Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
iwasherebefore napisał/a:
Jakaranda: to jest za wysoki poziom. Nie skomentuję nawet "doskonałości" tego zdjęcia.
Podaj linka do tej grupy.
(........)
Jestem ciekaw jak Pani A.Zmysłowska poradziła by sobie z moim setem, skoro widziałem na jej profilu wyskakującego psa z fisbee .... aparat to Canon 1DX + Canon 300mm 2.8L. ;-)


Grupa nazywa się DOGS PHOTOGRAPHY. Jak już pisałam - minimalny wymiar dłuższego boku 1024, zalecany 2048 pixeli.

A. Zmysłowska też nie od razu fotografowała takim sprzętem jaki teraz ma.

Lepszy sprzęt daje wygodę i większą ilość udanych zdjęć w trudniejszych warunkach, a nawet możliwość wykonania zdjęcia tam gdzie innym (gorszym) sprzętem już by się zdjęcia nie zrobiło. Trzeba jednak pamiętać, że w dawniejszych czasach, aparatami w pełni manualnymi ludzie też fotografowali ptaki w locie i konie w galopie. Zresztą sama też fotografowałam zawody agility manualnym 135mm f2,5 i miałam dokładnie tyle samo nietrafionych zdjęć co S 50-200 z powolnym i niecelnym AF-em. 135mm do agility to za krótko, więc poszedł do plecaka.
Najlepszy sprzęt nie pomoże jak się nie potrafi z niego skorzystać a później obrobić materiał, który wypluł aparat.
Nagminnie zapominam co nieco przestawić a obróbka już totalnie leży ale pracuję nad tym.
zuka68 - pięknie sfotografowałeś swoje psiaki.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
KasiaMagda napisał/a:

zuka68 świetne psice !
A gdzie można pobrać ten darmowy program w "Dobre programy" tam jest tylko nie wiem czy bezpiecznie się z tego pobiera?


Dzięki w imieniu psic :-) , a co do pobierania to na stronie dobrych programów zawsze jest też bezpośredni link z którego zawsze korzystam, bo od razu przenosi do autora programu, ale podaje bezpośredni linkdo PF i trzeba "zamontować" filtr WB

[ Dodano: 2017-06-18, 09:31 ]
Jakaranda napisał/a:

Najlepszy sprzęt nie pomoże jak się nie potrafi z niego skorzystać a później obrobić materiał, który wypluł aparat...

Święta racja, a ja tylko dodam, że większość moich psów robiłem manualnymi obiektywami. Najtrudniej czymś je zainteresować aby chciały pozować ;-) Miło jak się podoba :-)

[ Dodano: 2017-06-18, 09:40 ]
Co do psów to pokażę jak to się zaczynało ;)
Rudo dzień po przywiezieniu


Podobnie czarna


A na koniec na poprawienie humoru pies znajomego rodziców



ma niezły krawat ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
zuka68, dzięki !
Zdjęcia śliczności :-)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Wszczególności krawat :-B
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Zmęczony życiem...

 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
zuka68 - szczeniaki urocze, senior też bardzo fajny.
galex - ale go ładnie sfotografowałeś. Jaka ogniskowa? Spróbuję 10mm, bo efekt mi się podoba.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
10 mm, f8, Tamron 10-24
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
galex napisał/a:
10 mm, f8, Tamron 10-24


Też pomyślałem o Fisheye, ;-) bo za dobrze to wyszło. No troszkę brakło przestrzeni u góry, tak minimalnie.
Dałoby radę z 2 złączonych puścić przy 18-55, czy byłaby beczka?

ZUKA68: Słodziuś. Przesadziłeś z tym cukrem teraz. ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
W temacie sprzętu i przepaleń.
K50+Tamron70-300

IMGP7979 by Tomasz C, on Flickr


IMGP8025 by Tomasz C, on Flickr

 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
dybon napisał/a:
W temacie sprzętu i przepaleń.
K50+Tamron70-300


Ale Ciebie profesjonalnie zmierzył. ;-)
Widać, Pan nie daje gratisów (smakołyków) po sesji zdjęciowej. :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
iwasherebefore napisał/a:
galex napisał/a:
10 mm, f8, Tamron 10-24


Też pomyślałem o Fisheye,


To nie j est fisheye...
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
dybon - chciałabym mieć zawsze tyle szczegółów w światłach co na twoim pierwszym zdjęciu.

Pies adoptowany przez koleżankę miesiąc temu ze schronu, ja go wypatrzyłam. Miałam zrobić parę fotek dla schroniska. Wybrałam popołudnie, miałam nadzieję na złotą godzinę ale było pochmurnie. Dla tak ruchliwego psa normalnie ustawiłabym 1/1000sek lub krócej ale musiałabym podbić jeszcze bardziej ISO a z szumami sobie nie radzę. Nie zmieniałam co chwilę ustawień nawet jak psiak znieruchomiał, bo bym nie zdążyła.
Wstawiam jedno z tych zdjęć, na których poległam. K-S2, sigma 17-50, 50mm, ISO 1600, 1/400 sek, F 3,5, godzina 17,26, pochmurny dzień, pomiar punktowy.
[img][/img]
Przepał oczywiście załatałam . Tutaj pokazuję jak to wyszło. WB też chyba położyłam. Jak ktoś chce się pobawić z tym zdjęciem to RAW-a chętnie podeślę.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Spróbuję swoich sił - poproszę RAW-a. ;-)

Przepraszam za błędzik w stylu "fisheye", zakodowałem sobie wg słowników, że 10 to FE. Tym niemniej "w porównaniu" do mojej 18-55, -10-20 to jest "ultraszerokokątny". ;-)

Panowie mam sprawę ws szumów, czy jest wątek gdzieś na forum, czy mogę zapytać tutaj... .
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Cytat
wszystko zależy od jakości sprzętu

Taaaaaa.... jakbym miał mercedesa to bym umiał jeździć 300km/h, a jakbym miał pełną klatkę to by wszystkie laski na mnie leciały. Dobrze, że nie mam ani jednego, ani drugiego, bo albo rozwaliłbym się na 2 zakręcie albo doczekał rozwodu.

A serio to macie troszkę racji ale intuicyjnie czuję, że przesadzacie. Sprzęt pomaga... troszkę. Miałem K200, mam K50, czasem strzelę coś K3... różnica? nie taka jak się wydaje. Do tego wszystko zależy od spodziewanego efektu. Teraz miałem pożyczoną Sigmę 70-200 i co? No zdjęcia super płyciutko, elegancko - tylko traf tym w cel! Do tego nie zapominajcie, że lepszy sprzęt niestety jest bardziej wymagający. Gdzieś czytałem fajny artykuł o fotografie, który kupił aparat z 50MP (czy coś takiego) i okazało się, że przez pierwszy tydzień nie był w stanie zrobić nim ostrego zdjęcia. (jak znajdę to podlinkuję). Obiektyw nie uratuje nas przed prześwietleniami. Tego się trzeba nauczyć i koniec. Obiektyw też za nas nie skadruje. Oczywiście, że większość oszałamiających zdjęć pochodzi z drogich i świetnych obiektywów (i aparatów), ale nie dlatego, że są one drogie i świetne tylko dlatego, że nie kupuje ich iwasherebefore, KasiaMagda czy SlicaR, tylko ludzie o klasę (lub dwie) lepsi.
Co do zdjęć p. Alicji (która jak wiecie jest moim bogiem w tej dziedzinie): 1. Praktyka i doświadczenie - zarówno w fotografowaniu (kadry, triki itd.) jak i obyciu z psami. Ona robi meeeega dużo zdjęć. Teraz miałem przyjemność focić obcego psa - to jest masakra! 2. Warsztat - postproces - wiadomo. 3. Profesjonalizm - zobaczcie na backstage. To nie jest tak, że p. Alicja idzie z psem na spacerek i sobie strzeli zdjęcie. Tam jest 3-4 osoby, ze 2 blendy, znane lokalizacje i wszystko profesjonalnie przygotowane. 4. No oczywiście talent czyli ogólnie rozumiane wyczucie (kolorów, kadru, estetyki itd.) Ale i tu należy powiedzieć jasno, że ja robię 200-300 zdjęć a dobrych jest może z 10. Myślę, że u niej jest podobnie, tylko ten odsetek jest trochę wyższy..

zuka68, Ruda rządzi! Śliczne foty, dawaj dalej :-B
iwasherebefore, fajnie kadrujesz te swoje psiaki
KasiaMagda, nie narzekaj tylko rób zdjęcia! Robisz je coraz lepsze więc pracuj dalej (i nie widziałem Cię jeszcze w RawChallange)
dybon, przypomina mi się pan DannyBlock :-B

[ Dodano: 2017-06-19, 12:36 ]
Hehe - Jakaranda, dawaj RAW'a :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
iwasherebefore napisał/a:
"w porównaniu" do mojej 18-55, -10-20 to jest "ultraszerokokątny". ;-)

Bo jest, to zupełnie inny kąąąąąąąąąt :-) widzenia.

I zupełnie inaczej się kadruje - nawet niewielka zmiana pozycji wobec 'obiektu' mocno zmienia perspektywę.

iwasherebefore napisał/a:

Panowie mam sprawę ws szumów, czy jest wątek gdzieś na forum, czy mogę zapytać tutaj... .


A to raczej w sekcji Lightroom
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
SlicaR napisał/a:
Cytat
wszystko zależy od jakości sprzętu

Taaaaaa.... jakbym miał mercedesa to bym umiał jeździć 300km/h, a jakbym miał pełną klatkę to by wszystkie laski na mnie leciały. Dobrze, że nie mam ani jednego, ani drugiego, bo albo rozwaliłbym się na 2 zakręcie albo doczekał rozwodu.

A serio to macie troszkę racji ale intuicyjnie czuję, że przesadzacie. Sprzęt pomaga... troszkę. Miałem K200, mam K50, czasem strzelę coś K3... różnica? nie taka jak się wydaje. Do tego wszystko zależy od spodziewanego efektu. Teraz miałem pożyczoną Sigmę 70-200 i co? No zdjęcia super płyciutko, elegancko - tylko traf tym w cel! Do tego nie zapominajcie, że lepszy sprzęt niestety jest bardziej wymagający. Gdzieś czytałem fajny artykuł o fotografie, który kupił aparat z 50MP (czy coś takiego) i okazało się, że przez pierwszy tydzień nie był w stanie zrobić nim ostrego zdjęcia. (jak znajdę to podlinkuję). Obiektyw nie uratuje nas przed prześwietleniami. Tego się trzeba nauczyć i koniec. Obiektyw też za nas nie skadruje. Oczywiście, że większość oszałamiających zdjęć pochodzi z drogich i świetnych obiektywów (i aparatów), ale nie dlatego, że są one drogie i świetne tylko dlatego, że nie kupuje ich iwasherebefore, KasiaMagda czy SlicaR, tylko ludzie o klasę (lub dwie) lepsi.
Co do zdjęć p. Alicji (która jak wiecie jest moim bogiem w tej dziedzinie): 1. Praktyka i doświadczenie - zarówno w fotografowaniu (kadry, triki itd.) jak i obyciu z psami. Ona robi meeeega dużo zdjęć. Teraz miałem przyjemność focić obcego psa - to jest masakra! 2. Warsztat - postproces - wiadomo. 3. Profesjonalizm - zobaczcie na backstage. To nie jest tak, że p. Alicja idzie z psem na spacerek i sobie strzeli zdjęcie. Tam jest 3-4 osoby, ze 2 blendy, znane lokalizacje i wszystko profesjonalnie przygotowane. 4. No oczywiście talent czyli ogólnie rozumiane wyczucie (kolorów, kadru, estetyki itd.) Ale i tu należy powiedzieć jasno, że ja robię 200-300 zdjęć a dobrych jest może z 10. Myślę, że u niej jest podobnie, tylko ten odsetek jest trochę wyższy..

zuka68, Ruda rządzi! Śliczne foty, dawaj dalej :-B
iwasherebefore, fajnie kadrujesz te swoje psiaki
KasiaMagda, nie narzekaj tylko rób zdjęcia! Robisz je coraz lepsze więc pracuj dalej (i nie widziałem Cię jeszcze w RawChallange)
dybon, przypomina mi się pan DannyBlock :-B

[ Dodano: 2017-06-19, 12:36 ]
Hehe - Jakaranda, dawaj RAW'a :mrgreen:


Cieszę się, ze wywiązała się z tego rzeczowa dyskusja, a nie puste frazesy, bo "ja potrafię i mam lepszy sprzęt". ;-)

1. Owszem korpus nie zmieni za dużo i można kilkuletnim strzelać niezłe fotki, pod warunkiem, że wykorzysta się możliwości obiektywu.
Ale, - jeżeli stary miał mało punktów AF a duży więcej - różnica w zdjęciach "w locie" a nie statycznych jest większa.
2. Ten artykuł był na "fotoblogii". Czytałem o tym, dlatego dla mnie nie liczy się pogoń za "pixelami". Może w kolejnych generacjach to poprawią.
3. Owszem zgodzę się, że byłoby mi trudno znależć na początku różnicę pomiędzy 24-70 2,8 Tamrona a firmówką Canona L 24-70L,
nie wiem, czy byłbym w stanie po jakimś czasie wyłapać różnicę w generacji - I a II między L-kami. (przypadkowo omawiam Canona).
Jednak różnica, jaką wspominam między obiektywami, żeby robić lepsze zdjęcia to porównanie kita 18-55 do sigmy 17-50 2.8 lub Pentax17-70 2,8.
Nie wspominając o "psychicznym komforcie". ;-) między śrubokrętem a SDM.
Zostawię już bez komentarza jakość działania AF z moim 55-300 i ogólną celność, ale kto tu wymaga jakości obiektywu w cenie poniżej 1k.

Właśnie. Miło mieć obsadę, doświetlić psa/modela/kwiatka blendą, czy lampą z boku.
Ja nie mogę sobie pozwolić na taki komfort i zapewne nie wykorzystałbym możliwości nawet podstawowej lampy.
Robię sam zdjęcia, sam muszę "ułożyć" psa i wykombinować "to zdjęcie". Jednak czasami większy problem to inspiracja, której tej Pani nie brakuje.
To miło, widzieć za każdym razem co innego.

Dzięki za "opinię". :-)
W zamian kolejne zdjęcie. ;-)

 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Współpraca z AF rzeczywiście jest ważna, ale nie konieczna. Szczerze to nie spotkałem jeszcze zestawu, który byłby dla mnie zadowalający. Ale może coś robię źle. Natomiast zrobiłem zdjęcia w ruchu manualem na 1.8 i da się. Kwestia innego podejścia i zaplanowania. Można też uciec się do tricku - jeżeli zawsze w ruchu masz podobne opóźnienie to ustaw korekcję mikrokalibracji tak żeby mieć front focus ;-)
iwasherebefore napisał/a:
Może w kolejnych generacjach to poprawią.

Tu nie bardzo jest co poprawiać. To wynika z większej ilości pixeli. Tak jak FuFu i jasnym szkłem trudniej jest zrobić dobre zdjęcie niż APSC (IMO). Tak jak w macro łatwiej jest małą matrycą niż FuFu. itd...
iwasherebefore napisał/a:
psychicznym komforcie

To jest najważniejsze i dotyczy wszystkiego - i sprzętu, i stroju, i pogody, i psa. Tylko jak się nie udaje fajnym sprzętem to rozczarowanie jest większe :-P Chociaż mi akurat śrubkowkręt nie przeszkadza.

Tak jeszcze żeby nie było: ja nie twierdzę, że sprzęt nie jest ważny. Twierdzę tylko, ze nie "wszystko zależy od jakości sprzętu". I gdybym teraz dostał korpus za 10k i obiektyw za 8k to moje zdjęcia raczej nie były by zauważalnie lepsze.

iwasherebefore napisał/a:
Ja nie mogę sobie pozwolić na taki komfort i zapewne nie wykorzystałbym możliwości nawet podstawowej lampy.
Robię sam zdjęcia, sam muszę "ułożyć" psa i wykombinować "to zdjęcie". Jednak czasami większy problem to inspiracja, której tej Pani nie brakuje.
To miło, widzieć za każdym razem co innego.

To jest doskonałe podsumowanie pod którym podpisuję się dwiema rękami.

[ Dodano: 2017-06-19, 13:23 ]
iwasherebefore napisał/a:
W zamian kolejne zdjęcie. ;-)

No i petarda!
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore super fotka :-B dla mnie najlepsza z piesiem jak do tej pory :-)

SlicaR napisał/a:

KasiaMagda, nie narzekaj tylko rób zdjęcia!


Mi chodziło o dyskusję właśnie i czekałam na reakcję żeby więcej i więcej dowiedzieć się na ten temat, a prawda jest właśnie gdzieś pośrodku, bo jak potrafi się dobrze prowadzić samochód, to przesiadamy się na lepszy czyli ten mercedes ma sens.

SlicaR napisał/a:

(i nie widziałem Cię jeszcze w RawChallange)

i nie zobaczysz :-P
A tak na poważnie, mój program do wywoływania RAWów wywołuje tylko z K-50, a nie każdego RAWa, czyli na dzień dzisiejszy nie mam czym wywoływać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest kilka darmowych wywoływarek. Zajrzyj do wątku z darmowymi programami http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=9858
 
KasiaMagda
[Usunięty]
plwk, ok, będę będę tam szperać :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach