jest przystosowana do atramentow, wiec masz wieksze szanse zatkania przy pigmentach. W zasadzie bardzo duze...


Jasne, rozumiem. Na taka odpowiedz czekalem ;-)

Dla mnie duze znaczenia ma archiwalnosc wiec decydowal bym sie na pigmenty raczej czyli R300 nie koniecznie jest najlepszym rozwiazaniem...
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Uwielbiam to forum.
Pierwszych kilka wypowiedzi na temat, a pozostałe 10 stron?
Czasem mnie to drażni, bardzo często zaglądam tutaj (jestem głównie czytającym) i szukam informacji, odpowiedzi na nurtujące pytania, aby nie zadając niepotrzebnie tych samych, czasem jednak trzeba przeczytać cały wątek i to na inny temat. Potem bulwersujecie się że ktoś nowy zdaje pytania przecież oczywiste( niestety może nie dla wszystkich).
Ogólnie jednak jest OK, ogromna skarbnica wiedzy i informacji
pozdrawiam, stach

[ Dodano: 2007-12-08, 10:46 ]
co do drukarek i wydruków osobiście używamy (głownie żona) R2400 (epson) z pigmentowymi tuszami, jest rewelacja jeśli chodzi o druk, nie wspomnę tutaj o drukarkach ploterowych serii R4400 lub wyższych które są używane do druku w systemie Studio by ILFORD na odpowiednich nosnikach
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Nie ma w niczym problemu stwierdziłem tylko fakt, a co do wyszukiwarki to bym się sprzeczał,
a i wcale nie mam zamiaru zmieniać charakteru forum.

[ Dodano: 2007-12-08, 12:39 ]
Z drugiej strony trzymanie się pewnych reguł i zakresów tematycznych wszystkim usprawni i umili korzystanie z forum.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
dan napisał/a:
A co to ten CIS? :roll:
Continuous Ink Supply, czyli kroplówka 8-)
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Wyjaśnię kwestię wydruków tablic testowych. Gówno można powiedzieć gdy tak jak ja pracuje się na nieskalibrowanym wyświetlaczu i drukarce. Wydruki tablic robiłem tak jak pliki wyglądały. Niczego nie poprawiałem :-P

To co drukowałem to dostaliście na satynowym papierze Ilforda, więc GO nie był użyty. Błyszczący mi się skończył ;-P

No i jeszcze, moim zdaniem jedna z najważniejszych kwestii, światło przy którym to oglądacie robi istotną różnicę. Gdy dojdzie jeszcze szyba to bez prawidłowego światła wydruk traci bardzo, bardzo wiele.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay, i co drukujesz juz tymi zestawami z Inksupply? Miales sie odezwac jak dojda :-P

alkos, a jak u Ciebie sprawy sie maja? Doszedl juz zestaw tuszy?

Ja chyba musze znalezc jakies rozwiazanie tymczasowe :roll: Epson, ktorego dostalem od Micha, ma juz dosc :-/ Mimo dwukrotnego, bardzo dokladnego czyszczenia glowicy i nowych tuszy, wydruki pozostawiaja wiele do zyczenia (wyraznie widoczne niezadrukowane linie i slaba rozdzielczosc) :-|

Od chwili powstania tego topiku sledze na bierzaco Allegro pod katem drukarek, w ktorych mozna by bylo zastosowac zestawy MIS. I wyglada to dosyc kiepsko :-/ Wiele z tych drukarek ma w opisie "glowica nie do konca drozna". Te ktore sa w dobrym stanie niestety osiagaja calkiem wysokie ceny i wlasciwie tez nie ma 100% gwarancji, ze wszystko bedzie dzialac jak nalezy. Dlatego coraz czesciej spogladam w strone nowych drukarek.

Tymczasowo wystarczyloby mi cokolwiek z dobra rozdzielczoscia przy wydrukach A4, z szansa, ze wydruki BW nie beda mialy bardzo silnej dominanty jakiegos kolorou, no i przy zalozeniu, ze da rade w jakis sposob zastapic oryginalne tusze, coby nie pojsc z torbami. Jakis nowy Epson, Pixma Canona?

To naprawde nie musi byc top. Na razie te wydruki i tak przyklejam gdzie popadnie na tasme klejaca i mam spora frajde z tego, ze w ogole sa :-) Moze w moim przypadku odbikti z labu wyszlyby taniej i lepiej... ale nie ma juz w tym tyle frajdy :-) Fajnie jest robic wszystko samemu, poczawszy od naswietlania filmu, poprzez wolanie i skanowanie, skonczywszy na drukowaniu i wieszaniu wlasnych zdjec 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach