deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
mygosia napisał/a:
Natomiast często obserwuję dziwne zjawisko, że zwykle właściciele [faceci] wzdragają się przed kastracją jakby o ich własne klejnity chodziło i jakby usunięcie jajec pozbawiało męskoci nie ich pupila, ale ich samych.
Chcialbym sam skomentowac ta piekna choc bolesna dygresje ale mysle, ze Guinness zrobi to lepiej![img][/img]
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
A jak się wam podoba nasz Św.Mikołaj?
(córka zrobiła je dzisiaj komórką:)


 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pusia :->

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006


Fafcia 8-)
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
Fafniak napisał/a:

Fafcia 8-)

To jest jawna prowokacja.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak, Pewien jesteś, że to pies ? :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no .... praktycznie pomijajac szczekanie i wychodzenia za potrzeba na dwor to ona zachowuje sie jak pies.... naprawde :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Fafcia

Czyli juz wiadomo po kim Fafniak ma nicka :-D
 

equus  Dołączył: 20 Wrz 2007
To moja reakcja na prowokację: zabawa dwóch sierściaków...
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
Zagryzł kocura? :evilsmile:
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Czyli juz wiadomo po kim Fafniak ma nicka :-D


ja mam imie po kocie. to jest dopiero balast :roll:
 

darku  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Natomiast często obserwuję dziwne zjawisko, że zwykle właściciele [faceci] wzdragają się przed kastracją jakby o ich własne klejnity chodziło i jakby usunięcie jajec pozbawiało męskoci nie ich pupila, ale ich samych.


Wychodzą z założenia, ...
Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.
--
;) :) :D
---
Pzdr
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pape napisał/a:
Zagryzł kocura?
- w tym wypadku raczej pieskownia dostala wpier.....el :-P
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Andala
1991-2003
 
danpe_
[Usunięty]
Kola.
Jakiś gość ją wziął ze schroniska (prawdopodobnie zostałą wcześniej porzucona) po czym po jakimś czasie chciał tam oddać - trochę strachliwa, widać, że wiele przeszła, ale u nas już się zaaklimatyzowała.

1. W domu:

2. Na działce:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
To i ja swoją Toffi się pochwalę:-)

Na początek zdjęcie z czasów gdy jeszcz ebyła szczeniakiem:


I kilka nowszych:








 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Szczególnie fajne to zdjęcie z Toffi w galopie oraz z Toffi odlatującą :-)

Jeszcze troszkę Buni + bokeh SMC-M 50mm f1.4@prawdopodobnie pusta dziura ;-) (ME-Super, slajd Fuji Provia 100F z wiadomej dystrybucji :-) )

kadry nienajszczęśliwsze ale je lubię

tutaj Bunia pilnuje świeżej wylewki pod gres w garażu przed łapkami ciekawskich kotów z sąsiedztwa ;-)
 

Borys  Dołączył: 10 Sty 2008
wkt napisał/a:
każdy przyzna, że psy są ładniejsze od kotów.

To też (choć koty bywają na ogół bardziej fotogeniczne), ale przede wszystkim koty są jakby inteligentne inaczej, w porównaniu do psów. Przy nich często nawet taki afgan wygląda na mędrca, choć w badaniach nad inteligencją psów, chart afgański zajmuje miejsce w dolnej strefie stanów niskich (por. Stanley Coren "Inteligencja psów"). Mam to (psy) i to (koty), więc wiem ;)

mygosia napisał/a:
kristofo napisał/a:
Dziś dostała pierwszej cieczki. Jakieś rady, pomysły?
Jak nie ma rodowodu, to przeczekać i po 2 miesiącach wysterylizować... Jak się "puści", to wysterylizować po miesiącu.

Gdyby to było takie proste... Znaczy się - jest proste "technicznie" dla doświadczonego
weta. Przynajmniej w przypadku samca, bo sterylizacja suki, to już poważna operacja. Ale nie jest to takie proste, jeśli brać pod uwagę konsekwencje zdrowotne kastracji/sterylizacji. Trzeba bowiem pamiętać, że jądra i jajniki, to nie tylko produkcja plemników i jajeczek. To także ogromne, hormonalne oddziaływanie na rozwój i działanie całego psie organizmu, szczególnie w pierwszych latach życia. To raz. A dwa: zawsze istnieje ryzyko, że pies z narkozy po prostu się nie wybudzi, szczególnie przy narkozie dożylnej. Narkoza wziewna (bardziej dla psa bezpieczna) jest jeszcze rzadko stosowana (szczególnie w małych lecznicach), najczęściej "z braku laku", czyli braku psich anestezjologów i odpowiedniego wyposażenia technicznego. A igły są wszędzie...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Borys, jestem lekarzem weterynarii, więc wiem o czym mówię.

Borys napisał/a:
zawsze istnieje ryzyko, że pies z narkozy po prostu się nie wybudzi,

Zawsze istnieje ryzyko, że będą komplikacje w czasie porodu - i to o wiele większe. Mogą paść nie tylko szczeniaki, ale i suka.

Borys napisał/a:
Narkoza wziewna (bardziej dla psa bezpieczna)

Nie do końca. Zależy co rozumiesz przez narkozę iniekcyjną - jeśli chodzi o TIVA to jej bezpieczeństo jest porównywalne z wziewką. Nie mówiąc o jej innych zaletach.

Nie będę prowadzić tutaj krucjaty, bo to nie jest to miejsce na to. Nie przeczę, że starylizacja ma wady. Ale na obecny stan wiedzy medycznej, jest to najlepsze wyjście.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wkt napisał/a:
każdy przyzna, że psy są ładniejsze od kotów.
- bzdura :evilsmile:

[ Dodano: 2008-01-27, 10:13 ]
Borys napisał/a:
ale przede wszystkim koty są jakby inteligentne inaczej, w porównaniu do psów. Przy nich często nawet taki afgan wygląda na mędrca,
- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-P :-P :-P :-P :-P

oj... z tym jest raczej jak u ludzi... zalezy od konkretnego przypadku :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach