pich  Dołączył: 11 Wrz 2008
Pentax 540 i Yongnuo 560 - czy działąją razem
Witam,
K5 chcę wyzwolić lampę Pentaxa 560 i YN560 w trybie bezprzewodowym. Próbuje na różne sposoby, ale albo jedna się błyśnie, albo druga. Albo jedna i druga, ale jedna wcześniej. Czy bez kabla lub radia możliwe jest uruchomienie w bezprzewodowym trybie obie naraz? I to jeszcze efektywnie (tzn oświetlają w odpowiednim momencie, a nie wcześniej).
Dzięki za pomoc

[ Dodano: 2011-10-28, 11:54 ]
Czy ktoś mi może pomóc? Czy możliwe jest wyzwolenie fotocelą tych 2 lam naraz?
dzięki
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
pich, na pewno się da ;) poustawiaj lampy tak żeby 560 widziała body a YN nie. Jak 560 będzie odpalała na 100% to wtedy włącz kombinuj z YN czy będzie czuły na 1 czy 2 błysk
 

A1k1  Dołączył: 15 Gru 2008
Ja próbowałem taki "numer" z Metz'em 58. I nie udało mi się. Może pomieszczenie było za małe i YN560 "widział" błysk / sygnały sterujace z lampy wbudowanej w aparat. Jak sie tobie uda daj znać.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
560 ma chyba opcję standardowego slave (tylko manual, bez pTTL) może w tym trybie próbuj? a jak nie to użyj szkła bez styków - wbudowana będzie walić całą mocą ale za to bez przedbłysków
 
pich  Dołączył: 11 Wrz 2008
Próbowałem na wiele sposobów, chyba wszystkie możliwe, zrobiłem pewnie ze dwie setki na liczniku migawki i doszedłem do następujących spostrzeżeń:
- na s1 w yn-560 - blyska tylko yn, błysk widać, ale pentax nie błyska. Wbudowana lampa ustawiana była na tryb bezprzewodowy i inny i za każdym razem to samo
- na s2, lampa wbudowana ustawiona na bezprzewodowy tryb - błyskają 2 lampy, ale widać tylko YN
- na s2, lampa wbudowana na inny tryb, nie bezprzewodowy - błyska tylko yn i ją widać na zdjęciu
- na s2 jest szansa, żeby zrobić zdjęcie błyskom - lampy muszą się nie widzieć, a właściwie swoich błysków. błyski powinny być raczej słabe, a pentax najlepiej na manualu.

Widać, że będzie musiało się skończyć na sterowaniu radiowym. A ja sobie myślałem, że tak łatwo wykiwam system :)
Chyba nie ma innej opcji, żeby żeby sterować lampami wbudowaną lampą.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Wczoraj doszły 2szt Y560. Wyzwalałem wbudowana w trybie bezprzewodowym, Y560 ustawione na S2 i wszystko działa elegancko. Wpływ wbudowanej na zdjęcie pomijalny. Zasłaniałem i ustawiałem wbudowaną na różne sposoby i trzeba przyznać że te Y560 mają bardzo czułą foto celę. Dziwne że nie chce grać z FGZ540 w jednej drużynie :-( .
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
to może FGZ540 ustawić w manual ale umiejscowić/obrócić tak żeby nie widziała wbudowanej? (powinna mieć tryb slave na 1 błysk - wówczas będzie ją wyzwalać ten chińczyk) oczywiście wbudowana w normalnym trybie, można próbować zejść z mocą na -2 jeśli tylko y560 ją zobaczy
 
pich  Dołączył: 11 Wrz 2008
Tak też nie działa, ani odwrotnie. To jednak wina błysku yn :( Jeśli go odwróce tak, żeby błyskała nie za mocno i do tego w przeciwnym kierunku niż jest ustawiona lampa Pentax - to wtedy działa.
W takim razie zostaje ładować pentaxa na body i chińczyka ewentualnie na kontrę, albo... radio do wyzwalania :(

[ Dodano: 2011-12-10, 13:04 ]
To tylko jeszcze jedna kwestia - gdzieś widziałem na forum, że pentax nie chce działać z wyzwalaczami YN 603, ale działa z 602. Czy ktoś to może potwierdzić? (oby jednak działały 603, bo już do mnie idą)
dzięki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach