Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Nabyłem smaka na ten obiektyw Sigmy 30mm jednak grzebiąc w przepaściach Internetu znalazłem jeszcze Sigma 20mm F1.8 która na optyczne,pl zebrała dobre opinie. Cena podobna i tutaj drogie Bravo pomocy - który?

Wogóle potrzebuje coś (obiektyw :)) czym będę mógł w pomieszczeniu typu plac zabaw, rodzinna impreza, mieszkanie zrobić fotki bez lampy. Aparat to K100DS

Da sie tym robić w pomieszczeniach fotki typu ISO 400-800 i cos wyżej niż 1/125-1/250?
zakładam że dotychczasz przy 3.5 musiałem działac na 1600 i 1/60 to przy realnym 1.8 da sie wskoczyc na 1/250?

Mam alergie na fotki z lampa blyskowa i "musze" miec cos jasnego do robienia fotek dzieciakowi i na kotletowych domowych imprezach.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pumpernikiel, 20 daje większą głębie ostrości więc to może być lepszy wybór. Przy fotkach na maksymalnie otwartej przysłonie w pomieszczeniach może to być przydatne.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
pape napisał/a:
Cześ napisał/a:
ParanoiK napisał/a:
BTW: kto to Czesiu?

ignorant ;-) :mrgreen:

Czesiu to ignorant? :-P

hehe! Dobre!!! pape, punkt dla Ciebie ;-)
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Na plus 30mm przemawia ta sama srednica filtrow 62mm ktorych juz mam pare i dostepnosc w Polsce na fakture i te raty 0% w Euro.

Jednak w tescie na optyczne czytalem ze ma problemy z ostroscia przy w pelni otwartej przeslonie i dopiero wyzej 2.8 zdjecia sa zdjadliwe. Czy jest az tak widoczna roznica?

Ja chce tylko miec ostrego nieporuszonego dzieciaka przy kiepskim swietle :mrgreen:
 

ParanoiK  Dołączył: 27 Lis 2007
Cześ napisał/a:
ParanoiK napisał/a:
BTW: kto to Czesiu?

ignorant ;-) :mrgreen:


Czesiu chce ognicho? ;D

Generalnie noob jestem i nie miałem okazji poznać ;)
Miło mi ;)

Pumpernikiel: wczoraj na szybko cyknąłem tym obiektywem 4 portretówki i raczej nie było problemów z ostrością przy f 1.4 i czasie 1/125. Może to kwestia konkretnych egzemplarzy (swoją drogą mam wrażenie, że na optyczne do testów dostają same odpady).
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Ciekawe czy dadza w Euro podpiac to pod puszke, a wogole to jak sprawdzic czy egzemplarz jest cool. Sprawdzic czy lapie ostrosc czy ma FF BF i co jeszcze mozna sprawdzic zakladajac ze lama jestem pelna.

Mam euro 2km od domu jedna ulica do konca :) wiec moze po prostu podjade i pomacam. Ino gdzies w glebi czaszki cos krzyczy a moze inny bedzie lepszy a moze nie.

Mam czas na zakup do konca grudnia :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pumpernikiel, Dada ma to szkło i na ostrość nie narzeka. Bardzo jasne obiektywy za zwyczaj tak mają, że na max otwartej przysłanie szczególnie ostre nie są.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale znów z drugiej strony Żaba, dawniej awakqwq spotkałem się z licznymi opiniami o tym, że w tym konkretnym przypadku, to po prostu trzeba trafić na udany egzemplarz. Jast wielu zachwyconych użytkowników tego szkła jak i takich, którzy pozbywali się go ze względu na słabą ostrość. Tak przynajmniej wyczytałem na innych forach.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Michu, Czas umierać.... przecież to jest Sigma tu zwykle "trzeba trafić na egzemplarz" :-P

[ Dodano: 2007-12-18, 12:17 ]
Michu może czas już zmienić podpis pod Nickiem :?: :-D
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Czy taka ostrosc z pechowego egzemplarza da sie potem poprawic w serwisie? I nie chodzi mi o dopasowanie do body.

Chcem ale sie bojem zakupu. Jakby nie bylo nie kosztuje to tyle co paczka żelków a nie wiem jak to sprawdzić i na co patrzeć. Może ktoś z 3City (Gdynia, Rumia, Gdansk no i ten no Sopot :)) ma odpowiednią wiedzę i mógłby poleźć ze mną i potestować w zamian za 6pak chleba w płynie.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Pumpernikiel, na testowanie szkiełek w Euro AGD raczej się nie nastawiaj bo mają je na razie tylko na stronie internetowej.
Możesz zamówić sobie to szkiełko w Euro i zaczekać aż go dostarczą do sklepu, nie masz obowiązku go kupować jeżeli stwierdzisz, że coś Ci nie odpowiada.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zdano, namieszałś mi tymi ratami w Euro sam się zastanawiam nad tą 30 1.4 :mrgreen: Wiesz może do kiedy trwa ta akcja? Czy to jest jednorazowe czy już tak ostanie?
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
No to dzisiaj pojade do Euro zamowic to szklo i potem na miejscu potestuje, w miedzyczasie zdobede info jak to potestowac. Ok to jeszcze tylko musze zrecznie wybrnac z szantazu zony
typu:

moje zakupy = rownowartosc w butach lub torebkach dla niej :mrgreen:
 

ParanoiK  Dołączył: 27 Lis 2007
Co do Euro to byłem tam dziś i się właśnie naciąłem. Nie mają nic na sklepie, tylko sprzedaż przez internet. I w tym momencie kupując przez internet dostawa dopiero będzie po świętach :/

UPDATE:

Pumpernikiel napisał/a:
No to dzisiaj pojade do Euro zamowic to szklo i potem na miejscu potestuje, w miedzyczasie zdobede info jak to potestowac. Ok to jeszcze tylko musze zrecznie wybrnac z szantazu zony
typu:

moje zakupy = rownowartosc w butach lub torebkach dla niej :mrgreen:


Nie da się na miejscu zamówić szkieł, można tylko przez internet. Dziś byłem i próbowałem.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Żaba napisał/a:
do kiedy trwa ta akcja?

Do kiedy trwa akcja nie mam pojęcia, ja zamówiłem 07.12 i dziś dostałem informację, że mogę się jutro zgłosić po obiektyw.
Pumpernikiel napisał/a:
dzisiaj pojade do Euro zamowic to szklo

Zamawia się na stronie internetowej ze wskazaniem, w którym sklepie chcesz odebrać obiektyw.
http://www.euro.com.pl/ga...Uwierz_Stac_Cie
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Wlasnie sie doinformowalem ze nie ma obowiazku odebrania obiektywu przy zamowieniu internetowym i odbiorze osobistym, nigdzie tez nie jest dostepny :) a jego dostepnosc jest 14 dni roboczych czyli bedzie moze w styczniu a akcja raty 30x0 sa do odwolania czyli nie wiadomo do kiedy :mrgreen:

[ Dodano: 2007-12-19, 12:58 ]
OK żeby stestowac egzemplarz wystarczy że wydrukuje sobie plansze do sprawdzania FF BF i potem zrobie fotki przy roznych przeslonach? Jak beda ostre to jest gut czy cos jeszcze sprawdzic przy zakupie?

[ Dodano: 2007-12-19, 22:44 ]
Ok stało się i kupiłem przez Internet z odbiorem osobistym.

Według ich regulaminu można zabrać sprzęt do domu i oddać w ciągu 10 dni do tego samego punktu.

Tylko że w przypadku sprzedaży ratalnej trochę się sprawa komplikuje.

Ponawiam apel do zaawansowanych userów o wskazówki jak sprawdzić czy dany egzemplarz nie jest feralny. Przy osobistej pomocy stawiam 6pak i dokładam na DVD 6 odcinków Geniusz zaklęty w fotografii :mrgreen:
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Wszystkim myślącym o jasnych, szerokich Sigmach radzę zajrzeć do Giełdy, mam coś dla was :-) .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pumpernikiel napisał/a:
wskazówki jak sprawdzić czy dany egzemplarz nie jest feralny. Przy
Robić zdjęcia :mrgreen:
 

ParanoiK  Dołączył: 27 Lis 2007
Zawsze pozostaje gwarancja jeśli będzie walnięty ;)
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
ParanoiK napisał/a:
Zawsze pozostaje gwarancja jeśli będzie walnięty ;)


No dobra to sprecyzuje pytanie :)

Zakladajac ze jak zwykle bede mial pecha i kupie egzemplarz niefajny czy potem serwis jest w stanie zrobic zeby byl fajny :)

Czy problemem jest tylko AF i FF lub BF i wystarczy to skalibrowac czy moze to byc totalna wada np. bledy w montazu, zle odleglosci soczewek, wady w soczewkach, mechanika.

Jak to potem egzekwowac od serwisu, pisac "nie robi ladnych fotek" a oni jak rasowy administrator sieci odpowiedza " a u nas dziala"? :) czy sa jakies testy lub procedury testowe zblizone do tych ktore stosuja w serwisach.

Marudze tak bo gdybym trafil kiepski egzemplarz to moralnie nie bylbym w stanie go sprzedawac ze swiadomoscia ze wciskam komus zlom. A na podstawke pod piwo za 1500zl mnie nie stac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach