Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A wsadziłeś go do woreczka przed wejściem do domu? :evilsmile:


A tak poważnie to nie bałeś się o obiektyw?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
jestem pod wrazeniem.
w taka pogode to zalegam w domu przy kaloryferze.
obiektywy i aparaty sa wtedy bezpieczne w plecakach i torbach, rowniez w domu :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Moje body bez uszczelnień pewnie po takiej wyprawie szlag by trafił :-)

Podeślij tą fotkę panom z Pentaxa może zamieszczą ją w jakiejś reklamie i coś Ci odpalą za jej udostępnienie :-) .
 
ahammer  Dołączył: 15 Lis 2007
nightartist Szacunek! :-B Ja przed wczoraj bylem na mrozie z kadyszka ale szczerze przyznam nie przejmowałem się o body już prędzej o obiektywy bo przecież nie są uszczelnione ach seria DA* może kiedyś ;/ Poza tym w rękawiczkach średnio wygodnie kręci się rolkami oraz ręcznie ostrzy :-/ Zawsze to lepsze niż odmrożenia.
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
to jest fotka z tego dnia, co wczesniej zamieszczony 'mini reportaz' :) - moment akurat gdy zamiec ustala na kilka minut i wyszlo slonce.
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
Witam to mój pierwszy raz na forum więc witam wszystkich :-)
Miałem kiedyś małpkę HP735 i na mrozie ok -20 dawał rade i nie cackałem się z nim za bardzo, tylko że jakieś pół roku później odmówił posłuszeństwa. Zobaczymy ile wytrzyma KAsetka :roll: nie mam zwyczaju pieścić sprzetu na gwarancji (hp był 2 razy w serwisie). A tak w ogóle to pozdrawiam i witam wszystkich bardzo serdecznie
bo to jest najlepsze forum o tematyce foto :-B
 
Bizon  Dołączył: 21 Lut 2008
Z Kadyszką po mrozie Jeszce nie biegałem (nie było okazji) ale z hybrydą fuji owszem, i zastanawia mnie jedna rzecz. Tak jak w przypadku kadyszski w instrukcji jest napisane od "0°c do 40°c" więc po jakiego grzyba program tematyczny "snow" :shock: :?:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Do stosowania latem na plaży :-P .
 

sagittarius  Dołączył: 10 Sty 2008
Ja ze swoją kasetką biegałem dwa tygodnie temu na mrozie po Babiej Górze. Może jej tak w śniegu nie uwaliłem jak inny forumowicz ;-) (aż zacząłem żałować, że nie mam uszczelnionego korpusu) i skutki były takie:
- palce skostniałe ...
- matryca upaskudzona ("pompki zaczynają mnie drażnić" :-/ )
- 3 komplety akumulatorów padły (dobrze, że był czwarty :-P )

Ale o aparacie złego słowa powiedzieć nie można - "śmigał jak przecinak"
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Lato co prawda jeszcze, ale ... zima wkróce (wcale nie starszę :mrgreen: ), a Pentax w K-7 zapewnia OFICJALNIE o możliwości użytkowania korpusu (czy również kita WR ???, czy tylko samego body?) w temperaturach do minus 10 st. C.
Wpisuję się tu w związku z (być może) zakupem K-7. Dotychczas zdjęcia na mrozie robiłem przeważnie kompaktem, nauczony doświadczeniem znajomych. Ale oni nie posiadali Pentax`a (dziwni jacyś :evilsmile: ), a tu jak widzę generalnie nic się złego z Pentaxem nie dzieje, nawet gdy producent podaje, że tylko od 0 do 40.

Nie ukrywam, że gwarantowane -10 st. C stanowi dla mnie dość poważny argument ZA zakupem K-7. Poczekam chyba na "mrozy" i ... zobaczymy jak się moje plany skończą ;)
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Nic niezwykłego,
spróbuj w -30 i opisz :-P
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Moje 0.03 PLN...

Robiłem zdjęcia DL2 w kiepskich warunkach (np. podczas ulwey na koncercie) częściej niż K10D - aparat działa do dziś, zniósł to bezproblemowo (nie, DL2 nie ma uszczelek). K10D przeżył ze mna baaaardzo mokry spływ kajakowy (nie dość, że spływ, to jeszcze burza i deszcz), sesje zimowe (suwalszczyzna - zimno, jak zawsze w zimie - koło -17 i lepiej), łapanie zwierzaczków po bagnach, wariowanie po jeziorach (bywało mokro) - zniósł to bezproblemowo.

...albo mam szczęście albo P po prostu robi dobry sprzęt. IMO sprzęt jest po to żeby do używać ;-) . W różnych warunkach.
 
barille
[Usunięty]
moją k20 fociłem w -15 przez ponad godzinę
wszystko śmiga
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
Markus napisał/a:
Moje body bez uszczelnień pewnie po takiej wyprawie szlag by trafił :-)

Podeślij tą fotkę panom z Pentaxa może zamieszczą ją w jakiejś reklamie i coś Ci odpalą za jej udostępnienie :-) .


no dokładnie ja bym to wysłał do Pentaxa, niech się chłopaki cieszą :-) Zrobisz im reklamę :-)

I co drodzy koledzy, powiecie na coś takiego ? Czy ktoś z was używa takiej zbroi ?

http://www.cyfrowe.pl/apa...tm_content=5528
 
hetman  Dołączył: 09 Paź 2009
Witam pozwole sobie odświeżyć wątek.. widzę, że kdyszka daje rade w śniegu, czy k20d jest równie wyrozumiały na warunki atmosferyczne ;)? Planuje zakup i zbieram informacje.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
hetman napisał/a:
widzę, że kdyszka daje rade w śniegu, czy k20d jest równie wyrozumiały na warunki atmosferyczne ;)?

Na imaging_resource piszą, że:
Cytat
Seals. Again, Pentax hasn't changed anything from the K10D, so the K20D is protected by 76 weather seals on the body, and 38 weather seals on the battery grip.

Czyli, że różnic w uszczelkach pomiedzy K10D nie ma - oba mają po 76 uszczelek w korpusie, a grip ma 38 uszczelek.

Z tego co wiem, to K200D ma mniej, bo 60 uszczelek w korpusie.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
andrusz napisał/a:
Z tego co wiem, to K200D ma mniej,

mniej guziczkow to i mniej do uszczelniania. :mrgreen:
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
MMM napisał/a:
Nic niezwykłego,
spróbuj w -30 i opisz :-P


Ano probowalismy.
Przy temperaturze odczuwalnej conajmniej -30 (silny wicher w gorach tak ze bez grubych rekawiczek zamarzaly rece). W MX'e przymarzlo lustro w pozycji 'na gorze', a kumplowi w eos350d nieco pozniej przestal dzialac autofokus:)
Wracajac ze szczytu w drodze oba odzyly i do dzis nie wykazuja zadnych anomalii.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
tatsuo_ki napisał/a:
andrusz napisał/a:
Z tego co wiem, to K200D ma mniej,

mniej guziczkow to i mniej do uszczelniania. :mrgreen:

To prawda :!: :-B :mrgreen:
 
Robal  Dołączył: 29 Paź 2009
Też pozwolę sobie trochę odgrzać ;)

Jak sprawa się ma z modelami bez dodatkowych uszczelnień - K-m i K-x (w sumie budowa body ta sama), posiadacze nie narzekają zbytnio?
Żeby już nie paprać w innym temacie, mżawka lekka mocno może zaszkodzić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach