radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Rozrobiem pierwszy raz, w kranówie. Nawet działa bo polypan zrobił się czarny.
Została minimalna ilość takich drobnych grudek, filtrować to?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nieee ;-)
 
alx  Dołączył: 22 Kwi 2006
U mnie xtol rozpuszczony w połowie wody wytrzymał w 0,5l PETach dokładnie 2,5 roku, bez pogorszenia działania. PETy są jeśli chodzi o szczelność są całkiem niezłe, lepsze niż HDPE, nawet część butelek labowych i na lekarstwa się z nich robi. Dodatkowo można ścisnąć i wyrównać zawartość pod korek.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No to luz. Moje ciemniowe zatwardzenie bezpieczne :-D
 
bydz  Dołączył: 16 Lip 2008
Mam pytanie do duzo lepiej znających się kolegów. Chce rozpuścić Xtola na 2,5l, posiadam sporo butelek po chemii do C-41 o pojemności 125ml. Idealnie pasują by zrobic z nich stocka 250ml i potem pomieszać 1+1 500ml.

Czy róbi różnicę wywoływaczowi czy bedzie przechowywany w dużych butelkach czy w malutkich po 125ml bez dostępu powietrza??
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bydz napisał/a:
Czy róbi różnicę wywoływaczowi czy bedzie przechowywany w dużych butelkach czy w malutkich po 125ml bez dostępu powietrza??


Nie wypowiem się na temat ewentualnej interakcji pozostałości chemii w butelkach, ale wypowiem się na temat praktyki rozrabiania i przechowywania.

Zamiast 5 butelek masz 20 buteleczek.
Przy rozrabianiu musisz wlać chemię 20 razy, a nie 5. Istnieje każdorazowo ryzyko że przepełnisz butelkę i Ci się wyleje trochę (ja tak mam).

Z kolei małe butelki są dobre, bo zużywasz całą zawartość. Nie ma tak, że chemia kisi się w butli do połowy pełnej.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
1. nie lać z dużego garnka/czegokolwiek
2. lejek
3. asystent
4. stałe kontrolowanie napełniania butelek
5. gro i bucy

średnio ekonomiczny masz koreks jeśli 1szpula 135 zjada Ci 500ml - albo dobry pod średni format (u mnie w niby-kaiserze 135 wymaga 375ml, 120 - 590ml)
 
bydz  Dołączył: 16 Lip 2008
Mówimy tylko i wyłącznie o średnim formacie:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach