alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
Ech, ciężki wieczór się zapowiada, bo takiej butelki w piwnicy niestety nie uświadczę, zatem zasuwam do monopolu


Heeej, to wcale nie jest konieczne! Mozesz uzyc np. takie po wódce... :evilsmile:
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
karmazyniello napisał/a:
Ech, ciężki wieczór się zapowiada, bo takiej butelki w piwnicy niestety nie uświadczę, zatem zasuwam do monopolu
widziałem w sklepach oranzady półlitrowe z korkiem ceramicznych jak od grolscha a cena 2,6 zł :-) Butelki niestety tylko plastikowe
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
kefa napisał/a:
widziałem w sklepach oranzady półlitrowe z korkiem ceramicznych jak od grolscha a cena 2,6 zł :-) Butelki niestety tylko plastikowe


Czy mogę prosić moda o wykasowanie posta kolegi kefa ?
Już zaprosiłem kolegę na wieczór, a ten wątek ma usprawiedliwić nasze dzisiejsze browarzenie przed moją żoną :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
Czy mogę prosić moda o wykasowanie posta kolegi kefa ?


Nie da rady.

karmazyniello napisał/a:
Już zaprosiłem kolegę na wieczór, a ten wątek ma usprawiedliwić nasze dzisiejsze browarzenie przed moją żoną


 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Rotfl :lol:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos, :shock: :lol: :lol: :lol:
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Oj, potrzebowałem chwili :-D
*puf*

 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
karmazyniello napisał/a:


Czy mogę prosić moda o wykasowanie posta kolegi kefa ?
Już zaprosiłem kolegę na wieczór, a ten wątek ma usprawiedliwić nasze dzisiejsze browarzenie przed moją żoną :-P
:-P
alkos, :mrgreen:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
karmazyniello napisał/a:
ten wątek ma usprawiedliwić nasze dzisiejsze browarzenie przed moją żoną

będziecie browarzyć przed żoną? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kurczę, szkoda że grolsze teraz w butelkach 0,45. Gdzieś kiedyś dostałem piwo w takich butelkach, ale drogie to było jak diabli. Czeskie jakieś. Ale teraz nie mogę znaleźć, a bym połączył przyjemne z pożytecznym.

Wódki nie piję i nawet nie mam komu dać do wypicia :-P
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
jorge.martinez napisał/a:
Wódki nie piję i nawet nie mam komu dać do wypicia

ja nie odmówię :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Czy lekko żółty Xtol nadaje się jeszcze do czegoś?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Oj, nie widzialem nigdy zoltego xtola. Wsadz koncowke filmu i porownaj czas zaczernienia z czyms innym...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzięki! Doczytałem na photo.net, że na 99% padł. Prawdopodobnie powietrze go ubiło (zajmowało przez 2 miesiące ~90% baniaka 2.5l). Biorę zatem Rodinal.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Prawdopodobnie powietrze go ubiło (zajmowało przez 2 miesiące ~90% baniaka 2.5l).


Nie powinno! Wlasnie wywolalem HP5+ w 0,5 litra ktore pol roku stalo w butelce 0,75 ...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mam pytanko, co by uniknąć wpadziochy.

Mam jeszcze z pół litra tego specyfiku rozrabianego według przepisu alkosa. Czyli koncentrat stocka.

Rozrabiane to było jesienią 2009, czyli ma prawie półtora roku. Butelka od czerwca (bo wtedy ostatni raz wołałem) jest pełna po szyjkę (czyli gdzieś jakieś 550ml w butelce 650ml). Cały czas to sobie leżało na szafie w kartonie.

Jak myślicie, będzie co z tego?

Niestety niepokoją mnie farfocle (liczne) pływające w cieczy, toteż szykuję się na nową rozróbkę. Ale może macie jakąś radę na to?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jeśli farfocle się nie rozpuszczają przy bełtaniu to je odfiltruj, a przed wołaniem sprawdź czy działa na kawałku kliszy.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
jorge.martinez napisał/a:
Kurczę, szkoda że grolsze teraz w butelkach 0,45. Gdzieś kiedyś dostałem piwo w takich butelkach, ale drogie to było jak diabli. Czeskie jakieś. Ale teraz nie mogę znaleźć, a bym połączył przyjemne z pożytecznym.

Wódki nie piję i nawet nie mam komu dać do wypicia :-P


Nalewajac w te butelki pod korek wychodzi idealne pol litra :-) Specjalnie kupilem ostatnio kilka butli pod magazyn bo dla samego piwa to bym nie kupil.

A to czeskie piwo to moze byc Bernard.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
radekone napisał/a:
A to czeskie piwo to moze byc Bernard.
Bingo.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja bym sie nie przejmowal, juz na takich jechalem ;-)

Dla pewnosci wrzuc don kawalek zaswietlonego filmu i zobacz czy sie zaczernia w minute-dwie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach