SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
rychu, :-B
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Dokładnie pionowo spróbuj skadrować, chyba, że masz wersje pionową tego zdjęcia.
Tło byłoby w porządku, ale te "badyle" z pierwszego kadru trochę psują widok. Chciałbym sobie porównać wizualnie, która wersja byłaby lepsza. :-D
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore, zdjęcie zostało zrobione i zamysł Autora zrealizowany, o pionie można tylko pomarzyć :mrgreen:

powalos, rychu, Wasze rady jak zwykle bezcenne :-P
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
iwasherebefore, zdjęcie zostało zrobione i zamysł Autora zrealizowany, o pionie można tylko pomarzyć :mrgreen:

powalos, rychu, Wasze rady jak zwykle bezcenne :-P


Muszę Ciebie jeszcze parę razy zirytować. ;-)

Masz może to samo ujęcie bez polara? Bo chciałbym wiedzieć, czy to coś dało, czy sama obróbka dałaby podobny efekt?
Mam polara ale niestety 72. Muszę sobie redukcje dokupić.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore napisał/a:
Muszę Ciebie jeszcze parę razy zirytować. ;-)


Spoko możesz irytować, ciśnienie mam w normie :lol:

Dopiero pierwszy raz w niedzielę wyszłam z aparatem i polarem, po tej fali upałów. Mamy chyba inną technikę robienia zdjęć, bo ja mało myślę przy robieniu zdjęć, dopiero po mam różne przemyślenia. I właśnie mam zamiar następnym razem zrobić zdjęcie z polarem i bez, żeby zobaczyć czy jest różnica właśnie.

Też muszę kupić redukcję, bo mam 52, a do pozostałych obiektywów mi nie pasuje, mają inną średnice, już nie pamiętam jaką. Mi chodziło o polar zwłaszcza do mojej %0, bo ją najczęściej używam.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Było większego polara na zapas kupić, bo jak chcesz ambitnie podejść do tematu w przyszłości - czytaj kupisz pro-szkła,
to będziesz znowu kupować polaryzacyjny. Chyba, że kupisz od razu Cokina.
Ja dlatego brałem 72, żeby pod redukcje brać do innych. ;-)

PS: jak już (mam nadzieję) robisz zdjęcia, to rób wersję pionową i poziomą z modelem, zawsze to lepiej niż kadrowanie a może się okazać, że inne podejście było lepsze.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Znając siebie, to kupię kolejnego polara jeśli, to coś będzie dawało.
Co do zdjęć w pionie, to nie próbowałam jeszcze nawet robić, muszę popróbować. ;-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Widzisz. Będzie coś nowego. ;-)

Rozrzutna jesteś. Będę o tym pamiętać jak na gwiazdkę poproszę Ciebie o obiektyw typu macro. :-D
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
KasiaMagda, jeśli mogę dodać swoje 3 grosze, przepały likwiduje się przy wołaniu rawów, nie polarem, nie chce mi się szukać pewnej kozy z RC ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Polar ma sens jeśli na sierści są odblaski, które chcesz zlikwidować.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
iwasherebefore, ja prezenty przyjmuję i daje, także próbuj :mrgreen:

pszczołowaty, robię co mogę, już cała debata tu była na temat przepałów bieli. Mam bardzo skromny program do wywoływania rawów. Polar ma złagodzić odblaski bieli, a nie przepały w ogóle na zdjęciu.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Mimo wszystko, dalej upierałbym się, męcz rawy, możesz zrobić porównanie np. śpiącego Rico bez CPL i z nim, porównać

[ Dodano: 2017-08-14, 23:34 ]
I dalej robisz mu zdjęcia na ciemnym tle ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dobra, będę dalej męczyła rawy :)
Tło nie jest ciemne.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
pszczołowaty, ja też się przy tym upieram :-B i jeszcze "nie doświetlaj"
A co do zdjęcia to patrząc na panujące na nim warunki to niczego się nie dowiemy o polarze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pies został ubrany w biały polar?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda napisał/a:
bo ja mało myślę przy robieniu zdjęć
czyli wielce prawdopodobnym jest, że zostało zrobione jak by bez polaryzacji ;-) tylko na -1EV
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, jak mało myślę, to działam intuicyjnie, a to znaczy, że też wszystko "gra i buczy" :->

Dzisiaj po radach i przemyśleniach na temat bieli i przepałów zobaczyłam światełko w tunelu. W pełnym słońcu dla porównania zdjęcie z polarem i zdjęcie bez polara ale niedoświetlone.
SlicaR, tryb M niestety. I wydaje mi się, że w obu przypadkach biel wyszła zadowalająco. No i męczyłam te RAWy.

Polar.

Bez polara, niedoświetlone.


Polar.

Bez polara, niedoświetlone.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No i piękjie. Może sobie być M. Jak masz opanowany. Na Av jest po prostu łatwiej. Ale jak dajesz radę na M to super. Ja większej różnicy nie widzę w wersji polar/bezpolara może na drugiej parze woda trochę fajniej wyszła.

4 pomijając jakieś tam poucinane łapy czy ogony to tak właśnie go fotografuj. Ten kąt, ta perspektywa i ta poza. Podniesiona głowa, zamknięty pysk, wyprostowany kark, wypięta klata. Na 4ce wygląda bosko! :-B :-B :-B :-B :-B

[ Dodano: 2017-08-15, 20:08 ]
P.S. zawsze możesz być jeszcze niżej :-P
 
KasiaMagda
[Usunięty]
SlicaR napisał/a:
zawsze możesz być jeszcze niżej :-P

Za nisko, to bym nie chciała upaść ;)

Chciałam ustawić ISO na 100 dlatego M, bo na Av lub Tv ISO daje AUTO i wtedy jest b.wysokie, a już nie chciałam tracić czasu na eksperymenty.
No to dzięki, bo to w dużej mierze Wasza zasługa :-B
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
W K-50 możesz ustawić zakres autoISO np. 100-250 albo 100-1200

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach