Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Alek napisał/a:
Nie moze kosztowac K10D wiecej niz 4000zl bo sprzedaz w Polsce by byla znikoma, to aparat w cenie D80

To raczej aparat w klasie D200, więc cena może być podobna. Co oczywiście nie oznacza, że do premiery K10D cena D200 może oscylować w granicach 4.5K PLN

z tego co wiem to cen ma byc 1000$ a nie tyle co D200, K1D to ala cos D200
nie sadze ze bedzie az taka roznica miedzy K100D i K10D. coz czas pokaze ale sadze ze raczej cos w cenie 1000$ moze byc hitem, w Japoni sie K100D sprzedaje swietnie, nie wydalaja wiec widac ze cena/jakosc jest swietnie ustawiona. Kolejny skok to musi byc cena kolo 1000$ co juz ponoc w Ritzu w USA ustalili
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
z tego co wiem to cen ma byc 1000$ a nie tyle co D200, K1D to ala cos D200

Trudno dywagować, na podstawie plotek jedynie. Ale skoro K10 ma mieć uszczelnienia, to pewnie i będzie miał szkielet z blaszki. Prawdopodobna szybkość zapisu plus SR i tajemnicza coś również predysponują ów korpus do pozycjonowania wyżej, niż D80. W każdym bądź razie - na chwilę obecną nie wiadomo ile w tym rzeczywistości a ile naszych pobożnych życzeń, więc zaczekajmy jeszcze ten miesiąc (z hakiem).
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Ostanio mijałem wycieczkę Japończyków :O) same nikony na szyjach
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Mariusz - przyznaj się, że oddelegowali Cię z forum Canona albo Nikona, żeby obniżać nasze morale :-> :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
MariuszR napisał/a:
Ostanio mijałem wycieczkę Japończyków :O) same nikony na szyjach

Bo to była wycieczka zakładowa...
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
MariuszR napisał/a:
Ostanio mijałem wycieczkę Japończyków :O) same nikony na szyjach

Bo to była wycieczka zakładowa...

Z zakładów Canona... A może Sony?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba dobrze poznać wroga :mrgreen:
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Haha ... oddelegowali z Canomatic ... będę już cicho, obiecuję ;o) podba mi się atmosfera tego forum i podoba mi się k100D ... i jakby to powiedział Forrest Gump "przepraszam że zakłóciłeęm spokój na zebraniu czarnych panter" ...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Skad cena 6000zl ?
jak ma byc za 1000$ z kitem....:)

nie napisalem, ze K10D bedzie kosztowal 6000zl tylko, ze jego cena miescic sie bedzie zapewne w przedziale 4000-6000zl..podajac taki przedzial chodzilo mi ogolnie o podkeslenie o jaki sprzet mi chodzi
 

bob*  Dołączył: 22 Kwi 2006
Czy w dslr Pentaxa występuje problem BF/FF?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bob* napisał/a:
Czy w dslr Pentaxa występuje problem BF/FF?


a moze by tak nowy temat, zamiast wszystko w kupie?
z oryginalnymi szklami nigdy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
z oryginalnymi szklami nigdy.


Hm.. ktoś tu pisał, ze mu wystepuje własnie z oryginalnymi szkłami Pentaxa. Ale nie pamietam w którym wątku :-(
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
ktoś tu pisał, ze mu wystepuje własnie z oryginalnymi szkłami Pentaxa



na pewno klamal ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Też tak mysle :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
MariuszR napisał/a:
Ostanio mijałem wycieczkę Japończyków :O) same nikony na szyjach


Bo to byli prosci amatorzy bez smaku :mrgreen: :-P W Japonii tez jest duzo nikonowcow, canonowcow, ale jak mnie widza z pentkiem, to cmokaja z podziwu, bo to dla nich oznacza,ze robie lepsze zdjecia, specjalistyczne. przyznam sie, ze jest cos w tym dziwnego, ale tak reaguja.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Alek napisał/a:
z tego co wiem to cen ma byc 1000$ a nie tyle co D200, K1D to ala cos D200
nie sadze ze bedzie az taka roznica miedzy K100D i K10D

Jeśli K10D będzie miał pełną kompatybilność, uszczelnienia i metalowy korpus, to raczej stawia go na poziomie D200. Nikon nie dał w D80 kompatybilności ze szkłami bez CPU. Zostawił ją tylko w modelach z wyższej półki.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
ale jak mnie widza z pentkiem, to cmokaja z podziwu, bo to dla nich oznacza,ze robie lepsze zdjecia, specjalistyczne
- konkretnie to z jakim?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...za Piotrem posuwa się umyślny z galerią Pentaksów, więc nie dziw się, że Japońce cmokają z podziwu ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dokladnie, za Piotrem maly facio ciagnie wozek i na slowa: "Jim, podaj metalowa piatke" wyciaga i podaje np. Spotmatica SPII... :mrgreen: :lol:

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
dokladnie, jak zgadliscie? :mrgreen: :mrgreen: :lol: Wlasnie ciagnie za mna taki maly japoniec, co prawda ma imie tsutomo, ale jest bystry chlopaczyna, wiec jak mowie "SL", to wie o co chodzi :mrgreen: :mrgreen: Bo jak pamietacie, mam tylko 9 pentaksikow + DS :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach