pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
[ K10D] matówka
Witam. Myślałem, że problem z matówką mam jeden, wynikło kilka:
1. Sądziłem, że jednak jest trwalsza. Kiedy docinałem matówkę z zenita (klin, raster), pentaxową jednak uszkodziłem. Jest porysowana, straciła nieco z oryginalnego kształtu i takie tam.
2. Pomyślałem o wymianie. Od razu pytam: czy jest jakaś inna od standardowej jasna matówka? Kliny itd. mnie nie obchodzą.
3. Czy pasuje ta od K7? Ponoć jest jaśniejsza, jednak pryzmat inny, więc nie wiem.
4. Gdzie nabyć? Allegro nie posiada w swych zbiorach, przełamałem się nawet i zadzwoniłem do Apollo. Po uzyskaniu nie całkiem jasnej odpowiedzi zadzwoniłem znowu, jednak Pan Który Wie nie odbiera już telefonów.

Pozdrawiam i proszę o radę.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
pls9, nabyć w apollo.
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
gezeb, dzięki. matth, raz mi się udało dodzwonić. Później już pan, który zajmował się m.in. matówkami nie odbierał.
Poza tym marzy mi się zakup gdzieś bliżej Śląska :-/
 
gelerth79  Dołączył: 03 Cze 2009
A jak się skontaktować z kimś w Apollo kto pomoże w zakupie matówki? Raz udało mi się dodzwonić, ale Pani powiedziała, że serwisanta chwilowo nie ma i odezwie się później. Jest to bardzo późne później, bo nikt się nie odezwał.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Ja zamówiłem matówkę do k200d poprzez e-mail.
 
gelerth79  Dołączył: 03 Cze 2009
Dziś udało mi się dodzwonić do Apollo. Powiedziano mi, że matówek do K10D nie mają już od roku i mieć nie będą. Z odbytej rozmowy wydaje mi się, że siedzą tam ludzie dość niekompetentni. Mam pytanie do forumowiczów - czy K20D ma taką samą matówkę jak K10D i jeśli tak, to jaki mają one symbol. Myślę, że takie podejście do sprawy pomoże mi w kontakcie z Apollo.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
W wątku ktory podałem wyżej jest wszystko , dla pewności http://www.adorama.com/IPXFSLF80.html .
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
gelerth79, K20 ma taką samą matówkę jak K10, symbole są chyba też takie same (możesz porównać szukając w manualach na stronie Petaksa).
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Janusz Gdula napisał/a:
Ja zamówiłem matówkę do k200d poprzez e-mail.

Jakiego Ty im maila wysłałeś, że to zadziałało? :shock:
Ja pisałem do nich już kilka razy (różne konta mailowe, bo myślałem że może odspamiacz to u nich zjada czy co...) i NIC. Nikt się nawet nie odezwał. Chyba będę dzwonił uporczywie, bo ofiara moich dobrych chęci wkrótce się do mnie zwróci i będę świecił oczami :-(
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
"Tomasz Dąbrowski" <support@apollo.com.pl>

Witam
Można zamówić e-mailem, proszę podać adres i numer telefonu.
Wysyłamy tylko firmą przewozową DHL za pobraniem, koszty transportu około 20 pln.
pozdrawiam
Tomasz Dąbrowski
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
O! No to chyba, kurka wodna, dałem ciała...
Wysyłałem jak głupi maile na serwis@apollo... zamiast na support@apollo... Wysłałem teraz na ten drugi. Ciekawe co z tego wyniknie 8-)
 
gelerth79  Dołączył: 03 Cze 2009
Zmierzamy już w dobrym kierunku. Teraz pozostaje tylko poznać cenę na tę matówkę.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Do k200d kosztowała mnie w sumie chyba 60/65 zł (z przesyłką)
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
Zapytałem w innym źródle. Pan powiedział, że słyszał coś o 120 PLN. Nie był jednak pewien. Ma się dopytać i dać znać. Troszkę dużo chyba :-(
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Wg mnie zdecydowanie za dużo...
Ja kupowałem kiedy dolar więcej kosztował niż teraz. Więc coś mi się nie podoba ta tak wysoka (dwukrotnie wyższa) cena...
 
Peterka  Dołączył: 01 Paź 2008
Ja mam doświadczenia z matówką do K200D (niestety niezbyt przyjemne). Na matówkę musiałem czekać 2 miesiące, aż Apollo sprowadzi ją z Hamburga, potem zapomnieli o mnie i musiałem się sam dowiadywać, czy jest , czy nie ma. Ale w końcu wszystko jest cacy. O dziwo odpowiadali na maile, które słałam na adres serwis..... :mrgreen:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Peterka napisał/a:
Na matówkę musiałem czekać 2 miesiące, aż Apollo sprowadzi ją z Hamburga, potem zapomnieli o mnie i musiałem się sam dowiadywać, czy jest , czy nie ma. Ale w końcu wszystko jest cacy. O dziwo odpowiadali na maile, które słałam na adres serwis..... :mrgreen:

Ja tam już mogę poczekać. To nie dla mnie, a zainteresowany na szczęście jest wyrozumiały ;-) Natomiast z tym "mailowaniem" jest jakaś loteria albo sam już nie wiem co. Na moje maile nie ma żadnego odzewu. Żadnego. Zmienię front i będę dzwonił. Ciekawe czy w końcu mi się uda... :->
 
gelerth79  Dołączył: 03 Cze 2009
Dziś dodzwoniłem się do Apollo. Powiedziano mi, że nie zajmują się już sprzedażą detaliczną. Mają jakąś umowę ze sklepami fotoland.pl i fotozakupy.pl i podobno tam można się o matówki pytać. Sklepy mówią, że z dostępnością nie ma problemu, czeka się około 2 tygodnie. O cenę mam pytać w piątek. Dzwoniłem też do serwisu w Gdyni (foto-service.pl), ale tam tylko samodzielnie wymieniają i nic nie chcą sprzedać. Usługa kosztuje 180PLN (razem z matówką).
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
gelerth79 napisał/a:
Dziś dodzwoniłem się do Apollo. Powiedziano mi, że nie zajmują się już sprzedażą detaliczną. Mają jakąś umowę ze sklepami fotoland.pl i fotozakupy.pl i podobno tam można się o matówki pytać.

No... to już naprawdę ciekawie jest. Też się dzisiaj dodzwoniłem i powiedzieli, że w sprawie matówek, to do nich (czyli Apollo), tyle że człowiek który się tym zajmuje jest na urlopie do 1 września. Odnoszę wrażenie, że prowadzą jakąś akcję mającą na celu wprowadzenie dezorganizacji w szeregach klientów ;-) Chyba, że matówki do K10D sprzedają w sklepach internetowych (w ramach umowy, o której pisałeś), a do K200D tylko Apollo, bo to ewidentnie część zamienna, a nie standardowe akcesorium? W każdym bądź razie napisałem też do sklepów internetowych. Może w końcu uda się wspólnie ustalić jak to jest ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach