AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Ja się ma białego pieska i koniecznie chce się focić w południe, to niestety przepały się same proszą. No ale już sobie odpowiedziałaś.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
A, to fajne skojarzenie :) Jest przyjazny tz. obojętny do ludzi i nie szuka z nimi kontaktu chyba, że ktoś chce się z nim bawić, to już się nie odczepi ale głaskanie i cmokanie ma w psiej dupeczce :)


Mój to raczej zaczepny, ... aaale z daleka obszczekuje każdego. Czyli pierw straszy, pózniej liże.

AChmiel napisał/a:
Ja się ma białego pieska i koniecznie chce się focić w południe, to niestety przepały się same proszą. No ale już sobie odpowiedziałaś.


Można obniżyć Highlights i Midtones i będzie ładne zdjęcie, gorzej jak będzie super przepalenie z czarnymi punktami na białym obiekcie.
Nie wyobrażacie natomiast sobie, jak ciężko jest wydobyć "kolor" z "ciemnej karnacji" psa. :-P Ja mam kompletnie brudne/sprane zdjęcia w RAW-ie. ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Z moim muszę uważać na kontakty z innymi psami, a dokładnie z samcami. Temat rzeka zwłaszcza jak inni właściciele przestrzegają pewnych zasad, ostatnio mój rozłożył na łopatki czaw czawa, bo właściciel uważa, że jego piesek może sobie biegać do każdego pieska jak chce.
Są psy, które na widok mojego psa znowu wpadają w szał, najbardziej boję się pitów tz. pit bullów.

iwasherebefore napisał/a:

Można obniżyć Highlights i Midtones i będzie ładne zdjęcie, gorzej jak będzie super przepalenie z czarnymi punktami na białym obiekcie.

Domyślam się, że to suwaczki w Lightroomie, ja wywołuję w innym programie i tego nie ma.

iwasherebefore napisał/a:

Nie wyobrażacie natomiast sobie, jak ciężko jest wydobyć "kolor" z "ciemnej karnacji" psa. :-P Ja mam kompletnie brudne/sprane zdjęcia w RAW-ie. ;-)

U Ciebie chyba trzeba by doświetlić jak robisz zdjęcie czyli pomiar światła punktowy, no ale pewno to masz.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Mój ma dar przekonywania. :-D Zostanie obszczekany zza bramy a jednak podejdzie do psa i jeszcze dziób tam wkłada. ;-)

PS i Lightrooma nie ogarniam.
Wiesz, że zawsze zapominam punktowe włączać, tak samo jak inne opcje typu shake off jak mam statyw (domyślnie shake on).
Mam wrażenie, że biały pies to przepalony pies, a mix czarnego to przepalone tło. ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore napisał/a:

Wiesz, że zawsze zapominam punktowe włączać, tak samo jak inne opcje typu shake off jak mam statyw (domyślnie shake on).
Mam wrażenie, że biały pies to przepalony pies, a mix czarnego to przepalone tło. ;-)

Spróbuj kiedyś nie zapomnieć, a myślę że wyjdzie lepiej.
Wydaje mi się, że Pentax trochę nie daje rady przy moim białym psie, bo jak oglądam zdjęcia białych z innego aparatu, to są ok.


Jak nikt nie chce pokazywać swojego pieseła, to lecim dalej z wakacji :)


 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Dari, nasza 15-letnia bestia. Całe życie, dzięki cierpliwości i wytrwałości swoje pani, prezentująca się jak wystawowy York. A nie jak te wszystkie ogolone z lenistwa skinheady. ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
To są prawdziwe bestie :) na wyjeździe widziałam jak pilnują zajadle swoich posesji.
15 lat, to już ładny wiek. Psie oczęta są zawsze niesamowite.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
To są prawdziwe bestie :) na wyjeździe widziałam jak pilnują zajadle swoich posesji.
15 lat, to już ładny wiek. Psie oczęta są zawsze niesamowite.


W ostatnim zdjęciu niebo zupełnie nie nadaje się do odbierania zdjęcia w pozytywnym aspekcie.
Chociaż są tego pozytywne strony. Mniej widać linie przewodów wysokiego napięcia. ;-)
Jak masz RAW-a spróbuj mi podesłać, może coś z tego wyciągne.

 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore, niestety nie mam już rawa. Tyle tych rawów, że co jakiś czas robię porządek. Trudno, teraz widzę, że niebo takie nijakie.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
iwasherebefore, niestety nie mam już rawa. Tyle tych rawów, że co jakiś czas robię porządek. Trudno, teraz widzę, że niebo takie nijakie.


Kurcze, zazdroszczę porządków i determinacji do kasowania, bo Ja mam niestety masę RAW-ów na dysku i nie potrafię skasować.
Jednak mam nadzieję, że to co ważne zatrzymujesz. :-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Nie mam determinacji ;) Z natury pozbywam się nadmiaru, nie raz potem żałowałam, zwłaszcza jak pliki dotyczyły pracy. Mam taką idee że, trzeba robić miejsce na "nowe" :)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
Nie mam determinacji ;) Z natury pozbywam się nadmiaru, nie raz potem żałowałam, zwłaszcza jak pliki dotyczyły pracy. Mam taką idee że, trzeba robić miejsce na "nowe" :)


Nie chciałabyś mieć "to co ja" na dysku. ;-) W skrócie duży nieporządek.
Ja też mam taką zasadę, ale w praktyce znoszę kolejne zdjęcia i nie mam czasu na stare. ;-)

No dobra wrzucę, - Camouflage Pt3.

 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Może za ten post dostanę jakąś burę od moderatora ale nie mogę się powstrzymać.
Rozwinęła się dyskusja na temat fotografowania białych psów. Sama ostatnio zmagałam się ze zdjęciami psa biało-czarnego i poległam, więc swojego nie wstawiam.
Znalazłam na fb, na grupie zajmującej się fotografią psów, takie oto zdjęcie. Zdjęcie pomniejszyłam, gdyż najmniejsza dopuszczalna wielkość na tej grupie to 1024 pixele na dłuższym boku. Autorką zdjęcia jest Tracey Keeley.
[img][/img]

Jeżeli nie można tak jak zrobiłam, to co powinnam zrobić, żeby osoby zainteresowane tematem mogły to zdjęcie zobaczyć?
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore, ładne zdjęcie, piesek sympatyczny, wcale nie czarny tylko wszystko jakieś rude ;) Krawacik cudny.

Z tymi prześwietleniami białych psów, to mi się wydaje, że jednak wszystko zależy od jakości sprzętu. No co można zdziałać najtańszym obiektywem...bo taki mam.
Dla przykładu zdjęcie w pełnym świetle robione Canonem (fot.Katarzyna Kornak).

 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Poprawne naświetlenie, potem obróbka, Canon i "lepszy" obiektyw to nie cudowne środki.

Pies nie mój, ale chyba nawiązaliśmy nić porozumienia ;). Coś w stylu, co ja tu, do cholery, w ogóle robię?

 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Jakaranda: to jest za wysoki poziom. Nie skomentuję nawet "doskonałości" tego zdjęcia.
Podaj linka do tej grupy.

KasiaMagda: zdjęcie ocieplone i chyba częsciowo nałożona sepia. Już nie pamiętam dokładnie skąd taka kolorystyka. ;-)
A gdzie te poprzednie zdjęcia? :mrgreen: To teraz wrzucone jest świetne. Pełne dynamiki.

Robert: pies bez formy? ;-) Ciekawe na co zwrócił uwagę. Pewnie pomyślał to pierwszy z dziesięciu szczytów... na dzisiaj.
Wbrew pozorom obiektyw wnosi dużo do fotografii. Nie wiem czy C czy N byłby lepszy, ale na pewno droższe szkło i dobra współpraca AF z body robi różnicę. Ja z moim 18-55 kit-em jeżeli chcę złapać w ruchu psa, to wychodzi 1 na 4 lub 1 na 5 z poprawnie złapanym AF, ale to jest dopiero poprawne zdjęcie, a nie dobrze ujęte. Nie wspomnę już o 55-300.
Jestem ciekaw jak Pani A.Zmysłowska poradziła by sobie z moim setem, skoro widziałem na jej profilu wyskakującego psa z fisbee .... aparat to Canon 1DX + Canon 300mm 2.8L. ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore napisał/a:

KasiaMagda: zdjęcie ocieplone i chyba częsciowo nałożona sepia. Już nie pamiętam dokładnie skąd taka kolorystyka. ;-)
A gdzie te poprzednie zdjęcia? :mrgreen: To teraz wrzucone jest świetne. Pełne dynamiki.
)


No właśnie zdjęcie super tylko nie ja robiłam, to zdjęcie swoim aparatem i obiektywem czegoś takiego nie osiągnę obiektyw Pentax 50mm 1,8 - obiektyw do portretów i takie robię właśnie, no ale lepsze zdjęcia niż kitowym, którego szybko się pozbyłam ;-)

W jednej z dyskusji nt. poziomu zdjęć Alicji ktoś podał, że takim sprzętem:
Canon EOS 5D Mark III - 10.799 zł
Sigma 85mm F1.4 DG - 3.9900zł też by robił dobre zdjęcia, coś w tym jest, myślę że prześwietleń bym nie miała na psie i wszyscy by robili achy i ochy :mrgreen:
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
No właśnie zdjęcie super tylko nie ja robiłam, to zdjęcie swoim aparatem i obiektywem czegoś takiego nie osiągnę obiektyw Pentax 50mm 1,8 - obiektyw do portretów i takie robię właśnie, no ale lepsze zdjęcia niż kitowym, którego szybko się pozbyłam ;-)

W jednej z dyskusji nt. poziomu zdjęć Alicji ktoś podał, że takim sprzętem:
Canon EOS 5D Mark III - 10.799 zł
Sigma 85mm F1.4 DG - 3.9900zł też by robił dobre zdjęcia, coś w tym jest, myślę że prześwietleń bym nie miała na psie i wszyscy by robili achy i ochy :mrgreen:


Hehe. :mrgreen:
Z tym się zgodzę, tyle, że ja poszłem maksymalnie budzetowo 50 1.7 manualny AF, szkoda mi niektórych zdjęć, gdzie nie trafiłem z ostrością, może tutaj za chwilę coś podrzucę. Mój psiak jest za dynamiczny na manual. :-| Stąd nieraz jest lipa, mimo idealnego kadru.

5DmkIII - spokojnie, za parę lat stanieje i będzie u każdego "amatora". :-P
W dobie zdjęć 50mpx i więcej, każdy będzie robił pro zdjęcia pokazując odpowiedni crop.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Jasne wrzucaj - w tym wątku chyba chodzi bardziej o psy, pieski, pieseczki czyli wszystkie czterołapy ;-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Mówisz, masz. ;-)
Slaby kadr, nietrafiona ostrość, - chyba, że ktoś lubi ostry nosek i języczek. Ale fajne "tełko" się znalazło.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach