Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Jak to "jak zwykle na gołych babach"? Mnie tam na gołych babach komputer się nie zawiesza... To znaczy, oczywiście, jakbym gołe baby na komputerze oglądał. O co to, to nie. Nigdy w życiu. Nie ma mowy. :mrgreen:


Mam pytanie na temat. :shock: Czy te ostatnie zdjęcia były doświetlane np. blendą?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
"Jak zwykle nie na gołych babach"
Pytanie Na temat? Eee... bez sensu...
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Kerebron napisał/a:

Mam pytanie na temat. :shock: Czy te ostatnie zdjęcia były doświetlane np. blendą?


Nie używam blendy, bo nawet nie wiem co to jest? Słońce świeci i to mi wystarczy, noszę tylko aparat i nic po za tym ;)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
KasiaMagda, to jest blenda.

[ Dodano: 2017-07-09, 01:40 ]
Swoją drogą ciekawe co by zrobił Twój pies jakby ją zobaczył. Co by zrobił mój to przypuszczam - zrobił by mi 100 małych blendek.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Filmik fajny, babeczka widzę robi teraz dobre filmiki. Oglądałam jej filmiki rok temu, ona chyba też zaczynała na YT, bo na początku mówiła: witajcie moje kochane robaczki, co mnie skutecznie zniechęciło ;-)
Kupuje na przepały filtr polaryzacyjny i szary połówkowy będę eksperymentować z przepałami.

Mój pies ma prawie osiem latek, więc to stateczny pan i blende pewno by olał.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No mój po tym jakby ją rozdrobnił też by pewnie olał na koniec :mrgreen:
Pani nie znam a filmu nie oglądałem, zobaczyłem tylko kilka kadrów, żeby sprawdzić czy jest pokazane działanie.
No nie wiem czy polar to dobry pomysł. A połówka to już zupełnie. Skupiłbym się raczej na kompensacji ekspozycji i ewentualnie punkcie pomiaru.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy dzisiejszych matrycach, przy "trudnych" modelach, lepiej nawet lekko niedoświetlić i potem wyciągnąć przy obróbce.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
O, jak przyjemnie się ogląda KasiaMagda :) I jakie fajne szkiełko masz. Brawo za 135mm ;-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
plwk, a no więc i właśnie.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
0bleblak, :-B

plwk, już mi nie raz, nie dwa radziłeś niedoświetlenie, myślisz, że nie próbowałam, wiele razy ale nie niweluje, to prześwietleń na psie, a zdjęcie jest ciemne. Możliwe, że biel nie równa bieli. To nie jest biel matowa ale błyszcząca dlatego nawet jak nie ma słońca czyli naturalnie jest niedoświetlenie często pies ma też przepały, najlepiej zdjęcie tz. bez przepałów wychodzi w cieniu. Dlatego chcę spróbować tego filtru, bo on może złagodzić, to błyszczenie, tak sobie, to obmyśliłam uff.

SlicaR, co masz na myśli pisząc o kompensacji ekspozycji ?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No właśnie niedoświetlanie permanentne. Ustawiasz sobie w aparacie na tej drabince -1 czy tam -2 i aparat domyślnie robi ciemniej o żądaną wartość. Przyciskujesz taki guziczek i kręcisz rolką "kciukową". Ponad to K-50 ma też funkcję "kompensacja świateł" (czy jakoś tak). Próbowałaś ją włączać? Jest w menu albo w szybkim menu pod klawiszem "info". Możesz tam wybrać siłę albo auto. To samo tyczy się cieni, jakby co. Ja to miałem permanentnie włączone.
Połówka Cię nie urządza, bo masz ciemniejsze pół kadru czyli z reguły pół psa. A niczym się nie różni od niedoświetlania. Polar? Hmm... będziesz musiała się nim nakręcić i do tego walczyć z zafarbami... no nie wiem...
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ok, dzięki ustawię tak i zobaczę.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
SlicaR napisał/a:
Polar? Hmm... będziesz musiała się nim nakręcić i do tego walczyć z zafarbami... no nie wiem...

Zafarb od polara? Nie zauważyłem. Może od jakiegoś badziewnego polara "z biedronki".
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
A może. Miałem tylko jeden i nie wiem z czego był zrobiony. Miałem albo zielono albo niebiesko w zależności jak przekręciłem.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Na moim zafarbów nie widzę.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
SlicaR napisał/a:
Miałem albo zielono albo niebiesko w zależności jak przekręciłem.

Czy to nagwintowane denko od butelki miało jakąś nazwę? ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Wieczorową porą.




Filtr polaryzacyjny zamówiony.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Słodziak.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
To prawda, psiole to słodziaki jak śpią :).
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
KasiaMagda napisał/a:
To prawda, psiole to słodziaki jak śpią :).


Popraw proszę oko w pierwszym zdjęciu, bo wygląda jak "pies pirata". ;-)
Będzie mega. ;-)

Zamowiłaś Hoye?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach