Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tssaaa...
Właśnie przypomniałem sobie Szymon, dlczego tak mi Cię brakowało na forum ;-)
Odnośnie 645D.
Podejrzewam, że cena z pewnością bęzie na tyle ciekawa, że zakupią go nie tylko posiadacze szkieł od MF. To w końcu jakaś nobilitacja a i jakość z większej matrycy (dwukrotnie większa od małego obrazka!) może mieć decydujące znaczenie. Sprawa bardziej dotyczy odpowiedniego marketingu. Tutaj niestety, Pentax daje dupska. Prosty przykład: przy większości prezentacji Alfy, nieopodal ich stanowiska wyrasta namiot z Canonem. O szumie przy wprowadzeniu puszek Nikona, Canona czy Alfy nie muszę pisać. A jakiż szum towarzyszy temu, że w końcu pojawił się K100D?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A może ten K10D to będzie bardziej celował w nowego Nikosia D80 niż w D200?
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy to nie czasem tak z tym marketingiem że my tu żyjemy w troche innej bajce. Może faktycznie Pentax (sugeruje to zresztą w swych felietonach Mike) prowadzi konsekwentną politykę nastawioną na ograniczoną ale w pełni świadomą grupę odbiorców, którzy nie potrzębują, ba, nie chca nachalnej reklamy i szumu medialnego. Ta grupa, ten target myśle że precyzyjnie określony przez speców od reklamy i tak kupi określony produkt. Jest coś takiego jak wizerunek marki, który można zniszcyć paradoksalnie nachlną reklamą całym tym szumem a jakim piszesz Michu. Wyobraźmy sobie wszędobylskie reklamy czasomierzy Patka, jego nagłą totalną masową dostępność. Oj nie, myśle że to nie byłoby w interesie tej marki. No pewno, Pentax to jednak nie Patek w świeicie fotografii ale jakoś mi się nie chce wierzyć że oni tam mają samych głąbów od reklamy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lipa napisał/a:
ale jakoś mi się nie chce wierzyć że oni tam mają samych głąbów od reklamy.


Wydaje mi się, że to raczej chodzi o nasz rynek krajowy. Nic nie słychać, nic nie widać. Jaki dystrybutor jest, sami wiemy :-(
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
O z pewnością nasze rynek to zupełnie inna sytuacja. Dlatego pisałem czy mu tu czasem w innej bajce nie żyjemy. Myśle że Pentax jako tako nic tu nie zawinił.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lipa napisał/a:
Może faktycznie Pentax (sugeruje to zresztą w swych felietonach Mike) prowadzi konsekwentną politykę nastawioną na ograniczoną ale w pełni świadomą grupę odbiorców, którzy nie potrzębują, ba, nie chca nachalnej reklamy i szumu medialnego. Ta grupa, ten target myśle że precyzyjnie określony przez speców od reklamy i tak kupi określony produkt. Jest coś takiego jak wizerunek marki, który można zniszcyć paradoksalnie nachlną reklamą całym tym szumem a jakim piszesz Michu. Wyobraźmy sobie wszędobylskie reklamy czasomierzy Patka, jego nagłą totalną masową dostępność. Oj nie, myśle że to nie byłoby w interesie tej marki.


Wydaje mi sie, ze Ci (w tym ja), ktorzy pisza, ze chcieliby szumnych kampanii reklamowych Pentaksa, licza raczej, ze dzieki temu zwiekszy sie sprzedaz a to spowoduje, ze sprzet Pentaksa stanie sie latwo dostepny i konkurencyjny cenowo, ilosciowo, technologicznie...
Jesli jest to mozliwe bez reklamy, to ja sie zgadzam, ale narazie to nawet K100D nie mialem jeszcze w reku, a od kilku miesiecy chcialem go kupic, az sie chwilowo rozmyslilem, wiec albo mam za duze wymagania albo ten wizerunek o ktorym wspomniales nie jest zbyt atrakcyjny marketingowo. Mozliwe, ze niektore problemy dodatkowo poglebia to, ze nasz kraj dochodzi jeszcze do siebie po dziesiecioleciach/wiekach roznych perturbacji i nie mamy jesze normalnego rynku, zarobkow, dystrybutora...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
vomer napisał/a:
Co to znaczy - "rumorsy"?


rumour
1 wieść
2 pogłoska
3 plotka
4 bajeczka
5 poszept
6 gadka
7 echo
8 pogłoska

Mi najbardziej się podoba "bajeczka" :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A jeszcze szanowni znawcy tematu podpowiedzcie (może było a ja nie znalazłem)odnośnie kadziesiątki:
1. Czy będzie miał pryzmat czy układ luster?
2. Czy będzie dedykowany grip, jeśli tak to ile tak cirka trzeba będzie na niego wydać?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ma być grip i sądzę że będzie miał pryzmat, choć tak szczerze to nie pamiętam czy była taka informacja...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kolejne rumorsy o K10D - tym razem z PDML.
http://pdml.net/pipermail...ust/013187.html
W skrócie:
- pra-premiera 13 września (pre-release :-> )
- $899 za kit... tak, tak, dwa razy czytałem
- przełączanie guzikiem RAW<->JPG
- LCD taki jak w K100D
- będzie dostępny grip
- podgląd GO na LCD (podobno to jest też w K100D) - robi zdjęcie do bufora i wyświetla na ekraniku, przełączalny z tradycyjnym, wizjerowym

Na PDMLU się zmartwili, jak cenę zobaczyli - że niby okroili go, albo inaczej, nie wyposażyli go w lepsze funkcje. Ja tam się nie martwię. :-)
Mi tam jeszcze najbardziej podpasowałby tryb RAW+JPG (jeśli te JPGi będą znośne).

Jak bedzie z SR i 10mln z kitem, body niezle to cena ok
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z drugiej strony, jeśli potwierdzą się TE rewelacje, to myślę, że czeka nas rzeczywiście ciekawa jesień.
 
alxand  Dołączył: 26 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kolejne rumorsy o K10D - tym razem z PDML.
http://pdml.net/pipermail...ust/013187.html
W skrócie:
- pra-premiera 13 września (pre-release :-> )
- $899 za kit... tak, tak, dwa razy czytałem
- przełączanie guzikiem RAW<->JPG
- LCD taki jak w K100D
- będzie dostępny grip
- podgląd GO na LCD (podobno to jest też w K100D) - robi zdjęcie do bufora i wyświetla na ekraniku, przełączalny z tradycyjnym, wizjerowym

Na PDMLU się zmartwili, jak cenę zobaczyli - że niby okroili go, albo inaczej, nie wyposażyli go w lepsze funkcje. Ja tam się nie martwię. :-)
Mi tam jeszcze najbardziej podpasowałby tryb RAW+JPG (jeśli te JPGi będą znośne).


Wydaje mi się, że chodzi o premierę dla prasy (press-release)

pozdrawiam
aa
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No i kolejne coś o K10D. Znowu z PDML, wczoraj posta napisał listowicz, który wczesniej deklarował, że ma dostęp do przecieków o K10D.

Tu jest oryginał, w lengłydżu:
http://pdml.net/pipermail...ust/014242.html

W skrócie - wkurzył wielu na zasadzie "wiem, ale nie powiem" :-) - napisał półsłowkami o czymś, co nowa puszka ma mieć. No i to coś, to jest podobno coś takiego, że faceta zatkało, żadna cyfrowa pucha tego jeszcze nie ma, a żeby podgrzać jeszcze atmosferę, to podobno to nawet nie było nigdzie wymieniane, w żadnych domysłach, czy przeciekach. Pisze, że właśnie to rozwiązuje największą wg. niego ułomność cyfrowej fotografii. Taka informacja niby-nic, ale mi się trochę zagotowało w środku, to i niech Wam się zagotuje, a co.

Czuję się wkręcony.

Co to jest? Nie wygląda na pełną kompatybilność z pleśniakami, ani uszczelnienia, bo o tym się dużo pisało. Czyżby jakiś ostry przełom w dynamice matrycy? A może po prostu psa wyprowadzi i bigos ugotuje, ten nasz nowy Pentax?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Pisze, że właśnie to rozwiązuje największą wg. niego ułomność cyfrowej fotografii. Taka informacja niby-nic, ale mi się trochę zagotowało w środku, to i niech Wam się zagotuje, a co.


I po cos to napisał, zamówiłem już K100D, a ty tu domysłami sypiesz o lepszej dynamice matrycy w K10 :lol: :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie. Psa nie da rady. Za duże zróżnicowanie ras.
Z tym bigosem to chyba żartowałeś? Przyznaj się.
Z drugiej strony, co może być takiego w cyfrze? DRO dołożyło już Sony. Olek antykurz. Rozpiętość tonalną i symulowanie slajdów Fuji. DirectPrint Canon ;-) Nikon uszczelnienia.
Trudno wyczuć. Mam nadzieję jedynie, że to nie będzie po prostu jakimś gadgetem zaadoptowanym z kompaktu. Pewnie już za miesiąc się dowiemy. Rodzi się tylko pytanie, czy w związku z tym warto 13 września zasiąść przed monitorem w zapiętym pampersie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie wiem, nie wiem, ja nic nie wiem. Ja tylko przepisuję, jak ta małpa.
O, może K10D będzie skakał po drzewach? Nic mi do głowy nie przychodzi, niby wszystko już jest, do listy dodam jeszcze live-preview w Olku.
Chyba, że znowu przyjdzie taki Kolumb i postawi jajko pionowo na stole...

[ Dodano: 2006-08-14, 09:30 ]
Michu napisał/a:
Rodzi się tylko pytanie, czy w związku z tym warto 13 września zasiąść przed monitorem w zapiętym pampersie.


Biorąc pod uwagę, że autor posta na PDML jest świadomym użytkownikiem Pentaksa 67, i napisał, że jak się K10D pojawi to kupi go, jeśli nawet miałby sprzedać nerkę, to myślę, że 13 września przydadzą się jakieś uszczelnienia korpusu :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
do listy dodam jeszcze live-preview w Olku

Oczywiście.
Apropo Olka. Podobno na Photokinie też ich następca E-1 ma zszokować i zrewolucjonizować świat fotografii. Taki Fidel Photo Castro.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Apropo Olka. Podobno na Photokinie też ich następca E-1 ma zszokować i zrewolucjonizować świat fotografii. Taki Fidel Photo Castro.


No to trzeba się szybciej w kolejce po pieluchy ustawiać, bo Olkowcy już robią listę społeczną...

[ Dodano: 2006-08-14, 11:42 ]
Heh, na PDMLu faceta podszczypują cały czas, żeby puścił farbę. No i popuszczają wodzom fantazji:
- będzie można film włożyć / równoległy zapis RAW + slajd,
- obrotowa matryca do pionowych kadrów,
- praca bez baterii (to akurat mało śmieszne jest)

[ Dodano: 2006-08-14, 11:44 ]
Swoją drogą półprzepuszczalna matryca, a za nią Velvia - to byłoby coś!
I piękna winieta na slajdzie ze szkłami DA - bezcenna...

To ja już nie wiem.

[ Dodano: 2006-08-14, 14:39 ]
Kolejne propozycje:
- pomiar światła w każdym pikslu - (żegnajcie przepały)
- tilt&shift - pochył i przesuw matrycy - i to jest ciekawe. Przesuw już jest, tylko za mały - a pochył pewnie dałoby sie zrobić.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z ciekawostek przychodzących mi do bani, to:
1. Sterowanie GO z poziomu programu (dlatego wszystkie foty trzeba będzie strzelać na F22 - K1D będzie już tej wady pozbawiony) - nowy pomiar 3D plus układ soczewek nad matrycą.
2. Możliwość emisji promieni X - czyli rentgen w każdym domu.
3. Intensywna emisja zapachu zielonego jabłuszka - będzie można wieszać w samochodzie na lusterku zamiast choinki.

A tak sensowniej.
Jak do tej pory, nikt nie wytłumaczył, do czego może służyć tajemnicza kontrolka na tylnej ściance K10D.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a ja to chcialbym zeby dzialal bezawaryjnie i w d..ie mam wodotryski ... :evil:

a sowja dorga to czy nie pomysleliscie ze mozna zrobic matryce z elektronicznymi filtrami szarymi? Nawet strefowymi?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach