KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore, super !!! Tym razem przypomina mi wilczastego ONka użytkowego. ;-)
Muszę spróbować robić mojemu zdjęcia w takich nie typowych minach.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
iwasherebefore, super !!! Tym razem przypomina mi wilczastego ONka użytkowego. ;-)
Muszę spróbować robić mojemu zdjęcia w takich nie typowych minach.


Który to ONek?
Panie i Panowie - krytykujcie, bo wpadnę w samozadowolenie. ;-)

Dobra, kolejne "nudne" zdjęcie.
Zachód słońca, lekko podkręcony kolorek.

 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
iwasherebefore - twoje zdjęcia wcale nie są nudne. Przyjemnie się ogląda. Dwa ostatnie bardzo mi się podobają.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Jakaranda napisał/a:
iwasherebefore - twoje zdjęcia wcale nie są nudne. Przyjemnie się ogląda. Dwa ostatnie bardzo mi się podobają.


Te "the best" zostawiam na :oczko:.
Pod warunkiem, że można swojego "wariata" zaliczyć do fotografii przyrodniczej. :-)

Dzięki za komentarze. Te negatywne również mile widziane.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Drugie fajne.

iwasherebefore napisał/a:

Który to ONek?

Owczarek Niemiecki z linii użytkowej o umaszczeniu wilczastym :)
Choćby taki szczeniak.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
iwasherebefore napisał/a:

Dobra, kolejne "nudne" zdjęcie.
Zachód słońca, lekko podkręcony kolorek.

Fajne zdjęcia robisz i ładny psiak, tylko ten żółty zafarb to tak specjalnie, bo na kolejnym to widzę?

[ Dodano: 2017-07-01, 23:05 ]
KasiaMagda napisał/a:

Choćby taki szczeniak.

ładne psisko wyrośnie :)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
zuka68 napisał/a:
iwasherebefore napisał/a:

Dobra, kolejne "nudne" zdjęcie.
Zachód słońca, lekko podkręcony kolorek.

Fajne zdjęcia robisz i ładny psiak, tylko ten żółty zafarb to tak specjalnie, bo na kolejnym to widzę?

[ Dodano: 2017-07-01, 23:05 ]
KasiaMagda napisał/a:

Choćby taki szczeniak.

ładne psisko wyrośnie :)


Aaa. Owczarek. Ten to fajny psiak, ale utrzymanie go, to druga sprawa.
Mój to jest kompaktowy. :-D

Kolor u mnie to taka specyfika, znak rozpoznawczy. :-)
Specjalnie podkręcone żółty/zielony w DxO.
Może pózniej podeślę linka do zwykłego bez obróbki.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
iwasherebefore żeby nie było że chwalę to nad mimiką modela słabo panujesz, kolory postarzają pieska,.. A fot fajny.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
AChmiel napisał/a:
iwasherebefore żeby nie było że chwalę to nad mimiką modela słabo panujesz, kolory postarzają pieska,.. A fot fajny.


Poproszę o radę, bo nie rozumiem "mimika modela" i co powinienem zrobić.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
iwasherebefore popracować, chociaż jak tak patrzy w oczy - mógłby się uśmiechnąć do portreta :-P .
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore, chciałeś uwagi, to teraz musisz uczyć pieska uśmiechać się do obiektywu :-) Mi się mina podoba i uszy ma śmieszne.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
iwasherebefore, chciałeś uwagi, to teraz musisz uczyć pieska uśmiechać się do obiektywu :-) Mi się mina podoba i uszy ma śmieszne.


Psiak albo wystawi język, albo zachowuje kamienną twarz, no dobra kamienny pyszczek. :-P
Współpraca jest połowiczna. Bo "reaguje" na każdy odgłos natury a na ustawienie, zwrócenie uwagi, już ciężko. ;-)
Stąd chciałbym rozwinąć wąteki mimiki zwierzaka. Czy i co da się zmienić w tej kwestii.
Uszy - wiadomo, pies Batmana. :-)

Taki artykuł znalazłem. Może komuś na start się przyda.
Fotografowanie psa
Ja już wiem czemu u mnie nie było "płynnego tła", no ale muszę sobie radzić z 50.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dzięki za artykuł. Zaraz sobie go przestudiuje.

U nas jest tak, że psa mam dosyć opanowanego jeśli chodzi o pozowanie czyli wytrzymanie jakiejś pozycji, wiąże się to z nauką posłuszeństwa czyli siad, waruj, stój, zostań, to wszystko pies robi na komendę.
Dodatkowo mamy komendę: patrz i wtedy pies patrzy na mnie.
Zdjęcia robię jak pies jest już wybiegany i po zabawie tz. rozbawiony i wtedy też pysk mu sie łatwiej uśmiecha. Ale on z natury jest śmiejącym psem, są psy o poważnej minie zawsze i nic się z tym za bardzo nie zrobi.
Warto psa nakręcić na jakąś zabawkę, u nas to jest piłeczka, jak robię zdjęcie trzymam piłeczkę i pies patrzy wtedy na nią, a nawet się do niej uśmiecha, wtedy pstryk i nagroda tz. rzucam mu piłeczkę na którą czeka.

[ Dodano: 2017-07-02, 11:46 ]
Tu wyjęłam aparat, a pies sam zareagował i jakby chciał powiedzieć, kurna no rób już to zdjęcie :)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
U nas jest tak, że psa mam dosyć opanowanego jeśli chodzi o pozowanie czyli wytrzymanie jakiejś pozycji, wiąże się to z nauką posłuszeństwa czyli siad, waruj, stój, zostań, to wszystko pies robi na komendę.
Dodatkowo mamy komendę: patrz i wtedy pies patrzy na mnie.
Zdjęcia robię jak pies jest już wybiegany i po zabawie tz. rozbawiony i wtedy też pysk mu sie łatwiej uśmiecha. Ale on z natury jest śmiejącym psem, są psy o poważnej minie zawsze i nic się z tym za bardzo nie zrobi.
Warto psa nakręcić na jakąś zabawkę, u nas to jest piłeczka, jak robię zdjęcie trzymam piłeczkę i pies patrzy wtedy na nią, a nawet się do niej uśmiecha, wtedy pstryk i nagroda tz. rzucam mu piłeczkę na którą czeka.

[ Dodano: 2017-07-02, 11:46 ]

Tu wyjęłam aparat, a pies sam zareagował i jakby chciał powiedzieć, kurna no rób już to zdjęcie :)


Hm, to dopiero ja mam prze..... . :mrgreen:

Siad, - siad. Stój, - stój.
Ale jak wspomniałem wyżej mimika pozostaje ta sama i jego łepek mógłbym porównać do tego, co się kręci i obraca jak z tej zabawki co w samochodzie bywa.
Na podstawie doświadczeń z psami, mogę stwierdzić, że obecny jest hiperaktywny. ADHD pies. :)
Cokolwiek się poruszy, łepek, lewa, prawa. Wyobraż sobie jakie ja mam sensacje z ostrzeniem.

Właśnie w domu mógłbym zastosować punktowy pomiar, jak są szczelnie zamknięte okna
i jak to zademonstrowałaś na powyższym zdjęciu.
Na dworze pierwsze dwa tryby zamiennie próbuje stosować. Nie wiem co z tym punktowym.
Nie wiem co jest nie tak.
Nie nadążam ostrzyć "za psem" a co dopiero ustawiać punkty ostrzenia. :-P
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore napisał/a:

Siad, - siad. Stój, - stój.
Ale jak wspomniałem wyżej mimika pozostaje ta sama i jego łepek mógłbym porównać do tego, co się kręci i obraca jak z tej zabawki co w samochodzie bywa.
Na podstawie doświadczeń z psami, mogę stwierdzić, że obecny jest hiperaktywny. ADHD pies. :)
Cokolwiek się poruszy, łepek, lewa, prawa. Wyobraż sobie jakie ja mam sensacje z ostrzeniem.

Właśnie w domu mógłbym zastosować punktowy pomiar, jak są szczelnie zamknięte okna
i jak to zademonstrowałaś na powyższym zdjęciu.
Na dworze pierwsze dwa tryby zamiennie próbuje stosować. Nie wiem co z tym punktowym.
Nie wiem co jest nie tak.
Nie nadążam ostrzyć "za psem" a co dopiero ustawiać punkty ostrzenia. :-P


No to prawdziwe wyzwanie taki piesek "wiercidupka" :-)

Ja bym próbowała zastosować ustawienia do zdjęć psa w ruchu czyli AF-C i w miarę krótki czas naświetlania. Ale ostatecznie samemu się dochodzi metodą prób i błędów :)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
iwasherebefore bardzo sympatyczne zdjecia - troche taka graficzno/orwowska nutka. Jak dla mnie miod :)

pz
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
iwasherebefore, "idę spać" super. I GO mi pasuje. No może kilka cm bardziej na oko. Ale jest ok.
Drugie mniej jakoś kolorystyka mi nie leży.
Jak cytujesz, to wystarczy że zaznaczysz fragment tekstu, przyciśniesz crtl+c i potem wciśniesz kafelek "Q" ten obok Cytuj" . Nie będzie się wtedy cytował cały post tylko zaznaczony fragment. A jak odnosisz się do całego to wystarczy, że klikniesz nazwę użytkownika i będziemy wiedzieć, że do niego piszesz.

[ Dodano: 2017-07-03, 14:37 ]
KasiaMagda, bo to mądry pies!
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Dawno nic nie wrzucałam. Pies "poduchowiec" z jakieś wystawy psów w Katowicach. Znam też inne yorki, które biegają w agility ale temu nie było dane.
[img][/img]
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Z życia wzięte. Rio poznał na spacerze nowego kolegę




.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ale mają zabawę :-D super :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach