gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
to się pewnie nie liczy ale na polsacie leci kabaret Toruń vs Bydgoszcz i jakaś dziewczyna w tłumie się co raz pojawia i foci pentax'em :mrgreen: się w oczy rzuca... aparat oczywiście :->
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Melduję dostrzeżenie korpusu serii K w filmie Lesa Strouta "Snowshoes and solitude". Film jest reportażem z jego nietypowej podróży poślubnej. Wraz z żoną pojechał na rok w odludny las borealny w Kanadzie, biorąc tylko prymitywne narzędzia (szczytem zaawansowania był kamienny toporek) + awaryjny zestaw medyczny, radiotelefon, kamerę, aparat fotograficzny i nieco jedzenia. Link do ostatniej części, w której widać aparat (1:40) http://www.youtube.com/wa...feature=related . Ale polecam cały filmik.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
A z komórki filmy się liczą ?
http://kreth.unl.pl/priv/stuff/wojt.avi :E
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
dobre dobre xolox, :mrgreen:
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Ja to mówię :E haha :P na ostatnim spotkaniu Pentaxiarzy (Pentaxian) Opole.
Trza się polansować :-B :-B
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Macgyver Lost Treasure Of Atlantis 1994

Czas 0:02:18

Na samym początku filmu, nie wiem jak dalej bo jeszcze nie oglądałem.
Chodziło o to że zaślepka została użyta jako zamiennik monety w starożytnym mechanizmie, oczywiście mechanizm został uruchomiony (bohaterom nie o to chodziło).



PS. Widać zdjęcie bo mam wątpliwości?

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eee tam przecież od dawna wiadomo że McGyver używa aparatów pentaksa. ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
McGyver? :-/
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
użyszkodnik forum ;-)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
nawet podobny :D
 

No Quarter  Dołączył: 12 Lut 2008
W beznadziejnym The Horsemen widziałem chyba K10 z lampą jako sprzęt wykorzystywany przez fotografa policyjnego ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Eldred napisał/a:
Eee tam przecież od dawna wiadomo że McGyver używa aparatów pentaksa.
O, ja! :oops:

[ Dodano: 2009-07-23, 23:40 ]
thrackan napisał/a:
Melduję dostrzeżenie korpusu serii K w filmie Lesa Strouta
thrackan napisał/a:
Wraz z żoną pojechał na rok w odludny las borealny w Kanadzie, biorąc tylko prymitywne narzędzia (szczytem zaawansowania był kamienny toporek)
... czyli korpus Pentaksa sto lat świetlnych za kamiennym toporkiem 8-)
 

SebastianC.  Dołączył: 23 Wrz 2007
Oglądam sobie do poduchy stary film klasy C "Uniwersalny żołnierz" i......





Niestety jakość filmu była kiepska więc za bardzo nie widać czym cykała, chociaż co to za problem z rozpoznaniem dla forumowych die hardów :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
SebastianC. napisał/a:
za bardzo nie widać czym cykała
Właśnie. Jakie to szkło? Trudno odczytać napisy wokół przedniej soczewki, ale po cieniu rzucanym na kurtkę wnioskuję, że to jakiś ciemny obiektyw :mrgreen:
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
W filmie widmo "wystąpił" Pentax k10D z kitem. Ciekawe czy to przypadek, czy product placement.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto, tam chodziło o powłoki Ghostless, Nikon zapłacił za ten PP, żeby pokazać w tym filmie że te powłoki wcale nie chronią przed duchami.

[ Dodano: 2009-08-03, 10:52 ]
Tylko zapomnieli że ghostlessy są w limitedach i faju 18-35, a nie w kicie ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
może to film, ale nie znalazłem wątku o Pentaxie w teledyskach, a jedynie "piosenki o fotografii" (a to zdecydowanie co innego)

jest sobie taki polski teledysk, na którym wokalista przez większą część utworu łazi z aparatem i robi zdjęcia kobietom (kobiecie :?: ), przeplata się to z momentami gdy siedzi w labie fuji i wywołuje, ogląda kliszę

no i przez pewien moment widać całkiem dobrze czym on te foty robi
jest to Pentax P30 lub jakiś Program A (cuś w ten deseń)

musicie mi uwierzyć na słowo, bo w necie nie znalazłem sampla wideo w dostarczająco dobrej jakości, żeby dało się odczytać napis na kominku. Ja widziałem ten teledysk w TV podczas surfowania przez kanały i tam było to dobrze widoczne

ok, to już pewnie nie możecie się doczekać, jaki to klasyk polskiej piosenki używa Pentaxa :?:

jest to sławny w całym kraju zespół Classic w piosence Jolka, Jolka (nie mylić z Autobiografią ;-) )

tu link do wideo (słaba jakość, może ktoś rozszyfruje)
http://www.youtube.com/watch?v=v7VdtTBie3g - kominek widać w 1:04

 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred, Serio? To aż tak tych powłok pentaksowych się boją? Nie widziałem filmu a tylko zajawki i patrzę a tu kadycha :shock:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
swoją drogą dziwne, bo ja w tym zwiastunie widziałem k100d super :->
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred, No to chyba powinniśmy obejrzeć ten film :-D Teraz to głowy nie dam, ze to na pewno kadycha. Na stopklatce widziałem dokładnie tylko oznaczenia kita pierwszego, a z aparatu widać było tylko tylko pryzmat z logo. No i jakoś wymyśliło mi się, ze to K10.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach