daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
 
SlicaR napisał/a:
daśko, no jak to? Nie ma. Nie mamy przecież sprzętu. To nie Canon.

Canon? nie wiem co/kto to. Pamiętam tylko Conan'a! Kiedyś miałem psa (dobermana) o takim imieniu. :mrgreen:
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
plwk, zdjęcia warte obejrzenia.

iwasherebefore napisał/a:

KasiaMagda Budzet to jedno, a drugie, mam cały plecak zawalony sprzętem, który woże za każdym razem. ;-)
3 obiektywy, pośredniaki, filtry (których nie używam), ściereczki, zapasowe baterie, karty.. etc... .


No to się bardzo różnimy, bo ja bym w życiu tego nie nosiła :-D . Raczej minimalizuję, to czym mam sie posługiwać dlatego wybieram opcję nie tą najtańszą tylko troche lepszą, która jest też lepsza w jakości ale to mój sposób na fotografowanie :)


Właśnie to jest problem, bo jeden jest uniwersalny do "krajobrazu", drugi do złapania czegoś z oddali, 3 to stałka.
Wiem, że mając większy budzęt miałbym rozplanowane pewnie 10-20 plus 90 2.8 plus TC 1.4 (+ ew. pancake).
Ale się nie da. ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
SlicaR napisał/a:
Takie M 50 1.7 moim zdaniem "must have" dla każdego pentaxianina.
Ale to przecież był "kit" w zestawie z Pentaxem ME Super i chyba z MXem też. Nie pamiętam, czy i co sprzedawali z LXem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Byle kitem zdjęcia robić :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
plwk, cieszę się, że dyskusja zaowocowała :) Chętnie obejrzę..
Może uda mi się pokazać moje kiciole tylko muszę się do nich dogrzebać.

iwasherebefore napisał/a:

Właśnie to jest problem, bo jeden jest uniwersalny do "krajobrazu", drugi do złapania czegoś z oddali, 3 to stałka.
Wiem, że mając większy budzęt miałbym rozplanowane pewnie 10-20 plus 90 2.8 plus TC 1.4 (+ ew. pancake).
Ale się nie da. ;-)


No to czeka Cię specjalizacja w tym co masz, co pewno niedługo nastąpi, bo pokazujesz ciekawe zdjęcia :)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Pierwsze zdjęcia Pentax 18-55 mm




 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
No to czeka Cię specjalizacja w tym co masz, co pewno niedługo nastąpi, bo pokazujesz ciekawe zdjęcia :)


Hehe. :mrgreen: Specjalista od spraw beznadziejnych.

Niestety muszę pokrytykować, ale jak to są stare zdjęcie, to na pewno już wiesz, gdzie były błędy.

1 zdjęcie, proszę zrób replay. Psia perspektywa i wiadomo psiak na tle tej niebieskiej bramy. Normalnie powinno wyjść 10/10.
2/3 - badyl pieska pokonał. ;-)
Sam mam takie zdjęcia, że jest jakiś krzak/liść/albo długi odłam trawy psujący zdjęcie. Czasami człowiek dopiero w domu się orientuje.

3 jest dobre, ale bardziej na wyobrażnie działałaby na 2 planie jakaś rzeka, ew rozkwitnięte pole. Bo to co widzę, to chyba okres marcowy?
Plus ew korekta prześwietleń.
Też bym chciał powtórkę tego zdjęcie, jak wspomniałem powyżej na tle "bardziej żywiołowego" pola.
Co tam kwitnie tak w ogóle?
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
iwasherebefore napisał/a:

Jakaranda This album is Private. Nawet za 30 lat robiąc zdjęcia Heliosem - obrazki będą ostre. ;-)

Pośpiech i nieuwaga; już zmieniłam.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore Tu chciałam pochwalić się zdjęciami z kita. Byłam wtedy na etapie, ze wiedziałam tylko gdzie naciska się spust migawki i patrzyłam co wyjdzie. Także wszystkie uwagi pasują.
Tak, to był marzec i kwitną jakieś dzikie drzewa. :)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Yyy... Z tym kitem znaczy się DA 18-55 to Wy tak poważnie?
"Przymknięty" to bardzo fajny, lekki, dający dobry obrazek obiektyw. Nie chce mi się już szukać portretów robionych przez Micha , może Sebastiana?
Przez wiele lat chodziłem po górkach tylko z nim. Nie pamiętam czy te zdjęcia są wszystkie z niego, ale chyba tak :)
http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=520
http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=660
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kit to dobry obiekty i często zupełnie wystarczający. Wieśka fotografuje tylko nim, chociaż ostatnio coraz częściej chce używać "Tamrona 28-200" bo może nim, jak to określiła "bardziej sobie przybliżyć". :-) Powiem, że i ten obiektyw też zupełnie nieźle spisuje się na matrycy z jej K-r. Pzdr.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No dobra, to wrzućmy coś na pożarcie bo nam się naprawdę wątek sprzętowy zrobi.
Kami

K50 + Sigma 70-200 (from macKon)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Nie rozumiem z tym pożarciem . To nie ten kraj co ps na ... bo przecież fot fajny tylko ta plama różu mi przeszkadza..
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Ale ładne! Całe w jednej tonacji, tylko ta różowa plamka na udzie - jakiś kwiatek? To ta plamka ma być "na pożarcie"? Bardzo ładne!
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dzięki. Tak to kwiatek. Długo się zastanawiałem czy go nie usunąć i postanowiłem zaryzykować zostawienie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
SlicaR, moim skromnym zdaniem, jednak tam nie pasuje. Trochę jakby maskował coś co psiak ewentualnie może robić ;-) :-P Może w innym miejscu kadru by bardziej pasował. Tu jednak coś nie teges. Pzdr.

 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Przecież od razu widać, że to różowe światło pozycyjne. Ten pieseł szykuje się do startu. ;-)

[ Dodano: 2017-06-30, 14:51 ]
Air Dog One. ;-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Taaaa nitro włącza ;) ok. Następnym razem usunę.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
SlicaR napisał/a:
Taaaa nitro włącza ;) ok. Następnym razem usunę.


Dałeś rozmycie poza kontury pieska?
Wygląda mega.

Idę spać.



Nie zdążyłem zmienić przesłony, sytuacja zbyt dynamiczna. Drugiej takiej okazji nie miałem. ;-)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Świetnie wyszło! Do tego jeszcze podkład Janis Joplin... 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach