webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dan@: i atramenty i pojemniki mam juz od jakiegos czasu... w czwarek mialem chwile, by napelnic _jeden_ pojemnik... w piatek napelnilem pozostalych piec (do druku kolorowego). wydrukowalem jeden testowy sampel + 2 fotki na A4 - wiec moge powiedziec tylko tyle: jeszcze nic nie wiem, bo nie mialem czasu sie pobawic.

co do wydruku B&W - nawet nie otworzylem butli z tuszami... mysle, ze w ciagu tego tygodnia uda mi sie znalezc kilka minut, aby zgrac obydwie drukarki i porobic kilka wydrukow probnych ;)) serio - tu nie chodzi, o to, ze nie chce mi sie podzielic doswiadczeniami - po prostu mam tyle roboty, ze nie mam czasu aby zdobyc te doswiadczenia ;))))

a odnosnie drukarek: wlej w puste pojemniki jakis alkohol (jesli nie masz plynu udrazniajacego) i zostaw / drukuj na nim 'pseudo' wydruki... u mnie nieraz jest tak, ze jak np. kilka glowic[*] nie drukuje na pierwszym przebiegu, to po 3-5 druku testu glowic wszystko wraca do normy (odblokowuja sie same), ew. puszczam jakis wiekszy druk - np. czarny kwadrat 5x5 cm (lub inny pelny kolor z zapchanej glowicy) i wszystko smiga.

* nie glowic, tylko dysz.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
"webjay" napisał:
"aha i jeszcze jedno: zadna drukarka nie wymaga kupowania CISa - mozna spokojnie wykorzystac puste pojemniki z chipami autoresetujacymi - i bedziemy mniej niemilych niespodzianek (np. w postaci wyplyniecia pol litra atramentu z butelek do drukarki przez noc)."

A jak te pojemniki mają rozwiązane uszczelnienie? Czytałem gdzieś, że jest to trudna sprawa i nie rozwiązują problemu gumowe zatyczki, a przy braku szczelności otworu do napełniania pojemnika atrament wypływa do drukarki.
Są takie pojemniki lepszej jakości?
Pozdrawiam
Mirek
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Pewnie dostanie mi się tytuł górnika roku ale odkopię temat. Mam pytanie jak zachowują się drukarki po umieszczeniu w nich pojemników z automatycznie resetującymi się chipami? Czy zdarza się, że drukarka nie rozpozna kartridżu?
Chciałbym kupić w InkSupply zestaw do napełniania i mam wątpliwości czy nie będzie to rozwiązanie awaryjne. Jak jest z jakością tych pojemników do napełniania - czy połączenia i korki są na tyle szczelne, że nie ma prawa wystąpić przeciek do drukarki?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Co do autorestartu - nie ma ogolnie problemu. Jesli nawet soft nie zadziala, to drukarka tylko uciazliwie pyta czy drukowac pomimo pustego pojemnika. Nie mniej jest soft ktory to resetuje.

Potwierdze problem z pojemnikami do uzupelniania (i takie same sa w CISach) - po kilku miesiacach nieuzywania drukarki dolalem atramentu i z czesci pojemnikow po prostu cieklo jak z dziurawego dachu :( Chyba pozostaje nakupic ich tuzin i drukowac co miesiac do upadlego niestety...
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Rozumiem z Twojej wypowiedzi, że cieknie jak się dolewa do pojemnika, w którym jest jeszcze trochę starego tuszu i lepiej zużyć najpierw tusz do końca, czy tak?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
No wlasnie nie o dolewanie chodzi (choc jak pamietam chyba tez lekko kapalo wtedy) a o to, ze jak zostawisz pojemniki na dluzej to i tak z nich scienkie...
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Aj to szkoda. Muszę to jeszcze przemyśleć. Szkoda nowej drukarki zalać tuszem. W każdym bądź razie dziękuję za te informacje :-B
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Ja chyba rozejrze sie za zamiennikami ktore mozna znalezc na allegro po 2-3 zlote. Gdyby tak sprzedawali te zamienniki pustymi (sic!) to byloby to! :)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Zamówiłem sobie tusz w butlach i kartridże samoresetujące z osprzętem do napełniania. Mam jednak zagwozdkę z płatnością - przy zamówieniu zaznaczyłem, że chcę zapłacić PayPalem. Po złożeniu zamówienia na rachunku podpiętym do PayPala została zablokowana odpowiednia kwota. Dzisiaj zostały mi dostarczone tusze, a z konta nie zniknęła ani złotówka i dostępne saldo wróciło do poprzedniego stanu (sprzed zablokowania kwoty). W warunkach zakupu piszą, że należność zostanie pobrana przy odbiorze ale listonosz poza należnym cłem i VATem nie wziął nic więcej. Trzeba samodzielnie przelać im Paypalem czy po kilku dniach (jak dostaną jakieś potwierdzenie z naszej poczty?) kwota sama się pobierze z konta? Napisałem im maila ale nie mam jeszcze odpowiedzi - może mieliście podobne doświadczenie z zakupami w inksupply?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
U mnie dawno temu tez bylo jakies opoznienie z zablokowana kwota, az w koncu pobrali. Jak nie skasuja z automatu, to coz - pozostanie samemu sie skontaktowac i poprosic ladnie o przyjecie kasy ;)

A i uwazaj, bo maja nieszczelny system, z ktorego na bank wyplywaja adresy emailowe :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach