plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeglądaj od najnowszych, do tyłu, wątek ma 9 lat.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
iwasherebefore, SlicaR - mam tego RAW-a gdzieś umieścić czy wysłać na pw?
Chodzi mi o to czy da się to zdjęcie tak wywołać, żeby nie trzeba było "łatać" przepaleń.
Acha, DxO nie widzi plików z K S2.

Tak myślę, że mimo dość dużego zachmurzenia może miałam ustawić pomiar matrycowy oraz kompensacje prześwietleń i średnią kompensację cienia.

A wracając do sprzętu - przy fotografowaniu agility (zwłaszcza w hali) czy innych szybkich sportów, odpowiedni sprzęt wydatnie zwiększa ilość udanych zdjęć. Tam naprawdę liczą się ułamki sekund, jasny obiektyw, szybki i celny AF.

iwasherebefore -ostatnia fotka ciekawie zainscenizowana. Gratuluję pomysłu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda, tym Mercedesem dojedziesz w ciut lepszych warunkach do tego samego celu ale za kilkukrotnie wyższą cenę. Pytanie czy warto?
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
rychu napisał/a:
KasiaMagda, tym Mercedesem dojedziesz w ciut lepszych warunkach do tego samego celu ale za kilkukrotnie wyższą cenę. Pytanie czy warto?


Wyższa cena, to mniejsza strata czasu. Mniej się człowiek irytuje, to dłużej żyje. :mrgreen:
Jeżeli jest nawiązanie do Mercedesa, - ja swoim autkiem do kraju "X" jechałem w jedną stronę 12h. Jak wracałem ze znajomą osobą było 8,5h.
Tak samo jest jak masz amatorski sprzęt. Troszkę trzeba dopracować zdjęcie, albo puścić serię za serią zdjęc, po to by przez program szukać szczegółów, gdzie i czy w ogóle jest ustawiona ostrość.
Mercedes to przy moim ikona bezpieczeństwa, - więc czy warto za wyższą cenę dojechać do tego samego celu, - Tak, jak kogoś stać, nikomu nie bronię większego komfortu i "pewności". ;-)

Podeślij na hosta, podałem linka.
Dzięki.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ależ oczywiście, że warto. Chodzi tylko o to, że jak dziadek jeździ raz w tygodniu do kościoła to merc mu nie potrzebny bo on i tak nie umie jeździć szybciej niż 70 nawet jak się zdecyduje wjechać na autostradę.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
SilcaR sadze, ze bardziej lampy studyjne z generatorem nie lampy blyskowe.
Szczerze mowiac nie wiem czy ten AF jest potrzebny bawet przy dynamiczbych ujeciach. Szklo rzedu 200 mm da juz na tyle duza glebie ostrosci, ze spokojnie da sie ostrzyc recznie - najlatwiej starym manualnym szklem przewidzianym do recznego ostrzenia.
IMHO najwazniejsze i tak bedzie blyskanie zeby zatrzymac ruch.

Zaleta FuFu jest wieksza matowka, co bezposrednio przeklada sie na latwosc ostrzenia. Na PPD zalozylem do K1 fotonyfa swoja stara 135-tke z okragla przyslona i spokojnie dalo rade ostrzyc na domyslnej matowce do powiedzmy 5,6. Na swoim K-5 musze uzywac matowki z klinem i mikrorastrem.

Odsetek poprawnych zdjec u amatorow jest mniej wiecej na podobnym poziomie co u pro. Nie mamy sue czego wstydzic. To sa bardziej kwestie bledow w stylu "uzywam tylko swiatla zastanego", bo to wymusza niepotrzebne zachowania.

Pz
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Lampy, lampy... jakie lampy? Coś opuściłem chyba...
O, to ciekawe z tym FuFu. Nienwiedziałem, że tak to wygląda
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Również RAWy z Fu-Fu są jakieś takie łatwiejsze do obrobienia.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
plwk, to możliwe choćby przez samą rozpiętość tonalną, która jest większa
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
A wracając do piesełów. Dumni dziadkowie z wnuczkami, po lewej Dari, po prawej Kora. ;-)
Wygrzebane zdjęcie sprzed równo 3 lat z telefonu, chyba S3.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dyskusja dyskusją ale ktoś musi zdjęcia wstawiać, no to ja zaczynam ;-) Dla nas zdaje się najlepsze są zachody słońca.
(Pentax 28mm f3,5)





[ Dodano: 2017-06-19, 21:44 ]
ebelbeb, takie zdjęcia mają swój smaczek :-B
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
KasiaMagda, fajnie wyszły, cieszę się, że używasz dwudziestki ósemki.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Lubię frisbee
 
KasiaMagda
[Usunięty]
irek83, dzięki jeszcze raz, obiektyw dobrze się spisuje i używam ale rzadziej, bo z taką ogniskową trochę trudniej się robi niż 50mm.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
ebelbeb - takie sympatyczne, pogodne zdjęcie.

iwasherebefore napisał/a:

Podeślij na hosta, podałem linka.
Dzięki.

Czy to do mnie było, bo nic nie dostałam.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jakaranda, jutro pokombinuję. Ale z tego co zerknąłem to przepałów nie ma, a kolanko do odzyskania jest.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
SilcaR co prawda nie piesełowo, ale jak pro to pro :)
https://www.youtube.com/watch?v=bzuhWUF9Siw

Tomek B. sliczne :)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Hahah wyobraziłem sobie te wszystkie sprzęty i takiego małego yorka. To by było piękne. No i pro!
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Do yorka to starczy Yongnuo i softbox z zestawu, do ktorego link dalem :)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach