bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dziękuję :-B
Okazało się, że Rysia ma w sobie więcej charta polskiego niż sądziliśmy - też ma podszerstek. Na szczęście w ogóle nie gubi sierści póki co. Ozzy za to tak. Teraz trochę pomogła zmiana karmy, siedzimy na Summit10 bez zboża, rybna, z jednym rodzajem białka. Takie same wnioski co do sierści ma kolega, który przeszedł w tym samym czasie.
Co do "zazdroszczenia" watahy - poza cieczką i dodatkową czwórką łap do mycia po spacerze, to na razie nie zauważyliśmy różnicy w oporządzaniu i spacerach. W końcu żona zadowolona, bo większość ze spacerów robimy razem. W domu weselej. Ozzy się z nią bawi, choć potrzebuje i indywidualnego czasu z nami.

A zmęczeni byliśmy już wcześniej, więc tu się nic nie zmieniło ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
A, nie myślałaś o barfie. Bardzo dobrze się sprawdza u psów z różnymi problemami pokarmowo-alergicznymi. Ja przetestowałam wiele wersji żywienia i po kilku latach podawania suchej karmy doszłam do wniosku, że to jedna "chemia". Aktualnie mam taką mieszaną wersje. Rano dostaje surowiznę. Wieczorem mokre tz. puszkę Animonda GranCarno .
Ale oczywiście każdy ma swój system żywienia i najważniejsze żeby psu służyło.

No właśnie mi chodzi o to, że jest weselej.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
KasiaMagda, tak, tylko jeszcze nie rozpoznałem tematu. Kupujesz normalne mięso sklepowe czy korzystasz z firm, które handlują barfem typu barf-warszawa.pl ?
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Akurat u mnie w Katowicach ma siedzibę jedna firma, która się w tym specjalizuje, a nawet jest kilka takich firm na Śląsku. Także kupowałam u nich ale jak chce się całkiem przejść na takie żywienie, to opłaca się kupować zawsze większą ilość i potrzebna jest zamrażalka. Teraz kupuje w zwykłym sklepie serca na przemian z żołądkami. Ale temat jest szeroki.
Jutro podeślę Ci na priv różne linki nt. barfa jak chcesz ?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
KasiaMagda, chętnie. Właśnie przejrzałem zadowolonypies.pl i to nie jest tani interes :)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
1. Pies śniegojad (na starość mu odbija ;-) ):\




2. Pies (jak) wklejony:



3. Stary Kobi i młody Igor:

 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
galex, najpierw pies się śniegu najadł a potem zaczął się rozpuszczać. To jakiś bałwan, nie pies. ;-) :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
lazar, pięknie się chowa
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
SlicaR napisał/a:
lazar, pięknie się chowa

Dzięki :-) Na zdjęciu tego nie widać, ale ze względu na ilość ruchu to z niego chudzinka jest. 50kg a już ponad 13 m-cy na karku. Trzeba będzie z 3-4kg podtuczyć ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No i tatuś, tfu, właściciel, musi mieć, w związku z tym, dużo ruchu.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Ma, ma. W ciągu ostatnich 4 miesięcy zgubiłem ok. 3 kg bez zmiany nawyków żywieniowych. (Jak pojawi się jakiś nowy wątek o odchudzaniu na pewno zabiorę głos ;-) )
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
lazar, mój też waży 50. Nie tucz - nic mu nie będzie. Wykorzystaj to dla dobra wrażliwych stawów. Poza tym to super luksus jak nie musisz pilnować czy dałeś mu garść karmy więcej czy mniej albo, że nie powinieneś mu już dać smakołyka. A co do postury to nawet przy tej wadze za rok po prostu zmężnieje i będzie wyglądał inaczej.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Oj lubi śnieg

IMGP0151 by Tomasz C, on Flickr

IMGP0176 by Tomasz C, on Flickr

IMGP0285 by Tomasz C, on Flickr
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dybon, kopelat :-> a niedawno zastanawiałem się co się z Tobą dzieje, tymczasem w lesie z psem się zgubiłeś. Piesek wygląda na zadowolonego, a pan?
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
galex - Kobi po prostu odmłodniał. Zdjęcia z Igorem urocze.
dybon - biszkopcik futro na śniegu pierze? A myślałam, że tylko dywany tak się czyści ;-) Mam gdzieś w zakamarkach dysku podobne.
lazar -nie wiedziałam, że one tyle ważą. Dla mnie zaskoczenie zupełne.
SlicaR - czy inspiracją awatarowego zdjęcia była okładka "Okiem strobisty"?

Wszystko hurtem, bo jakiś czas nie miałam komputera w ręce a z komórki jakoś żle mi się pisze.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
[quote="Jakaranda"]galex - Kobi po prostu odmłodniał.

Chciałbym. Niestety, po takich wygłupach jego zwyrodniałe stawy boleśnie o sobie przypominają :-(

Jakaranda napisał/a:

Zdjęcia z Igorem urocze.


Dzięki :oops:
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Jakaranda napisał/a:
galex - Kobi po prostu odmłodniał. Zdjęcia z Igorem urocze.
dybon - biszkopcik futro na śniegu pierze? A myślałam, że tylko dywany tak się czyści ;-) Mam gdzieś w zakamarkach dysku podobne.
lazar -nie wiedziałam, że one tyle ważą. Dla mnie zaskoczenie zupełne.
SlicaR - czy inspiracją awatarowego zdjęcia była okładka "Okiem strobisty"?

Wszystko hurtem, bo jakiś czas nie miałam komputera w ręce a z komórki jakoś żle mi się pisze.

Nie wygląda nawet na taką wagę, bo jest dość szczupły w talii. Zdarzają się nawet suczki które są tak rosłe jak samiec.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
galex napisał/a:

Niestety, po takich wygłupach jego zwyrodniałe stawy boleśnie o sobie przypominają :-(

A podajesz mu coś na stawy? Dobrze dobrany preparat zwiększa psu komfort życia a właścicielom odsuwa w czasie kłopoty związane z niesprawnością psa.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Tak, wet zalecił mu ArthroFos. I to regularnie łyka.

Oczywiście ten preparat nie naprawi zwyrodniałych stawów, ale ma zatrzymać rozwój choroby.

Trudno ocenić, czy jest skuteczny, choć ekscesy (pies kuleje i/lub nie może wstać) są bardzo rzadkie i jeśli występują, to po 'wygłupach" lub przemoczeniu lub przemarznięciu.
Akurat te skoki ze zdjęcia były bez następstw.

A, no i staramy się trzymać wagę, Kobi ostatnio nawet schudł o 2 kg (do 38).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach