Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
SlicaR - jesteś wielki! Jak ty to zrobiłeś? Został mały przepał (tak mi się wydaje) na czubku głowy ale bioderko super. A teraz, gdybym wreszcie opanowała warstwy, to rozjaśniłabym i rozmyła tło i byłby cud-malina.

Na pocieszenie siebie wykopałam z zapasowego dysku zdjęcia z czasów gdy nie byłam jeszcze P(ermanentnie) P(oczątkująca) ale A(bsolutnie) P(oczątkująca), zrobione kompakcikiem Cannon Power Shot A630. Wstawiam jedno, żeby nie zanudzać. Czasem tak mi się udawało.
[img][/img]
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Ale oczy.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jakaranda, w ACR pędzelkiem zaznaczyłem biodro, zmniejszyłem światła do min., potem zrobiłem to samo jeszcze raz, dodatkowo delikatnie ściągając ekspozycję, rozjaśniając cienie i dodając zielonej tinty bo się strasznie szaro zaczynało robić. To w miarę wyrównało ekspozycję. Potem już praca na całości.
co do rozmycia to fajny pomysł ale na tym obrazku trudny. Mało górymi łatwo przegiąć.
Foto śliczne z tego kompakta :-B
AChmiel, no troszkę podciągnąłem. Za bardzo? Nie mam jeszcze wyczucia w tej kwestii.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
SlicaR, AChmiel - dzięki :-D . ACR jest jednak dla mnie niedostępny.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Jakaranda napisał/a:
DxO nie widzi plików z K S2...


a to ciekawe, bo mój widzi, oprócz KP, wszystkie inne lustrzanki Pentaxa :-)

PS: fajna psica :-) Moi rodzice mieli podobnego
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
zuka68 - pokazuje mi się komunikat " This image cannot be processed since it was taken with a camera that is not supported by this version of DxO Optics pro" . Mam wersję 9.
Jest jakaś nowsza?
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
SlicaR napisał/a:
Jakaranda, w ACR pędzelkiem zaznaczyłem biodro, zmniejszyłem światła do min., potem zrobiłem to samo jeszcze raz, dodatkowo delikatnie ściągając ekspozycję, rozjaśniając cienie i dodając zielonej tinty bo się strasznie szaro zaczynało robić. To w miarę wyrównało ekspozycję. Potem już praca na całości.
co do rozmycia to fajny pomysł ale na tym obrazku trudny. Mało górymi łatwo przegiąć.
Foto śliczne z tego kompakta :-B
AChmiel, no troszkę podciągnąłem. Za bardzo? Nie mam jeszcze wyczucia w tej kwestii.


Czy mogę poprosić o wytłumaczenie, ew. link do strony wyjaśniającej o czym mowa? "ACR pędzelkiem zaznaczyłem biodro".
Może ten trik mnie się przyda, ale warstwami ani też pędzelkami się nie bawię.

Jakaranda
Jeszcze usunąć ten cień z prawej i byłoby pięknie. Jak na "stare zdjęcia" +.



To też odemnie stare. Początek wiosny i 18-55. Widać AF skupił się na nosie.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
iwasherebefore napisał/a:


Jakaranda
Jeszcze usunąć ten cień z prawej i byłoby pięknie. Jak na "stare zdjęcia" +.

Cień zauważyłam dopiero teraz, jak zwróciłeś uwagę. W całej serii zrobionej w tym dniu mam cienie na oparciu kanapy i tylko to jedno wydawało mi się poprawne. Słońce padało z okna na kanapę i tak mi się podobała ruda suka na brązowym kocu.

Twoje ostatnie zdjęcie jest eksperymentalne? Ciekawie to wyszło.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Pierwszy raz widzę piesa co gra na fujarce - ciekawe.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
AChmiel napisał/a:
Pierwszy raz widzę piesa co gra na fujarce - ciekawe.


Mistrzowski tekst. :mrgreen:

Nic nie było planowane, ani też żaden nie był to eksperyment. Spontaniczne zdjęcie. ;-)
Z tej sesji jeszcze jedno wrzuce, ale są "śmieci" po prawej co psują zdjęcie. Wieczorem zobacze, czy warto.
Jak widać bez bokehu z tym kitem. :-P
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Bardzo ciekawe zdjęcie Ci wyszło i mina i ta fujarka, o czym piesiu myśli.... ;-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
iwasherebefore, fajny pieseł :-D
Co do Adobe Camera Raw to warstw jako takich tam nie ma ale u góry masz kilka ikonek. Jedną z nich jest pędzel. Malujesz tym pędzlem wybrany obszar (biodro) i pojawia Ci się pinezka. Jak na nią najedziesz myszą to Ci pokazuje co masz zamalowane. Masz też gumkę, więc jak sobie żle zamalujesz to wygumkowywowywujesz albo możesz jeszcze domalować (dodaj). Ale ciul tam z pinezkami. Obok standardowo masz panel z ekspozycją, temperaturą, cieniami, światłami itd. I jak już sobie pomalujesz to suwasz suwaczkami, a zmiany dotyczą tylko zamalowanego obszaru. Obszadów (pinezek) możesz mieć kilka o różnych ustawieniach. Ważne, że są to korekcje dodatkowe, działające oprócz globalnej. Jak chcesz wrócić do globalnej to u góry klikasz lupkę. Powiedzmy, że to taki wstęp do warstw.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
SlicaR napisał/a:
iwasherebefore, fajny pieseł :-D
Co do Adobe Camera Raw to warstw jako takich tam nie ma ale u góry masz kilka ikonek. Jedną z nich jest pędzel. Malujesz tym pędzlem wybrany obszar (biodro) i pojawia Ci się pinezka. Jak na nią najedziesz myszą to Ci pokazuje co masz zamalowane. Masz też gumkę, więc jak sobie żle zamalujesz to wygumkowywowywujesz albo możesz jeszcze domalować (dodaj). Ale ciul tam z pinezkami. Obok standardowo masz panel z ekspozycją, temperaturą, cieniami, światłami itd. I jak już sobie pomalujesz to suwasz suwaczkami, a zmiany dotyczą tylko zamalowanego obszaru. Obszadów (pinezek) możesz mieć kilka o różnych ustawieniach. Ważne, że są to korekcje dodatkowe, działające oprócz globalnej. Jak chcesz wrócić do globalnej to u góry klikasz lupkę. Powiedzmy, że to taki wstęp do warstw.


O kurcze.
Tak to jest jak człowiek utknął na poziomie gimpa. :-)
Chyba muszę to spróbować ogarnąć w niedalekiej przyszłości. Mam parę przepalonych punktów na jednym ze zdjęć.
Ale lepiej przepalone, niż usyfione. Zapyliłem sobie "lunetę". ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Ja właśnie też utkwiłam w gimpie, nie umiałam przebrnąć przez warstwy i się zniechęciłam. Efekty obróbki mam przypadkowe - jak mi się uda, brak powtarzalności.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Jakaranda napisał/a:
Ja właśnie też utkwiłam w gimpie, nie umiałam przebrnąć przez warstwy i się zniechęciłam. Efekty obróbki mam przypadkowe - jak mi się uda, brak powtarzalności.


Mam nadzieję, że nie widać tej obróbki tak u mnie. Niestety musiałem tą psujkę po prawej zdekapitować.
Tutaj wstawiam zaklejony w gimpie obrazek a pod spodem link do oryginału.
Zdjęcie jak poprzednie, bez ustawiania, zupełnie przypadkowe i zrobione kitem.



oryginal
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Po poprawkach wyszło ciekawe zdjęcie z zupełnie nieciekawego.
A dlaczego tak się tłumaczysz, że zrobione kitem? Bardzo często biorę na spacer kita 18-135, bo takiego mam. Jest lekki, dość uniwersalny, trochę za krótki na biegającego psa ale jakoś go lubię.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Jakaranda napisał/a:
Po poprawkach wyszło ciekawe zdjęcie z zupełnie nieciekawego.
A dlaczego tak się tłumaczysz, że zrobione kitem? Bardzo często biorę na spacer kita 18-135, bo takiego mam. Jest lekki, dość uniwersalny, trochę za krótki na biegającego psa ale jakoś go lubię.


Dlaczego tłumaczę, - bo jest parę rzeczy, które mnie irytują jak patrze na swoje zdjęcia. :-)
AF to super sprawa, ale używając go z kitem 18-55 tracę wiarę w poprawnie wykonane zdjęcia, nie wspomnę o przesłonie.
Jakoś tak lepiej mnie się pracuje z 50. :mrgreen:

18-135 ma dobre opinię i ładnie pokrywa zakres przeciętnego użytkowania.
Ja na podstawie własnego użytkowania chyba bym poświęcił 18-55 i 55-300 na 18-270.
Co jak co, ale jak gdzieś wyjdę to co 5min zmieniam obiektyw. A co się dzieje na matrycy... . :mrgreen:

15 min w gimpie dało radę. Dzięki za opinię. :->
Już myślałem, że nie dam rady.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Gimp dał radę. Prawie. Ale to trudny temat takie duże psujki usuwać. Co do przepałów to nie zawsze się da. Jak jest przepał to nic się nie poradzi, ale jak nie ma przepału (histogram) to spoko.
W kwestii powtarzalności to nie wiem co macie na myśli, ale jeżeki mówicie o całkowitej spójności kilku zdjęć (zwłaszcza przy dużej obróbce) jest to bardzo trudne. Przynajmniej dla mnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli to nie są warunki studyjne, zawsze są jakieś różnice, trudne do skorygowania.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
SlicaR napisał/a:
Gimp dał radę. Prawie. Ale to trudny temat takie duże psujki usuwać. Co do przepałów to nie zawsze się da. Jak jest przepał to nic się nie poradzi, ale jak nie ma przepału (histogram) to spoko.
W kwestii powtarzalności to nie wiem co macie na myśli, ale jeżeki mówicie o całkowitej spójności kilku zdjęć (zwłaszcza przy dużej obróbce) jest to bardzo trudne. Przynajmniej dla mnie.


Dlatego tak trudno uchwycić spontaniczne zabawy z psem. :-)
Zawsze coś się znajdzie co nie pasuje do zdjęcia.
Muszę więcej postudiować histogram, bo na oko zmieniam parametry. Tzn. zmiana jasności psa, zwiększenie kontrastu tła. I tyle. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach