iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Poświęć proszę te 2 minuty na korektę, bo inaczej będę robić czarno-białe konwersje Twoich zdjęć.
Tylko, że będzie jeden haczyk - pies czarny, a tło białe. ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
iwasherebefore napisał/a:
Drukowanie.
No tak, - ale to powracamy do wątku koszta.
Dobry papier, dobra drukarka, dobry tusz, bo co to za jakość wyjdzie z gotowego wzorca dobranego na monitorze, gdy drukarka w fotopunkcie ma uniwersalną konfigurację barw?


Zamawiaj odbitki w labie, kilka na miesiąc to grosze.
 
miodek73  Dołączył: 24 Lis 2016
Uśmiechnięty portret
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
miodek73, :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fajne światło.
 
miodek73  Dołączył: 24 Lis 2016
Dzięki. Płot o zachodzie słońca, plus "modelka" na 3 sekundy ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Miodek73 - bardzo ładnie wyszło. Lubię takie światło od tyłu.

[ Dodano: 2017-10-26, 23:14 ]
Kamvis napisał/a:

Robienie fot bez AF przy psach to sadomasochizm :lol: Ale czasem go uprawiam, bo mam manualną 50tkę 1.7. Złapać na tym ostrość tam gdzie się chce, przy takiej przysłonie (zazwyczaj i tak daję np. 2.0) to jak wygrana w totka :D Ja na wizjerze za cholerę nie jestem w stanie ocenić gdzie mam ostrość... (niby potwierdza, co jest często g*wno-prawdą i wcale nie trafia tam gdzie chcę),

To czasem jestem taką sadomaso i biorę na spacer jakiegoś manuala. Ostatecznie własne psy mogę fotografować dowolną ilość razy. To nie jest żadna niepowtarzalna sytuacja. Mogę zdjęcia zepsuć, ale jaka to radocha jak się uda :-D .
Tu SMC Pentax M 28mm f3,5. Fotka nieciekawa ale w ruchu.

Kamvis napisał/a:
Na agility mam tylko jedno rozwiązanie - łapanie ostrości na przeszkodzie i walenie seryjki gdy pies skacze 8-) wtedy jest szansa, że jedno z tych kilku będzie trafione - jak dla mnie większa szansa niż podczas śledzenia AFem (bo, albo ja jestem słaba w tym temacie, albo aparat :-P ale w śledzenie w takich warunkach jest dla mnie praktycznie awykonalne...). U mnie przy robieniu biegnącego psa na wprost również ostrość najczęściej wypada gdzieś poza głową - łopatka to już jest nieźle! zazwyczaj jest to zadek z ogonem :lol:

Stosuję tę samą technikę. AF-C jest za wolny, zupełnie nieprzydatny. W dodatku mam na stałe wyłączone akustyczne potwierdzenie ostrości, bo mnie spowalniało, ustawiony priorytet ostrości i cała reszta zależy już od szybkości sprzętu. Jak ustawiałam priorytet zdjęcia to miałam dużo więcej nie trafionych.
iwasherebefore napisał/a:
.....ale ładnie tak zawyżać poziom?

Działa mobilizująco :mrgreen:

I jeszcze jedna fotka z manuala. Mój ulubiony Auto Revuenon 50mm f1,4. Duże szumy, bo było bardzo ciemno.
 

Kamvis  Dołączyła: 21 Wrz 2011
iwasherebefore - ja też nie drukuję :lol: jak to mówią - "szewc bez butów chodzi" i ściany w mieszkaniu puste, ale ciągle się zarzekam, że wydrukuję i powieszę :-P I zapewne kiedyś to zrobię ;-) ale zwłaszcza jak robię komuś zdjęcia, to staram się proporcje zachować, żeby nie miał problemu z wydrukiem... Lubię też czasem ciąć w kwadrat :)
Co do obroży - teraz takie cuda robią dla psów, że głowa mała, pełno firm robiących obroże/smycze/szelki/zabawki na zamówienie, samemu możesz z dostępnych materiałów komponować swoje wzory i kolory - tak też było z tą obrożą. Sama dobierałam kolory, jest na niej też haft z imieniem psa i do kompletu smycz :) Avis też ma kolorowe obróżki/szelki/smycze :mrgreen:

miodek73 - super światło no i modelka rzecz jasna :-) bardzo mi się podoba :-)

Jakaranda - zdjęcie w ruchu manualem - szacun! To nie jest tak, że się nie da.... ale myślę, że jedni mają do tego lepsze predyspozycje niż inni, ja mam chyba słabe i nie dość cierpliwości. Dla tych co sobie z tym dobrze radzą - duży szacunek i zazdrość :-D Bo jednak do Pentaxa można za grosze fajne obiektywy manualne sobie kupić...
To na kanapie - cudny portrecik! Takie klimatyczne :-D Podpalania idealnie pasują do kanapy :mrgreen:

No to coś innego - studio!

Avisek-wstydnisek ;)
Avisek-wstydnisek by Kamila Poźniak, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Kamvis - portret studyjny super! Mnie to nie bardzo wychodzi. Niby mam różne graty ale miejsca mało i nie opanowałam zasad ustawiania świateł. A takie portrety jak ten Avisa mocno zachęcają.
Co do cięcia to też lubię kwadraty i - może to herezja - lubię format 4/3. Jakoś mi się tam wszystko lepiej układa.
Obiektywów manualnych mam kilka i czasem coś mnie korci, gdzieś we łbie się tłucze, że dawniej ludzie też fotografowali ptaki w locie i konie w galopie. Wtedy na spacer z psem biorę jakiegoś pleśniaka i próbuję. Kiedyś część zawodów zrobiłam Takumar Bayonet 135mm f2,5 ale potem jednak przeprosiłam się ze współczesnością ;-) .

Muszę mojego burka wyuczyć sztuczki "wstydź się" ale zdjęcie zrobię na brązowym tle, żeby korespondowało z podpalaniem. To nie będzie tak zaraz ale będzie.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Kamvis Jak wpadnę do Twojego studia, to zrobię lepsze zdjęcia. To jest okropne... .
Kurde, do przesady.. - Ja też chcę takie mega zdjęcie. ;-)

Zdradz proszę, ile lamp użytych?
Ja nawet w tło studyjne jeszcze nie zainwestowałem, - eh, a co dopiero lampy. :-/

Aaaaale, mam podobne zdjęcia psa, - pochwalę się tym wkrótce (może). Bez studia też można robić. ;-)
Jak znajdę czas (czyli najwcześniej za 2 tygodnie), to pokaże serie tego co uchwyciłem.
 
miodek73  Dołączył: 24 Lis 2016
Jakaranda, na pierwszym zdjęciu ładnie widać ruch na pysku psa a na drugim przyjemnie koresponduje sierść z kolorem kanapy. Miłe, nastrojowe.

Kamvis, co trzeba zrobić by tak zawstydzić psa :?: ;-) Piękne zdjęcie, miło popatrzeć.

 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
miodek73 - fajnie, że dołączyłeś do wątku :-) . Mamy większą różnorodność w psach i w spojrzeniu na psy. I spojrzeniu psów na właścicieli - co widać na ostatnim zdjęciu :lol: . "co trzeba zrobić by tak zawstydzić psa :?: " to jest sztuczka do wyuczenia.

I małe wyjaśnienie do mojego zdjęcia; to nie jest kolor kanapy. Koce na kanapę kupuję pod kolor psów. Takie zboczenie.
Kanapa ta sama ale pies inny to i koc inny :-D . I dzień był słoneczny.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
A w oczach fotograf ;-)
 

Kamvis  Dołączyła: 21 Wrz 2011
Jakaranda - super - to czekam na fotkę na brązowym tle :D Ja mam tylko do dyspozycji czarne, białe i szare ;) A i tak najbardziej lubię białe i czarne - zależnie czy chcę coś klimatycznego, czy "czystego" ;-) Niestety ustawianie świateł to nie taka prosta sprawa, a prócz tego, nie oszukujmy się, trzeba trochę czasu włożyć w obróbkę, by wyglądało jak ma wyglądać. Mało ze studia korzystam, a trzeba robić i próbować, żeby dojść do wprawy i "odkryć" co, gdzie i jak ustawić, żeby uzyskać dany efekt.
Co do zboczenia - :-B od razu widać, że ma się do czynienia z prawdziwym psiarzem :mrgreen: Ja mam zboczenie trochę w innym kierunku - uwielbiam turkusy/mięty, więc... mam sporo ciuchów w tym kolorze, nawet częściowo włosy :P no i oczywiście obroże/smycze/szelki dla psa również :mrgreen: Nie mówiąc o zboczeniu w kierunku psów ogólnie - również szkolenia (ćwiczymy posłuszeństwo sportowe pod zawody i sztuczki dla przyjemności). Swojego psa mam nawet na ciuchach:
Takietam by Kamila Poźniak, on Flickr
(tu chwilowo włosy normalnego koloru :-P )

iwasherebefore - zdaje się, że to było robione na jednej lampie ;-)

miodek73 - fajny portrecik, tylko trochę mi uciętych łapek szkoda :-) Żeby tak zawstydzić psa trzeba trochę poćwiczyć :-D ale warto, bo to frajda dla obydwu stron ;-)

Ukłon w podziękowaniu za miłe słowa:
Bow by Kamila Poźniak, on Flickr
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Do tej pory mój pies miał spokój, ale po tych ustawianych pozycjach, zacznie się sparta (tzn szkolenia). ;-)
To jest za dobre Kamvis.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Cudowne zdjęcia psiakom robicie. To pokażę cudownego piesa (bo mojego :-) , choć nie tak pięknie sfotografowanego





 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tomek B., to jest flat?
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Flatka :-)
 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
Jakaranda napisał/a:

Mamikur - Gus zdecydowanie zyskuje na jednolitym tle. Ostatnie zdjęcie jest najładniejsze ze wszystkich dotychczasowych.

Dzięki serdeczne za pochwałę zdjęcia.
A Gus rzeczywiście pięknie prezentuje się na zielonym tle /bo to pies borowy, borowej baby... hi, hi, hi....., więc zielony kolor może być mu najwdzięczniejszy do pozowania/

[ Dodano: 2017-10-27, 14:11 ]
galex napisał/a:
A w oczach fotograf ;-)

Faktycznie.....
 
miodek73  Dołączył: 24 Lis 2016
Kamvis Piękny ukłon psa i technicznie dobre zdjęcie.
Zdjęcie z uciętymi łapkami było wyborem pomiędzy lepszym kadrem a "straceniem chwili" czyli specyficznego wyrazu "twarzy" psa.
Jakaranda Z tymi kocami to dobry wybór, łatwiej dopasować koc do psa niż łóżko :mrgreen:
Ze zdjęcia poniżej jestem zadowolony ponieważ powstało podczas spontanicznej chwili zabawy, z przysłoną ustawioną na 2.0, bez mierzenia. Ostrość jest tam gdzie powinna. Ot, szczęśliwy przypadek. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach