KasiaMagda
[Usunięty]
Wąsy i język wyszły rewelacyjnie :-D Fajny psiak.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
KasiaMagda, iwasherebefore robiłem trochę zdjęć 5DmkII i z przepaleniami nie miałem żadnych kłopotów (tzn robiłem je na zawołanie). Przepalenia nie powstają bo masz drogi sprzęt ale ze złego dobrania: ISO - czasu naświetlania i przesłony. A obiektyw to raczej ma wpływ na tzw. plastykę. Nie mogę znaleźć wątku - ale na tym forum były prezentowane fotki wykonane tzw. kitami - przepiękne. A psiak rewelka.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
A do tego jest jeszcze korekcja ekspozycji na plus lub minus, odpowiednio wydłużająca lub skracająca czas naświetlania wyznaczony przez komputer aparatu w oparciu o pomiar światła TTL. I są filtry neutralnie szare, całe i bardziej przydatne połówkowe. Myślę, że każdą matrycą z ostatnich 8-10 lat można zrobić nieprzepalone zdjęcia niemal niezależnie od warunków. Można jednocześnie odpowiednio, lub raczej nieodpowiednio dobierając parametry zrobić totalne przepały 645Z lub innym Hasselbladem.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Czyli filtr szary połówkowy by pomógł ? bo jak próbowałam kombinować z +/- to raczej wychodziły mi ciemne zdjęcia, które nie wiadomo jak rozjaśnić żeby było normalnie ale może powinnam wgłębić sie w ten temat bardziej +/-.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
Czyli filtr szary połówkowy by pomógł ? bo jak próbowałam kombinować z +/- to raczej wychodziły mi ciemne zdjęcia, które nie wiadomo jak rozjaśnić żeby było normalnie ale może powinnam wgłębić sie w ten temat bardziej +/-.


Chyba powinnaś dać +1, to fakt, bo sam robiłem zdjęcia zimą z tym parametrem pod śnieg.

Hmm, zgodzę się z tym ustawieniem iso/przesłona. Można dobrać przesłonę kreatywną lub poprawną, jednak ze względu na dynamiczność sytuacji nie jestem w stanie zrobić zestawu tych samych zdjęć, by ocenić każdą z nich i odpowiednio póżniej żonglować na bieżąco w trakcie robienia zdjęć.
Tym bardziej na MF nie jestem w stanie na małym ekraniku poprawnie ocenić, czy czegoś nie brakło.
Na pewno do ostatniego zdjęcia zwiększyłbym przesłonę, ale zorientowałem się dopiero na laptopie, co zrobiłem żle.
Wolałbym poeksperymentować z polarem, niż z połówkowym, chyba, że kupiłem taki badziewny, że widać miejsce przejścia jasnego/ciemnego.
Dochodzi za dużo zmiennych by stosować to do codziennych sytuacji.
I na dodatek jestem za leniwy, samo założenie połówkowego i zmiana na UV zajmuje mi dobre 4min. Zawsze albo palec, albo tona kurzu ściąga się na szkło. Płyn do soczewek byłby dobry na tą statyczność syfu?

Dzięki za komentarze, może coś spróbuję zrobić z korektą następnym razem.
Ps: o to właśnie chodzi - plastyka. Lepsze szkło. Fizyki się nie oszuka.
Nikt do szkła za 300zł nie wpakuje soczewek typu FLD lub lepszych, które mniej aberują.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jest jeszcze jedno wyjście, zmienić psa na mniej jaskrawego.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Fajne psiaki :-)
To i ja się pochwalę swoimi dziewczynami ;-)

Ruda 11 lat



czarna 7 lat

 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Robert napisał/a:
Jest jeszcze jedno wyjście, zmienić psa na mniej jaskrawego.


:-D
Farba do włosów zrobi swoje. ;-)

zuka68
Ta ruda ma 11lat? Ale młodo wygląda. Piękne.


Powiedzcie mi proszę, czy wyszła dobra kolorystyka, czy za ciemne, bo w lapku bylo jasne zdjęcie,
ale patrząc na tablecie jest ciemne. :-P

edt: Zwiększona jasność.

 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
iwasherebefore napisał/a:

zuka68
Ta ruda ma 11lat? Ale młodo wygląda. Piękne.

Dba o zdrowie i urodę to wygląda ;-)

[ Dodano: 2017-06-17, 18:35 ]
iwasherebefore napisał/a:

Powiedzcie mi proszę, czy wyszła dobra kolorystyka, czy za ciemne, bo w lapku bylo jasne zdjęcie,
ale patrząc na tablecie jest ciemne. :-P

na moim monitorze lekko w zieleń wpada, a co do jasności to kwestia gustu ;-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
zuka68 napisał/a:
iwasherebefore napisał/a:

zuka68
Ta ruda ma 11lat? Ale młodo wygląda. Piękne.

Dba o zdrowie i urodę to wygląda ;-)

[ Dodano: 2017-06-17, 18:35 ]
iwasherebefore napisał/a:

Powiedzcie mi proszę, czy wyszła dobra kolorystyka, czy za ciemne, bo w lapku bylo jasne zdjęcie,
ale patrząc na tablecie jest ciemne. :-P

na moim monitorze lekko w zieleń wpada, a co do jasności to kwestia gustu ;-)


Domowa dieta 2000kcal ;-) , czy na karmie?
Wrzuć więcej zdjęć. :-)

No, to dziwne na tablecie mam ciemne zdjęcie, może za bardzo rozjaśniony monitor miałem, przy hoście.
Zmaniłem sprawę. ;-)
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
zuka68, piękne dziewczyny. Ruda ślicznie wyszła.
iwasherebefore, tablet prawdę powie. Ciemnawe trochę i faktycznie w zielono-żólte wpada. Pies ładny.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Pajda napisał/a:
zuka68, piękne dziewczyny. Ruda ślicznie wyszła.
iwasherebefore, tablet prawdę powie. Ciemnawe trochę i faktycznie w zielono-żólte wpada. Pies ładny.


Thx za opinię, zwiększyłem jasność. Niestety nie jestem w stanie przewidzieć jak u WAS wyglądają zdjęcia. ;-)
Teraz na laptopie mam jasne zdjęcie a na tablecie w sam raz, ale za duży kontrast/nasycenie. :-D
Jest duża przepaść pomiędzy tym co widzę na obu sprzętach (obróbka na matrycy matowej/tablet - matryca błyszcząca).
Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Dzięki w imieniu modelek ;-)
Burki głównie napędzane suchą karmą i tym co wyżebrzą, a nieźle im to idzie, bo lekka nadwaga niestety jest :)

[ Dodano: 2017-06-17, 19:53 ]
iwasherebefore napisał/a:

Teraz na laptopie mam jasne zdjęcie a na tablecie w sam raz, ale za duży kontrast/nasycenie. :-D
Jest duża przepaść pomiędzy tym co widzę na obu sprzętach (obróbka na matrycy matowej/tablet - matryca błyszcząca).
Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi.


Ja do obróbki głównie używam PhotoFiltre Studio X, ale jest jego darmowa wersja i tam jest moim zdaniem genialna wtyczka do balansu bieli, bo prosta i lepiej działa niż poprawianie w DxO
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
zuka68 napisał/a:
Dzięki w imieniu modelek ;-)
Burki głównie napędzane suchą karmą i tym co wyżebrzą, a nieźle im to idzie, bo lekka nadwaga niestety jest :)

[ Dodano: 2017-06-17, 19:53 ]
iwasherebefore napisał/a:

Teraz na laptopie mam jasne zdjęcie a na tablecie w sam raz, ale za duży kontrast/nasycenie. :-D
Jest duża przepaść pomiędzy tym co widzę na obu sprzętach (obróbka na matrycy matowej/tablet - matryca błyszcząca).
Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi.


Ja do obróbki głównie używam PhotoFiltre Studio X, ale jest jego darmowa wersja i tam jest moim zdaniem genialna wtyczka do balansu bieli, bo prosta i lepiej działa niż poprawianie w DxO


Hehe, zgadłeś DxO, ale siła przyzwyczajenia jest większa.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
iwasherebefore napisał/a:

... ale siła przyzwyczajenia jest większa.

warto spróbować jak nic nie kosztuje, a DxO pewnie zgadłem, bo sam używam do wywoływania RAWów ;-)

a co do więcej zdjęć to nie chcę zaśmiecać. Powiem tylko, że więcej jest przy samplach szkieł w odpowiedniej zakładce :-)
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
iwasherebefore napisał/a:
Teraz na laptopie mam jasne zdjęcie a na tablecie w sam raz, ale za duży kontrast/nasycenie. :-D

Dokładnie tak jest, DxO jest bardzo fajny w odwzorowaniu kolorków. Winę raczej ponosi użytkownik, jako odbiornik. Daj RAWa, będzie fajna obróbkowa zabawa.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Pajda napisał/a:
iwasherebefore napisał/a:
Teraz na laptopie mam jasne zdjęcie a na tablecie w sam raz, ale za duży kontrast/nasycenie. :-D

Dokładnie tak jest, DxO jest bardzo fajny w odwzorowaniu kolorków. Winę raczej ponosi użytkownik, jako odbiornik. Daj RAWa, będzie fajna obróbkowa zabawa.


Niegłupi pomysł jakby pod spodem każdego zdjęcia osoba dawała odnośnik do RAW-a. ;-)
Jednak w natłoku zdjęć, czasu by brakło.
Odnoszę wrażenie, że to wina raczej sprzętu, bo nikt nie będzie załączał rad odnośnie poprawnej konfiguracji monitora pod zdjęcie,
sam niestety nie mam Eizo.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
iwasherebefore napisał/a:
sam niestety nie mam Eizo.
Jakby okulista się sprzętem przejmował, to z kilkoma tysiącami w kieszeni nie byłoby się co do niego wybierać. Masz zdrowe oczy i to jest wspaniałe, reszta to kiszka. Nie marudź.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Robert napisał/a:
Jest jeszcze jedno wyjście, zmienić psa na mniej jaskrawego.

No wiesz co, chyba żartujesz, prędzej aparat wyrzucę przez okno :evilsmile:

zuka68 świetne psice !
A gdzie można pobrać ten darmowy program w "Dobre programy" tam jest tylko nie wiem czy bezpiecznie się z tego pobiera?
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Pajda napisał/a:
iwasherebefore napisał/a:
sam niestety nie mam Eizo.
Jakby okulista się sprzętem przejmował, to z kilkoma tysiącami w kieszeni nie byłoby się co do niego wybierać. Masz zdrowe oczy i to jest wspaniałe, reszta to kiszka. Nie marudź.

;-)
Ale jaki byłby szpan. Ja mam poprawnie skorygowane zdjęcie, a Wy żle widzicie. ;-)
Nie, - na razie nie mam wolnej kasy na 90, a tym bardziej taki monitor odpada. :mrgreen:

Ja pobierałem kiedyś z niezbyt legalnej stronki, którą zamknięto.
Wolę unikać stron typu "dobreprogramy", mnóstwo syfu gratis, nie wiadomo też, czy nie backdoor'y.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach