KasiaMagda
[Usunięty]
No widzisz SlicaR, Twoje nauki nie poszły w las, teraz przekazuję dalej tą drogocenną wiedzę ;-)
Mamikur, od SlicaR, duuużo się możesz nauczyć jak robić dobre zdjęcia pieskowi :)

[ Dodano: 2017-08-27, 21:11 ]
Acha, jak celowo, to Ok :)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Może to ja się będę mógł czegoś nauczyć... :roll:
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Mamikur - piękny wiek jak dla psa. Cieszę się, że jeszcze jeden psiak dołączył do forumowo-psiego towarzystwa :-) . O zdjęciu wypowiem się po powrocie do domu, bo na monitorze z laptopa niewiele widzę.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Mamikur - właśnie obejrzałam zdjęcie Gusa. Lubie takie stonowane zdjęcia. Gus świetnie się komponuje z jesiennymi liśćmi. Zielona adresówka i czarne szelki wymykają się z całości. Przynajmniej adresówkę bym wystemplowała. Już wiele zdjęć sobie popsułam w taki sposób. Przed naciśnięciem na spust nie zauważam tego, co mnie potem w oczy kłuje. W efekcie pierwsze co widać na zdjęciu to szelki, a pies jest tylko dodatkiem.

Napisz jak wyglądały pierwsze dni po adopcji.

Szkoda, że Kamvis już nie umieszcza zdjęć na Forum.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niedzielne popołudnie w Nieszawie.

 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
Jakaranda, tak, też czuję, że pies świetnie się komponuje z listkami...
Na moment odpięłam smycz, by zobaczyć jak się zachowa. Bałam sie go wtedy spuścić ze smyczy, bo to nasze początki, poza tym Gus nie słyszy, więc gdyby się oddalił, mógłby mi się zgubić... I wogóle nie szczeka....
I z tej przyczyny ma szelki, a przy szelkach zielony znaczek /adresówka?/ z konińskiego schroniska. W umowie adopcyjnej mam taki warunek wpisany, że zawsze ma mieć wpięty ten znaczek do szelek czy obroży.
Teraz na "ranczo" pies porusza się swobodnie /od niedawna, bo pańcia jest nadopiekuńcza/ i raczej pilnuje wejścia do domu. Ale jest ze mną 6 lat, wiec troszkę się znamy.....
A początki były bardzo trudne.....

Gustaw miał szczęście, gdyż przeżył wyrzucenie z auta w worku.... Ktoś go znalazł połamanego, z uszkodzeniem narządów wewnętrznych i zaniósł do schroniska, gdzie spędził 2 lata. Nadano mu tytuł najmniej kłopotliwego, najcichszego i najspokojniejszego psa z całej gromady. Kiedy znalazłam w necie ogłoszenie o nim i zdjęcie pomyślałam, że mogę go uratować. Sytuacja finansowa w schronisku była trudna i zastanawiano się, czy psich rezydentów po 10 roku życia po prostu nie uśpić, bo ludzie przecież nie bardzo są zainteresowani adopcją starych psów.
Pies ma traumę do dziś. Nie jest wylewny, jest bardzo cichy, bardzo długo nie dał się pogłaskać, chował się w kąt, próbował zapaść się pod podłogę /bał się dłoni, widocznie był bity/, nie dawał sie wziąć na ręce /może ktoś nim rzucał o ścianę/. Ma połamany ogon w trzech miejscach. Kiedy próbowałam zabrać psa do samochodu momentalnie zaczynał wymiotować i wymiotował całą drogę.
To zdjęcie ze schroniska [img] https://zapodaj.net/images/e559fd8daaed2.jpg [/img] /nie jest mojego autorstwa, tylko pracownika schroniska/
Teraz jest o wiele lepiej. Nawet zaczyna być aktywny. Śmieję się, że to przypadek Benjamina Buttona - pies mi młodnieje z wiekiem. Zachowuje się tak, jakby zapomniał o tym, ile ma lat.... A może to las tak na niego działa?
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
:-)

 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
plwk,
Bardzo fajny pomysł i wykonanie, niestety za bardzo "przedłużyłeś" dół. Powinieneś max zakończyć na linii pierwszego stopnia i dać troszku wyżej,
bo naprawdę dobrze wyszło a mogło być jeszcze lepiej. ;-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Mi sie tam podoba i dolu wcale nie jest za duzo ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten sam pies, ale trochę inaczej pokazany.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
iwasherebefore napisał/a:
niestety za bardzo "przedłużyłeś" dół

Gdyby nie było dołu to by nie "panował" nad okolicą.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
plwk, bardzo ładne zdjęcie i niekonwencjonalne ujęcie psa, pies tak jakby o czymś myślał, albo marzył...może o jakiejś suczce :)

galex, świetne zbliżenie i nie wiem czemu ale pysk jak twarz człowieka :)

Mamikur,
wielkie gratki dla Ciebie, że wzięłaś taką bidę, po strasznej traumie i dałaś mu szansę na nowe szczęśliwe życie :-B :-B :-B

Co do zdjęcia, to mi akurat szelki i adresówka nie przeszkadza, ale jak chcę zrobić takie super zdjęcie, to zdejmuję z psa całą "uprząż".
Jak ja bym robiła takie zdjęcie z góry, to starałabym się sprowokować psa żeby podniósł łeb i patrzył się w obiektyw, wtedy widzielibyśmy pysk psa, zdjęcie było by ciekawsze
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten pies dożywa swoich dni na tym progu :-/
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Tak patrzy gdzieś w dal, jakby był nieobecny.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
plwk, Prawdziwy (choć jednogłowy) Cerber, fajne na obu wyszedł.
KasiaMagda, :-) , coś w tym jest,
Mamikur, wzruszająca i budująca (w 2. części) historia...
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
plwk,
Podoba mnie się ten stonowany kadr. ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Mamikur - Gus miał naprawdę dużo szczęścia pod koniec życia. Szczęśliwy finał po ciężkich przeżyciach. Psiak fotogeniczny, więc czekam na dalsze zdjęcia.

Plwk - oba zdjęcia bardzo mi się podobają. Bardzo. Jednak za iwasherebefore na pierwszym obcięłabym z dołu, tak żeby nie było widać tej ciemnej linii, a na drugim ucięłabym z góry to coś, co wygląda jak zwinięta roleta. Oba zdjęcia są z tych co wygrywają konkursy.

Galex - bardzo sympatycznych portret.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
na pierwszym obcięłabym z dołu

Tłumaczyłem, dlaczego tak widzę ten kadr.
Jakaranda napisał/a:
na drugim ucięłabym z góry to coś, co wygląda jak zwinięta roleta

Musiałbym zastosować proporcje inne niż oryginalne w aparacie. Nie mam zapasu, żeby zjechać całym kadrem niżej. Zdjęcie miało korygowaną perspektywę, a to trochę przestrzeni pozabierało.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
plwk napisał/a:

Musiałbym zastosować proporcje inne niż oryginalne w aparacie.

A co w tym złego?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cierpię psychicznie gdy coś takiego muszę robić. Zasadniczo dopuszczam kwadrat i 16x9, chyba, że jest to panorama.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach