plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z grubymi i brudnymi szybami to jest problem we wszystkich takich miejscach. Ponadto z uwagi na tłum ludzi jest dyskomfort i bardzo duża doza przypadkowości czy sie uda nie złapać odbicia jakiejś buźki. Problemem też bywa wszystko to co unosi się w wodzie.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
W moim przypadku 72l,to pozostałośc po większym,podobnie jak i obsada-Azja z Ameryką Pld.: para akar błekitnych,2 bocje wspaniałe,1 zbrojnik niebieski,2 pecoltia spp.,6 miedzikow.Po przeprowadzce i złapaniu dodatkowej pracy,ledwie chce mi sie troche posprzatac raz na tydzien.A miałem w planach większe szkło(conajmniej 250l,bo jest miejsce),ale kredyt na mieszkanie i ...skutki czytania tego forum :-P ,powoduja,że częsćiej "zaplątuje" sie jakieś szkło z bagnetem K,niż cos do akwarium.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Odkopuję starocia ;-)

450L, 180cm długie. 7 ziemiojadów, i 19 bystrzyków. A więc dość skromna obsada, aczkolwiek na głównych mieszkańców, ziemiojady, wyczekałem się pół roku.
Całość filtrowana przez takie 23-litrowe wiaderko:


Pzdr :-B
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
peterK,
ładne :-B
ja juz niestety od 4 lat musiałem zrobić sobie przerwę za często wyjeżdzam ale jeszcze będę miał akwarium wiem to z tego chyba sie nie wyrasta jak już się pokocha ;-)
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
joker333 napisał/a:
peterK,
ładne :-B

Dzięks, najpiękniejesze to ono nie jest, gdyby nie te kawały drewna od kolegi to byłoby wręcz nieładne. Ale ja jestem leniwy, najważniejsze dla mnie aby piękne rybska były zadowolone, a wydają się być (nabierają barw z dnia na dzień). Jedyne akwarium, z którego to wyglądu byłem zadowolony, było to:

(po kliku duże)
100l dla pielęgniczek.
Jak zauważyliście, moje obsady są dość minimalistyczne :-D Ważne jest dla mnie zadowolenie pielęgnic, mojej akwarystycznej miłości. :-D
Cytat
ja juz niestety od 4 lat musiałem zrobić sobie przerwę za często wyjeżdzam ale jeszcze będę miał akwarium wiem to z tego chyba sie nie wyrasta jak już się pokocha ;-)

Jak tylko będziesz miał okazję, to się nie wahaj. :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
peterK, a jak długo te liście miałeś? Nie zgniły? :-)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
375 litrów i 3 Pielęgnice Pawiookie Albinosy


Wystrój szkła to 100kg piachu kwarcowego i dwa kokosy :D

[ Dodano: 2010-10-14, 22:11 ]
mygosia twoja złota rybka oczywiście nie jest w szklanej kuli?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No nie...
Ale moja złota rybka zmarła spory kawał czasu temu :-(

I na razie akwarium stoi puste... Ale ale - jest tutaj inny wątek akwarystyczny... Duuużo większy.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
mygosia, nie, bo dębowe rozkładają się bardzo wolno, a tak poza tym, to były takie ususzone, zbierane w mroźną zimę ;-) Idealne do akwarium.
mygosia napisał/a:
Ale ale - jest tutaj inny wątek akwarystyczny... Duuużo większy.

Gdzie gdzie? :roll:
k33l, jak nie lubię hodowlanych form pawiookich, to te są super - wycierały Ci się już?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jeden jest tutaj
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=30266

Ale to nie ten...
Był jeszcze jeden, gdzie ktoś pokazywał swoje akwarium w takim minimalistycznym stylu - takie rybkowe haiku... Nazwa stylu była japońska. więcej stron miał.

Albo miał okres ważności ustalony, albo nie wiem. Idę poszukać.

[ Dodano: 2010-10-14, 22:28 ]
Aaaa - to to jednak :)

Wydawało mi się, że był dłuższy ten wątek :-)

[ Dodano: 2010-10-14, 22:28 ]
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=687087#687087
Dla mnie genialne :!:
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
peterK jak mam je już prawie dwa lata to powiem Ci że płeć ich jest dla mnie zagadką :D
Wszelkiego typu zaloty, przepychanki itp mają miejsce jednak co konkretów jakoś nie mogą przejść.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
mygosia,
owszem genialne, ale to trzeba mieć sporo cierpliwości*. Nie będę się zagłębiał w te tematy, ale mimo iż podziwiam i nie raz ślinię się do takich akwariów to wolę mieć "rybne" akwaria. Tak już mam ;-)

*pewnie ktoś zainteresowany tematem Nature Aquarium napisze zaraz, że wcale nie, ale ja już kiedyś próbowałem - jakoś wolę zakładać akwarium w godzinę i tylko czekać aby dojrzało (i wpuścić rybeczki), niż zakładać je kilka tygodni :-P Może dlatego, ze żaden ze mnie artysta, a Nature Aquarium to jak dla mnie sztuka w czystej postaci. W konkursach na aranżacje takich akwariów mamy masę zgłoszeń Polaków, co cieszy :-B

k33l, ja mam ziemiojady 2,5 miesiąca - już wydawało się, że są prawie gotowe, a im się odechciało, mendy jedne :-P

P.S. Mam do Myszkowa 7km :-B
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
Heja
Jak już pisałem gdzie indziej, złodziej pozbawił mnie komputera i prawie wszystkich zdjęć moich zbiorników.
Jakimś cudem uchowało się kilka.
Moje ostatnie akwarium wyglądało tak:

Zaniedbane i zarośnięte ponad miarę koralowcami. Fotka tuż przed wycinką i sprzedażą zwierzaków.
Ryb było niewiele ale w słonym jest taka bioróżnorodność, że to zupełnie nie przeszkadza.


Mam też fotkę mich ziemków.
Przepraszam za jakość.

Mieszkały sobie m.in. ze Sturisoma leightoni (chyba)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
peterK jak masz 7km to jaka to Silesia :D
A co to za kubełek, home made DIY czy jakaś konstrukcja fabryczna?
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
er_es, piękne Acropory!
Trochę wypasione miałeś te Szatanoperki :-P Ale za to kolory... :-B
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
peterK napisał/a:

Trochę wypasione miałeś te Szatanoperki :-P


Że niby za grube?
Hmmm... nie miałem takiego wrażenia ale może...
Przez pewien czas mieszkały z naleśnikami. Fajnie się uzupełniały - palety na górze a ziemki na dole.
Był jeszcze Acanthicus adonis. Świetna ryba.
Macie jakieś zbrojniki?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
er_es Gibiceps ale dokładnie gatunku Ci nie podam. Fotek też nie mam bo albo gdzieś się chowa za korzeniem albo wisi na przedniej szybie :D
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
er_es napisał/a:
Hmmm... nie miałem takiego wrażenia ale może...

Troszkę - ale patrząc na kolory, to na pewno źle nie miały :-D
er_es napisał/a:
Był jeszcze Acanthicus adonis. Świetna ryba.

Ale duuuuuża. Rozmnożone do tej pory w akwarium o pojemności 70.000 (siedemdziesiąt tysięcy) litrów :mrgreen:
Cytat
Macie jakieś zbrojniki?

Mieliście, ale te płochliwsze gatunki, jak Hypancistrus. Teraz w zasadzie zastanawiam się, czy nie dodać czegoś nietypowego, w stylu Sturiosom właśnie. Cokolwiek nieśmiałego odpada - nie najadałayby się przy moich głodomorach...
k33l napisał/a:
er_es Gibiceps ale dokładnie gatunku Ci nie podam. Fotek też nie mam bo albo gdzieś się chowa za korzeniem albo wisi na przedniej szybie :D

Pewno Glyptoperichthys gibbiceps, jakoś tak. Ładna ryba.
k33l napisał/a:
peterK jak masz 7km to jaka to Silesia :D

A wpisz se w Google Earth "Śląskie" i zobacz na czym wyskakuje znacznik :-P :-B
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
peterK :-B :-B :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
W szoku jestem.
A co do tego gibicepsa to po prostu taką przyjąłem nazwę, ale czy jest to na 100% Glyptoperichthys gibbiceps to nie wiem.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Teraz mam bardziej dokładne "umiejscowienie" :lol:

A no i zapomniałem:
k33l napisał/a:
A co to za kubełek, home made DIY czy jakaś konstrukcja fabryczna?

EHEIM 2260 :evilsmile: Kupiłem słabo używanego za połowę ceny 8-)

Trochę pogrzebałem w swoich zdjęciach na imgshacku - jedna z moich ulubionych fotek, mimo iż jakościowo kiepska (shot with: Minolta E323 :evilsmile: ):

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach